Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaság! De hogyan?

Szobatisztaság! De hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy 4,5 hónapos yorkim, kb. 1 hónapja visszük le de nem nagyon akarja ott végezni a dolgát, eddig talán 3x sikerült, akkor persze nagy dicséretet kapott. Általában 2-3 óránként leviszem és elég sokáig lent vagyunk, egy nagyobb alvás után és hajnalban az az első hogy leviszem, de így sem sikerül neki. Ahogy beérünk a lakásba rögtön pisil, kakil. Itthon próbáltuk a kutyapelust, újságpapírt az sem jött be, mindíg össze-vissza piszkít. Tudnátok tanácsot adni hogyan csináljam?
2009. aug. 4. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
nekem ugy sikerül h ha pisilt, akk odahívtam ahová pisilt rámutattam a pisire, megszagolta, és leszidtam...
2009. aug. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én azt is csináltam,hogy vettem macskaalmos dobozt,azt kitettem a lakáson kívül(na persze ha nem zavarja a társasház lakóit,már ha abban laksz)a bej.ajtó mellé.Amikor készülődött kitessékeltem az ajtón kívülre.Amikor nem annyira volt sürgős én is így vittem ki mindig hogy evés,játék,alvás után egyből.Aztán mindig agyondícsértem ha oda piszkított ahova szabadott,és jól leszidtam mikor a lakásban.Ha többször sikerül lent végezni a dolgát fokozatosan hagyd el a dobozt.Lehet kapni bele alomszagtalanító púdert.A lakást meg jó takarítsd fel hogy ne érezze a saját piszka szagát,és ne legyen rá "ihlete".Sok sikert!
2009. aug. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csapd be. Indulj el vele föl, aztán félúton - vagy ahol még biztonságosnak érzed - fordulj vissza. Nem fogja kibírni, mert remélhetőleg beindul a feltételes reflex (megyünk fel -> mindjárt mehet a pisi-kaki). Akkor aztán nagy dicséret :)
2009. aug. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jó ötleteket kaptam. Ja és ma este volt egy pisi a pelusra, hurrá!!!!
2009. aug. 4. 22:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem kb egy hét alatt megtanulta, hogy a házban hová pisilhet. Van egy doboza, ahová macskaalmot öntöttem, és amikor vhová pisilt, akkor bár ezt én magam nem támogattam, de apum belenyomta az orrát és leszidtuk, majd odaraktuk rögtön az alomba. 2-3 ilyen baki után rájött, hogy az alomba kellene pisilni, és amikor összejött agyon dícsértük, nagyon örült neki. Aztán mivel velem alszik észrevettem, hogy reggelre mindig az alom mögé, az ablakom alá pisil, és rájöttem 3 nap után, hogy hátrébb kellene tolni az almot, azóta folyton az alomba pisil, és nagyon büszke vagyok rá.:) Jaj és még valami én azt csináltam, hogy amikor odapisilt feldomestosoztam, így nem érezte az előző pisi szagát, és többnyire ugyanoda sose pisilt, kivéve az alom mögé.:)
2009. aug. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam hogy ha valahova odapiszkít akkor azt oda kell rakni ahova szeretnéd hogy piszkítson és megszokja és oda fogja végezni a dolgát.
2011. jan. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!