Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki hogyan tisztítja a kutyája...

Ki hogyan tisztítja a kutyája fülét?

Figyelt kérdés

Állatorvossal, kutyakozmetikussal csináltatjátok meg vagy megpróbálkoztok otthon? Mennyibe kerül ha csak fültisztítást kértek az orvosnál vagy kozmetikusnál?



Senki ne értsen félre, nem estem neki a kutyám fülének egy törlőkendővel :)) Csak arra vagyok kíváncsi más hogy oldja meg.

2 kutyánk van, egyiket nyírni kell, másikat nem. Ha jön a kozmetikus, kipucolja a kutyák fülét, és 3havonta vagy amikor szükségesnek látom jön az állatorvos egy általános ellenőrzésre, akkor ő pucolj ki az ebek füleit. Tehát kb. 2havonta van tisztítva.


2009. aug. 3. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyik kutyámnak sem kellett soha a fülét pucolni. Az én orvosom azt mondta el se kezdjem, mert csak fokozza a zsírtermelést. Tiszta a fülük, nincs vele semmi gond.
2009. aug. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az enyémnek zsírosodik a füle, és félek hogy begyullad neki. Meg amúgy is nem túl szép látvány ha ülök, a kutya ágaskodik, hátralóg a füle (beagle) és tiszta kosz a füle.
2009. aug. 3. 18:50
 3/8 anonim ***** válasza:
a lógó fülű kutyáknál gyakori,hogy befülled-begyullad.pl spánieleknek van,hogy fölkötik a fülét,hogy szellőzzön.tudom hülyén hangzik de igy van.én fülpucoloval szoktam de nem hagyományossal,hanem lehet kapni kutyáknak valót!
2009. aug. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom, házilag csak a külső részét tisztítsd, a hallójáratot ne. Nem árt, ha orvos időnként kipucolja, kb. egy ezrest kérnek érte, de természetesen egyúttal alaposan át is vizsgálják az egész kutyát.
2009. aug. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Még nem nyúltam a kutyáim füleihez. DE jó ötlet lenne "felkötni" hogy szellőzzön de úgyse viselné el.
2009. aug. 4. 09:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem lógófülüm van, és sajnos hajlamos a fülgyulladásra, így vannak időszakok mikor kétnaponta pucolni kell, és mikor nem tudtam lemenni az orvoshoz akkor nekem kellett pucolni. Ez két emberes munka, de csak simán megfogom a fülét, felemelem és az emberi fültiszítóval és az erre való fültiszító készítménnyel pödörve pucolom. Ez a legjobb és legkíméletesebb megoldás. Nem úgy mint nálunk, hogy nekiesem és dörzsölöm ahol érem, hanem picit bedugom és megpödröm az ujjaimmal a fültiszítót, megfordítom és újra. Igaz ő még kicsi, szóval elég neki az a vékony fültiszító, de van olyan azt hiszem ami vastagabb, szóval nagyobb fülű kutyáknak is jó. Először nagyon féltem, de megnyugtatott a doki, hogy a dobhártyáját csak akkor sérthetem meg, ha a kutya valamiért hirtelen nagyon felkapja a fejét. Ja és az én dokim a fültiszításért nem is kér pénzt. Nagyon rendes, szeretem.
2009. aug. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Milyen folyadékot spiccelsz bele? És hol lehet ilyet kapni?
2009. aug. 4. 13:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát nekem az állatorvos adott egy kis adagot, a neve Oto Prof (bár neten nem találtam róla semmit) de náluk meg is lehet venni, bár 2000 forint. Egyik ismerősöm mondta, hogy van direkt kutyáknak fültisztító alkohol, de erről nem tudok semmi konkrétat.
2009. aug. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!