Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit figyeljünk a kicsin és a...

Mit figyeljünk a kicsin és a mamán? Mikortól kapjon szilárdat?

Figyelt kérdés

Ma megfialt a kutyusunk (hosszú történet nem mi akartuk a kölyköket) 1kiskutya lett (2nem élt mikor megszületett), a kiskutyának megvan már a gazdija, a mama is jól végzi a dolgát. Mikor lehet elajándékozni a kiskutyát? Ennél fontosabb kérdések:

Tudom hogy nem ihat tehéntejet és nem ehet csöves csontot (meg még kicsi gondolom semmilyet sem).

Mit nem kapgat még?

El válik magától az anyjàtól (ezalatt azt értem hogy nem szopik tovább) vagy nem? Mikor van ennek az ideje?

Van egy másik kutyónk nem lesznek gondok? A mama most be van zárva estère a kicsivel ellenőrizzük őket este?

Sajnos nem sokára el kell mennem addig a kiskutyára nagypapám vigyáz.

A kiskutyust el nevezhetem? Nem lesz nagyon nehéz megválni tőle? Ha fogja látni az anyját és minket miután új helyre megy meg fog ismerni?Nem lesz ez neki baj?

A kiskutya amúgy már lassan 6órás.:)

A cicáktól lehet valami baja? (sajnos nincs oltva csak a mi 4cicánk és más macska is jár hozzánk).

Mikortól lehet kiengedni a kicsit az udvarra? Mikor nyílik a szeme?

Mindent szeretnék tudni nem készültünk rá és első kiskutyànk.

Kérlek titeket bunkó válaszokat nem kérek, hogy minek a kölyök meg tele vannak a menhelyek...blabla. Mindent hallottam már nem vagyok kívàncsi rájuk mégegyszer az ilyen válaszokat lepontozom. Köszi a megértést!


2012. szept. 4. 22:19
 1/10 anonim ***** válasza:

( hetesen lehet eladni chipel és két oltással a törvény szerint


Mellé etetni mivel csak egyedül van ráér akár 4 hetes kortól is. Táp, kölyökkutya tápszerbe áztatva lenne ideális vagy kecsketejbe.

Mivel csak egy kicsi van a szuka nem biztos, hogy magától elválassza ha őt nem meríti ki a szoptatás szóval 4 hetes kortól egyre sűrűbben mellé kell etetni 6 hetes korig elvben el lehet teljesen választani.

Illene ránézni azért néhány óránként... mi speciel 3 óránként szoktuk ellenőrizni a kicsiket éjjel-nappal.


Macskákat inkább ne engedd oda, nagy sok betegséget betudnak hurcolni, én is jártam már rosszul macska miatt.


A szeme 2 hetes kor körül nyílik ki.

2012. szept. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*8 hetesen lehet elajándékozni
2012. szept. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!

A válaszod alapján gondolom volt már kölyök kutyusotok. Mikor idő volt meg tudtatok válni tőlük?

2012. szept. 4. 22:39
 4/10 Hovarju ***** válasza:

Az új jogszabály szerint 8 hetes koráig az anyja mellett a helye és csak chippelve lehet elajándékozni.

2 hetes korától 2 hetente féreghajtani kell őt és a mama kutyát is.

6 hetesen meg kell kapja az első oltását is.

Látta őket állatorvos? Nem ártana, ha megnézné és megvizsgálná a mamát és a kölyköt is.

A cicáktól jó lenne elkülöníteni, egy csomó betegséget kaphat tőlük.

Biztos nem lesz könnyű dolog odaadni.

2012. szept. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Hovarju ***** válasza:
Milyen fajta kutyus?
2012. szept. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A mamának prémium minőségű tápot adjatok. A kicsinek 3 hetes korától lehet elkezdeni kutyáknak való tejpoltó tápszerbe áztatva kaját adni neki is prmium minőségűt.

8 hetesen lehet eladni ekkor kell megkapnia za első oltást (6 hetesen még nem szabad oltatni)

2012. szept. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszönöm!

Több generációs keverék a kiskutya (a mama is, az apjáról meg nem tudunk semmit). Fogja látni őket állatorvos ma jön délután. Köszönöm a tanácsokat!

2012. szept. 5. 07:42
 8/10 anonim ***** válasza:

A többiek előttem mindent leírtak. Én a mamakutya hasát fertőtlenítős oldattal le szoktam törölni, mikor az udvarról visszaengedem a kölykökhöz.

Az állatorvos is válaszolni fog a kérdéseidre, szerintem írd fel egy papírra azokat és akkor tuti nem lesz olyan, amit elfelejtettél. Én azt javaslom, beszéld meg vele az anyakutya ivartalanítását is. Több betegség megelőzhető vele és többször biztos nem fordulna elő 'nem várt' kiskutya.

2012. szept. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Előttem már minden lényegi információt elmondtak, úgyhogy akkor én mesélek az elválás nehézségeiről. Mi egyszer utcáról fogadtunk be egy szuka kutyát, ami mint később kiderült, már vemhes volt. Két kiskutya született, az anyakutya pedig sajnos belehalt a szülésbe (állatorvos is jelen volt.) Cumisüvegből neveltük fel a kölyköket, az egyiket megtartottuk, a másikat elajándékoztuk. A szívem szakadt meg, amikor jöttek érte, úgy nyüszített amikor vitték. :( Nagyon megbántam, hogy odaadtuk. Tartottuk a kapcsolatot a gazdival, rendszeresen érdeklődtem a kutya felől. Ahhoz képest, hogy amikor jelentkeztek érte megmondtam, hogy olyan helyre nem adom ahol meg akarják kötni és égre-földre esküdöztek, hogy ők aztán nem, végül csak megkötötték... 1,5 évet élt szegény, akkor elszabadult a láncról, kilógott az utcára és elütötte egy autó.

Nagyon alaposan meg kell válogatni, kinek adod a kiskutyát.

2012. szept. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ez szörnyű...Nekünk is így volt a mama az utcáról jött és már vemhes volt de nem vettük észre, már meg is van a papa jelölt. A kiskutya ismerőshöz kerül, minden héten fogja látni mama. És az unokák miatt lesz szóval nem fogják láncon tartani és kistestű kölyök lesz. Nagyon sajnálom ami nálatok történt de most a kicsivel szinte biztos vagyok benne hogy nem lesz ilyen.:)

2012. szept. 5. 14:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!