Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A mai világban miért szükséges...

A mai világban miért szükséges levágni egy kutya farkát?

Figyelt kérdés
Hiszen ma már inkább hobbicélra veszik, családtagként. Mégis rengeteg helyen látom, hogy a farkuk le van vágva. A fülvágást sem értem, de arra még azt mondom, van amelyik fajtának jól áll. De a farokvágás?
2012. júl. 23. 19:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Nem szükséges.
2012. júl. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
Ennek is van oka, hidd el. Pl. a magyar vizslának van egy olyan rossz tulajdonsága, hogy mikor csóválja a farkát mindenhova beveri és nem foglalkozik a fájdalommal. Ezért található olyan sok törött, sebes farkú vizsla. Sokkal kényelmesebb pár hetes korában lecsippenteni a farkát, pár nap múlva már nem is érzi. Felnőtt kutyánál már nehezebb, bonyolultabb amputálni.
2012. júl. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
44%
Ugyanaz, mint a fülnél. Egyébként meg egy nagy hülyeség, rendes állatorvos nem is vállal el ilyesmit szerintem. Ráadásul a kutyák a farkukkal is kommunikálnak, szóval kb. olyan, mintha elnémíttatnád a négylábú barátodat.
2012. júl. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
14%
Nem szükséges, és nem is volt "szükséges" soha. Ahogyan a fülvágás sem... mindkettő sima, nettó állatkínzás.
2012. júl. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

Előre leszögezem: ellene vagyok a felesleges csonkításnak, de...

De a farok- és a fülvágásnak is vannak előnyei.

Fülvágás mellett szól pl. a nagytestű, lelógó, nagyfülű kutyáknál egyel kevesebb sérülési lehetőség, (és ezt nem a harcokra értem) valamint kisebb az esélye a fülgyulladásra, ami a lelógóaknál sűrűn jelent problémát.

Farokvágás mellett szól az, hogy pl. nem töri el a farkával a lábadat. Azért amikor egy kutya farokcsóválásba kezd....pláne egy nagytestű...

2012. júl. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%
Ja, persze és a saját farkát sem töri el.
2012. júl. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Volt egy kb. 40 kilós kutyánk, ő is úgy csóválta a farkát, hogy szerintem már csak a jóreménység tartja össze a lábamat, de soha nem vágattuk volna le.


Most kutyavásárlás előtt állok, és 10-ből 9 helyen a farkuk le van vágva. De még a fülre tényleg azt mondom, hogy van amelyik fajtának jól áll, pl. argentin dog. De ezzel sem értek egyet. És baromi nehéz olyan kutyát találni, aki tetszik nekünk, mi is neki, a neme is stimmel, és még a farka is megvan...

2012. júl. 23. 19:22
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

Egyáltalán nem szükséges. Ismerek egy magyar vizslát neki nincs vágva a farka (vadászkutya) Nekünk meg van egy keverékünk és vágva van a farka.

Ahogy mondták sérülésektől, betegségektől megóvja a kutyát.

Van olyan aki úgy szereti ha vágva van pl. magyar vizslájának van aki nem.

2012. júl. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%

Nem szükséges, de így szép. Sok fajta nevetségesen néz ki enélkül. Még például egy rotinál elmegy, mert elég vaskos fajta, de egy dobermannál már borzalmas. És néha más előnye is van. Például volt egy lógó fülű kutyánk akinek a legyek minden évben megtámadták a fülét. Álló fülű kutyánál ilyet sosem láttam. És a lógó fül nem is természetes az állatvilágban.

A kutyának nem lesz tőle semmi baja, egy ivartalanítás szerintem ezerszer jobban fáj. Persze annak van több értelme, csak éppen a kutya erről nem tud amikor végigszenvedi. Ha valaki 10-15 évig jól tartja a kuyáját, akkor ennyi "önzőség" engedtessék már meg neki. Inkább, mint hogy szenvedjen farokkal valami rossz helyen.

Amúgy meg én attól félek nem fogok majd találni olyan kutyát akinek le van vágva a farka, szóval nem hinném, hogy komoly probléma lenne, hogy ti nem találtok olyat akinek nincs, csak ez a tipikus véletlen, hogy mindig azt nem találod ami kell.

2012. júl. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%
Tényleg vannak fajták, amiknek sérülékeny a farkuk, ha hosszúra hagyják. Mondjuk erre szerintem sem az állandósult vágás lenne a megoldás, hanem hogy úgy tenyésszék őket, hogy "natúr" állapotban is működjenek, de azért ez nem megy egyik napról a másikra. Amíg ez nem valósul meg (és mivel tudtommal ez nem tenyészcél sehol, egy darabig még nem is fog), addig marad a vágás, a kutya érdekében.
2012. júl. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!