Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretném a csivimixem alomra...

Szeretném a csivimixem alomra tanítani! Már párszor előfordul hogy magától ráment! De ha felkelek reggel mindíg az alom mellé csinál! Ez miért van? SŰRGŐS!

Figyelt kérdés
2009. júl. 9. 08:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Tudni kéne,mennyi idős a kutya.

Ha már megvan mindfen oltása,ki lehet vinni sétálni nyugodtan,már csak azértis,hogy szocializálódjon.A kutya társas lény,szüksége van fajtársaira.

2009. júl. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem azt is úgy gondolja, hogy oda tartozik. Az én kutyim is néha-néha még mellé kakil, pisil. De ilyenkor sem szidom le mert végül is oda ment, a szándék az megvan benne. Hozzá fog szokni. Mennyi idős?Nyugi!
2009. júl. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kölyökkorban, amíg nem lehet levinni a kutyát sétálni, addig lehet használni a kutyapelenkát. Amikor viszont már sétálhat, akkor nem szabad macska módjára alomra szoktatni. A szabadban pisilésre a kutyáknak szocializációs és életteni szempontból is szükségük van. Semmiképp nem szoktatnám a kutyámat alomra vagy kutyapelusra, csak kizárólag akkor, ha beteg lenne és ezért nem működne nála a szobatisztaság.
2009. júl. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hát most 8 hetes,kislány!most azt tanítom neki hogy ha odapisil,kap jutalom falatot és megdicsérem!de miért isil éjjel az alom mellé?
2009. júl. 10. 20:08
 5/7 anonim ***** válasza:
A kutya nem macska nem alomba kell neki a dolgát végeznie, hanem a házon kívül!
2009. júl. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
attól,hogy alomra szoktataom nemlessz macska!!tudod nem mindeggyik kutya mehet az utcára!!vannak olyan kutyák akik fél kg-sak!!szerinted a gazdája kiviszi az utcára??mert nem!hát én sem!!mellesleg az alomtól nemlessz semmi baja!ugyan olyan mintha kint a fölldön végezné a dolgát!!!!érted???
2009. júl. 29. 07:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Légyszíves kérdezd meg az állatorvost vagy olvass el egy kutyás könyvet, ami leírja, hogy milyen biológiai ingerekre van szüksége egy kutyának. A késôbbi szocializációról nem is beszélve. 12 hetes koráig mehet a kutyapelus, de utána sétálni kell vele. Ha nem viszed kutyák közé és nem szocializálod, akkor úgy nô fel, hogy félni fog a többi kutyától. Nem fogsz tudni sétálni vele normálisan, mert a többi kutya zaklatni fogja. Hidd el nekem, ha rosszul szocializálódik, akkor azt csak hosszú és költséges terápiával orvosolható. Legjobb esetben egy póráz végén ôrjöngô kutyád lesz, legrosszabb esetben pedig egy rettegô...
2009. júl. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!