Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam a labrador...

Hogy tanítsam a labrador retriever kölykömet?

Figyelt kérdés
Most 7 hetes, de mindig csak a játék. Nem bír egy helyben maradni. Szeretném tanítani alap dolgokra, de így nem megy.

2012. jún. 10. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:

próbáld játékosan tanítani

először jól fáraszd le,és miután jól lefáradt gyorsan megtanítod neki a dolgokat és jutalmul megkapja a kedvenc játékát,így még élvezni is fogja a tanítást.

2012. jún. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Dehogynem megy :) Motiváld játékkal. Játék közben kapd fel a labdáját, és tartsd a feje fölé, és ha leült (le fog, mert úgy kényelmesebb felfelé nézni), megkaphatja, és mehet tovább a játék. Behívás szintén mehet így, néha odahívod magadhoz a kedvenc játékával, és játszol vele egyet. Marad detto, leülteted, és hátrálsz egy lépést, ha a helyén marad, mehet a játék (bár ezt mondjuk fáradtabb állapotában gyakorolnám inkább :)).

A kiskutyák tanulásra vannak programozva, az a dolguk, hogy beilleszkedjenek a falkába, megtanulják a szabályokat. Neked csak annyi a dolgod, hogy megtanulod ezeket a dolgokat úgy tálalni, ahogy megérti őket :)

2012. jún. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

7hetes ?:) egyemmeg ő még nagyon pici ! egy normális tenyésztő 8 hetes kora alatt oda sem adja a kutyust!

amúgy nekem is labradorom van igaz ő már 9hónapos! lassan 10 :) és én 6 hetesen hoztam el! szerintem még várj 1-2 hetet a tanítatással :) had szokjon téged egy picit :D

2012. jún. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem, bár nem fajtiszta, de egy fekete keverék labrador retriever kutyusom van. Most 10 hónapos és mostanra kezd kicsit!!! lenyugodni. Hihetetlenül hiperaktív kiskutyus és folyamatosan igényli azt, hogy foglalkozzak vele, feladatokat adjak neki. Nekünk sikerült minden alapengedelmességi gyakorlatot csak a játékaival megtanítani. Mivel retriever, az apportírzás a legjobb játék vele. Akár szabadon is. Legyen egy játéka (nálunk a kötél jött be a legjobban), amit dobálsz neki és hétszentség, hogy vissza fogja hozni. Amikor jön visszafelé hozzád, mond közben, hogy "gyere, gyere", vagy "hozzám", attól függ mit szeretnél behívó parancsnak, és a kicsi fejében azonnal össze fog állni a két dolog. Az ülést, fektetést, maradást is jól lehet gyakorolni ezzel. Addig nem dobod el, amíg szépen le nem ül, le nem fekszik, a maradást meg mint az etetésnél.. eldobod, de fogod a kutyust, hogy ne rögtön szaladjon utána, csak arra, hogy "tied", és közben mondod neki, hogy "marad". Nálunk ezek nagyon működnek, pedig tényleg nem láttam még ennyire energikus örökmozgó kutyát, mint az enyém :), de a játékért mindent megtesz. Csak így lehet lefárasztani, és ezt kihasználva tanul is. Másik jó megoldás lehet (ez nem tudom mennyire retriever dolog, de kipróbálható), ő nagyon jó a keresésben. Meg lehet tanítani neki több játékának, egyéb tárgynak a nevét (mi már 20-nál tartunk: kötél, csont, játék, póráz, kulcs stb). Ez annyi, hogy amikor játszol vele, pl. dobálod neki a kötelet, folyamatosan mondod neki,hogy kötél, itt a kötél stb. kb. nekünk fél óra játszás megtanulni egy tárgy nevét (de egyszerre csak egyet, akkor taníts neki másikat, amikor ezt már jól tudja). Ha már tudja, lehet vele játszani keresőset. Először valami jól láthatóbb helyre teszed, és kéred, hogy hol van és hozza ide. Az idő múltával lehet nehezíteni. Ez azért jó, mert főzés, tv-zés stb,. alatt is foglalkozhatsz a kutyussal, nem kerül plusz erőfeszítésbe, ő meg tök jól le van foglalva és tornáztatja a kis agyát is. Nem beszélve arról, hogy hasznos dolgok megtanítása még hasznodra is lehet idővel (pl. kulcs stb :)). Hajrá!
2012. jún. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, köszi, hogy ezt mind leírtad! Nekem még nincs labradorom, de tervben van, és remélhetőleg még a nyáron elhozhatom. Jó, hogy egy tapasztalt labis ennyi mindent leírt. Sokat segítettél! :)
2012. jún. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Örülök, ha segíthettem. És még valami, ami most jutott eszembe. Próbáltam a jutalomfalatozást is, de leálltunk róla, mert a kis okos elkezdett visszaélni vele, úgyhogy bár sokan arra esküsznek, én nem ajánlom. (pl. egy idő után ha kiadtam egy parancsot, akkor előbb megnézte a kezem, hogy van-e benne jutifalat, és ha nem volt, akkor szépen elment és rá sem hederített arra, amit mondtam. vagy a szobatisztaságra nevelésnél rájött, hogyha szépen lent pisil, akkor jön a finom falat, és nekiállt 5 percenként jelezni, és már ugrált is a konyhában a jutifalat helyénél). Szerintem jobb a játék, ha úgyis imád játszani!
2012. jún. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm mindenkinek a tanácsokat :))ki is próbálom ;)
2012. jún. 10. 12:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!