Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, ha kiszökik...

Mit lehet tenni, ha kiszökik a kutya? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van egy nagytermetű szuka (6éves) és egy közepes(6hónapos) kan kutyusunk. Éjjel arra lettünk figyelmesek, hogy nagyon csaholnak a kutyák, a mi nagyobbunk is meg a szomszédok és a kicsi nincs sehol. Elkezdtük veszetten keresni és kint volt a szomszéd kapuja előtt, kimászott a kerítés alatt (nem értem, hogy fér ki, de eltorlaszoltuk a kritikus helyeket, hogy többet ne forduljon elő)


Na a kérdés lényege: Mikor behoztam, nagyon megszidtam, amiért megszökött, jól tettem? Utána bezártuk a kennelbe, ott szoktak lenni, ha büntiben vannak valamiért.

(Ne egy ilyen kis luk kennelre gondoljatok, elég hosszú, tud benne kolbászolni)


Csak tudom, hogy nem lehet szó nélkül hagyni ha rosszat csinál, de nehogy azt higgye, hogy a falkája nem örült, hogy megkerült, remélem értitek mire gondolok.


Alig tudtam elaludni, úgy örültem, hogy nem tűnt el,legszívesebben halálra szeretgettem volna, de tudtam hogy nem szabad, mert akkor ellentmondásosan viselkednék. Reggel persze az első dolgom volt hogy kimentem hozzá hogy foglalkozzak vele :)


Nagyon megijedtem, még sosem volt ilyen, mit lehet tenni, hogy többet ne forduljon elő? Lehet valahogy tanítani?



2012. jún. 25. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Ha azért szidod meg, emrt hagyta magát behozni (ő ebből ennyit látott), akkor ne csodálkozz, ha legközelebb nem fogod tudni megfogni sem. Ha magát a szökést nem tudod elkapni és akkor letiltani róla, akkor egyszerűen szó nélkül vidd be és engedd el, illetve maradj ott figyelni, és ha megint megpróbál kiszökni, akkor egyrészt tudod, hogyan csinálta, másrészt rá tudsz szólni érte.

A szökést amúgy a jó kerítés és a mindennapos sétáltatás, foglalkozás általában megelőzi.

2012. jún. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Le kell fárasztani napközben, és ha nem jó a kerítés, akkor azt megcsinálni.

(de ha jó a kerítés, akkor csak a fárasztás marad. Nekem is gond nélkül átugrott a tökéletes 2 méteres kerítésen a közepes méretű kutyám)

2012. jún. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az a legjobb megoldás valóban, hogy hosszú, póráz nélküli sétákkal, tanítással, sporttal, munkával naponta lefárasztod. Ajánlatos így délután foglalkozni komolyan a kutyával, hogy éjjel már kedve se legyen és eszébe se jusson kilógni. Ha nem bízol benne, akkor éjjelre bezárhatod mindig a kennelbe. Mennyit szoktál vele naponta sétálni szabadon?

Ha legközelebb ilyen történik, figyelj rá, hogy lehetőleg még akkor kezdd el a büntetést, mikor épp szökne vagy mikor kijutott. Ezt akár kicsit lehet segíteni is, hogy lesben állsz, mikor kibújt a lyukon vagy a nyitva hagyott kapun, elkezdesz egy komoly megtolást, szigorú büntetést, hogy végleg elmenjen a kedve ettől a mókától. Utána, miután vissza vitted, otthon már ne fegyelmezd, nem fogja érteni, miért történik és csak a kapcsolatotok rovására megy. Hogyan, milyen módszerrel szoktad megbüntetni? Ajánlanám, hogy járj vele egy jó suliba, ahol téged tanítanak meg arra, hogy hogyan tudod a viszonyotokat rendezni és hogyan tudod megfelelően levezetni a kutya ösztönenergiáit.

2012. jún. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm a tanácsokat. A fárasztással nincs gond szerintem, amennyit tudunk, foglalkozunk vele, tegnap voltunk kutyasuliban is. A két kutya is sokat játszik egymással, azért is lett hogy a nagyon átmozgassa, mert kisit ellustult. A foglalkozás után ott szoktunk maradni, mindenfélét csinálunk vele, hagyjuk a többi kutyával játszani.

Ha megyünk valahova kirándulni, visszük magunkkal, szerencsére nagyon jó a természete és még nem volt semmi gond ilyenkor.

Nap közben ha nem is tudok végig vele lenni, mert ugye dolgozni kell, stb., amikor tudok vele vagyok, gyakoroljuk amit a kutyaiskolában tanulunk, labdázunk, ha épp nem ilyen rossz az idő, akkor a futkározok vele, fetrengünk a füvön.


Rendesen etetjük, foglalkozunk, eljárunk vele, mindenben gondját viseljük, nem hiszem, hogy lenne oka meglógni.


Ja 2 hónapja van nálunk kb.


szerencsére a legtöbbször van itthon valaki a családból, és hozzá van szokva, hogy le van zsibbasztva, csak mos a párom szülei elmentek hosszú hétvégézni, talán ez a baj, összezavarodott, hogy "hiányos a falka".


Meg szerintem az is közre játszott, hogy a szomszédban van egy kutya, akivel folyton hergelik egymást, az ő kerítésük előtt volt és neki csaholt amikor behoztuk.


Meg fogom kérdezni a kutyaiskolában is, hátha van valami tuti tippjük.


A kerítéssel semmi baj nincs, a tolókapu alatt van egy 10cm körüli rés, csak ott bújhatott ki, amit nem értek, mert foxi méretű kb. De eltorlaszoltuk ugye.

2012. jún. 25. 12:45
 5/8 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad, de minden nap viszitek sétálni? Sokat segíthet, tényleg.

Persze lehet, hogy simán csak a szomszéd kutyával akart haverkodni, arra meg jó kerítés a megoldás, meg hogy néha összejárhassanak játszani :)

2012. jún. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát az volt a bünti, hogy a nyakörvénél fogva behúztam, megszídtam nagyon (amúgy mindig csicsergek neki, szeretek beszélni hozzá, hogy ismerje, szeresse a hangom), aztán bezártuk a kennelbe.


Utána hallottam, hogy sír utánam, itt van az ablaktól jobbra a ház fala és a szomszéd kerítés közt a kennel (a másik oldalon lévő szomszéd kutyával szokott veszekedni), az ablakkal szemben a kapu, így tudom figyelni mostantól szerencsére. Csak ahogy bejöttünk, hallottam hogy sír utánam, nagyon rossz volt, de a párom azt mondta ne menjek ki megszeretgetni, mert akkor azt hiszi megdicsérem amiért kilógott :(


Én hoztam el a menhelyről, engem szeret a legjobban, meg nekem is ő a legkedvesebb, nem szeretném, ha a kapcsolatunk rovására menne bármi.

2012. jún. 25. 12:50
 7/8 A kérdező kommentje:
nem, sajnos nem minden nap sétálunk, de akkor bevezetem. Nem szeretem a kertes házak közt sétáltatni, mert amint meglátják csaholnak a többi kutyák, amikor tudjuk elvisszük kirándulni a patakhoz, vagy a nővérem nem messze lakik a városka szélén ott van egy rét, oda a nővérem kutyáival. Szóval heti 2-3 alkalom séta+heti 5kutyaiskolás kiruccanás, meg mikor megyünk a nyaralóba (dunaparton van, ott imád kolbászolni meg pancsolni)
2012. jún. 25. 12:53
 8/8 A kérdező kommentje:
*2x van kutyaiskola
2012. jún. 25. 12:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!