Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nevet adjak neki?

Milyen nevet adjak neki?

Figyelt kérdés
Kapok egy kutyust, egy akita inut. De nem tudom, milyen név illene hozzá. Szerintetek? (a kutya fiú lesz)

2012. jún. 7. 21:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem addig ne adj neki nevet amíg nem találkoztatok, amikor meglátod és hirtelen csak úgy spontán beugrik egy név az lesz a tökéletes :)

Jó kutyizást:)

Am. ha muszáj akkor Max

2012. jún. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
jó ég, de szerencsés vagy! Legyen Hatchi, de ne szidjatok mert nem eredeti..:(
2012. jún. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2. én is erre gondoltam, csak hát nem túl egyedi Róla elnevezni... de hát ha nincs más, akk lehet az lesz a neve :)

de a Max se rossz :)

2012. jún. 7. 22:08
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is Hatchi-ra gondoltam, de ha nem akarod, akkor lehet a kínai változata: Pá (ba), csak ez rövid. Én mondjuk nem vállalnék be egy japán kutyát, eléggé önfejűek, de kellő odafigyeléssel és rengeteg energiával viszonylag szófogadó kutyát lehet belőle nevelni. Adnám még a Hou pi nevet, ami szemtelent jelent kínaiul (szó szerint vastag arcbőr), vagy Méj lien (szép arc), esetleg Sádzi (kis buta). Magyar nevek szerintem nem igazán illenek egy ilyen kutyához, ahogy egy németjuhászhoz sem illik a Buksi, vagy a Pamacs, inkább a Rusty, vagy Rex, stb.
2012. jún. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Hachi*
2012. jún. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
de japán kutyákhoz miért ajánlotok kínai neveket? én mondjuk már előre kitaláltam az elkövetkezendő négy kutyám nevét, de ha nem lenne ötletem, akkor átböngészném ezt az oldalt: [link] , és megnézném a jól hangzó vagy nekem tetsző nevek jelentését. elnevezheted a születésnapjáról is,(ha jól tudom, Hatchiko neve is innen ered).A lényeg, hogy biztos valami hozzá illő nevet keresnék, kiráz a hideg a 676. Hatchiko-ról elnevezett kutyától.
2012. jún. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
DE AZ HACHIKO. OLYAN JAPÁN SZÓ NEM LÉTEZIK, HOGY HATCHIKO. Még csak az abc-ben sincs tch szótag.
2012. jún. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
igazad van, én is elírtam.
2012. jún. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Döme ugrott be!
2012. jún. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Az "All about my dog" című japán filmbe az akita inu kiskutyát Jiro(Dzsiró)nak hívták.
2012. jún. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!