Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek folytathatom így...

Szerintetek folytathatom így tovább?

Figyelt kérdés

két nagytestű kutyám van. Az a lényeg hogy az egyik nagyon szófogadó soha semmien körülmények között nem megy el ha nincs rajta póráz ha esetleg elmegy akkor a kapu előtt ül. (egyszer ez megtörtént) ilyen téren megbízom benne 1000%-ban. Viszont van a másik ő viszont nagy az esély rá hogy elmenne és még csak 4 hónapja van nálunk ezért nem bízok benne. Póráz nélkül viszont nagyon szeret futkározni csak az a baj nem lehetek minden másodpercben résen hogy el ne szökjön.Azt találtam ki hogy a póráz fogókájára is teszek karabínert és mindkét kutyámra ráteszem. Így Saci sem tud elszökni.

Nektek mi a véleményetek erről az ötletről?


2012. máj. 29. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is így oldottam meg egy pár évvel ezelőtt az ilyesfajta dolgot, csak tudod, nekem annyi volt a különbség, hogy az elszökős kutya vak is volt, plusz süket is mint az ágyú. Aztán a legbékésebb, szerényebb ebem vezetgette szegény jószágot. Hát attól függ, mennyire balhés a két kutya, össze ne verekedjenek mozgás közben. Meg lehet több teret igényelnek. Mindenesetre ki kell próbálni.
2012. máj. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi a választ!!

Már kipróbáltam semmi gond nem volt nagyon élvezték csak az elején forogtak össze vissza mert mindig összegabalyodtak de aztán semmi gond nem volt.

2012. máj. 29. 20:37
 3/8 anonim ***** válasza:

na akkor ha nem volt semmi gond akkor jó!

egyébként azt akartam válaszolni hogy mi van hogyha a másik kutya belecsalja őt a rosszba és együtt mennek el?

2012. máj. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

azért annyira figyelek rá hogy nehogy elmenjenek. De én nem úgy sétáltatok kutyát hogy az első padnál leülök beszélgetni és had menjenek. Hanem folyton mozgok velük futunk,sétálunk ha pihenünk csak akkor ha a kutyák is elfáradtak és lefekszenek,ülnek mellénk.:)

Jaj és nem azért szeretném póráz nélkül sétáltatni hogy kilépek futnak két kört és jöhetünk vissza NEM.

Azért szeretném mert egyszer nagyon lefárasztottam őket édekes módon jöttek mellettem és a kutyám ( Saci) elkezdett fickándozni ugrált rám mint egy kiskutya.:) és olyan jó volt látni hogy ilyen felszabadult és a sok rossz ellenére most láttam rajta elősször igazán hogy boldog és hálás. Szeretnék még ilyen perceket ezért szeretném megtanitani őt.

2012. máj. 29. 22:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy nyakörv mindenesetre hasznos lenne rajtuk, amin a címetek, telefonszámotok is rajta van. Ha mégis elszökne valamelyik, legalább a megtaláló tudja kit értesítsen. Lehet már kapni olyan nyakörvet is, amin kis lógó bigyó van, lecsavarható tetővel, abba lehet beletenni a cetlit a címmel.
2012. jún. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jó ötlet szerintem!

(De azért így is figyeld őket, összegabalyodhatnak.)

2012. jún. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

Az egyikben chip van a másikon meg biléta szóval ezzel nem lehet gond. :)

De már azon a bigyón amit mondtál már gondolkodtam hogy venni kéne inkább azt mivel nem is drága és egész jó is.

2012. jún. 8. 21:32
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi!:)

Bocsi csak most vettem észre.

figyelem őket persze és ha kell segítek is rajtuk.

2012. jún. 8. 21:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!