Menhelyi kutyusoknak hogyan tanítsam meg, hogy ne húzzák a pórázt? Ma sétáltattam az egyik budapesti állatotthon kutyusát és nagyon húzott. Első alkalommal találkoztam a kutyussal.
Amíg nem tudod minden nap legalább két órára kivinni, addig az energikusabb, stresszesebb kutyáknál reménytelen vállalkozás. Maga a menhelyi környezet akkora stressz nekik, hogy sokkal nagyobb lesz a mozgásigényük, amit csak a rövid és esetleges séták alatt tudnak kiélni, úgyhogy ilyenkor általában eszetlenül tombolnak, és nem is túl igazságos mást elvárni tőlük. Ettől függetlenül persze próbálkozni kell, hogy a leendő gazdának ne kelljen annyit küzdenie.
Annyit tudsz tenni értük, hogy egy ideig láb mellett viszed őket (szellemi fárasztásnak nem utolsó, hatásosabb lesz tőle a séta, jobban elfáradnak), apró rántásokkal magad mellett tartod mindenáron, aztán engeded őket futkosni minél hosszabb pórázon, majd vissza szintén lábnál viszed őket. Így legalább részesülnek egy kis szellemi kihívásban is.
A technika végtelenül egyszerű: amint feszül a póráz, visszarántod a kutyát egy minél gyorsabb és rövidebb mozdulattal, majd azonnal lazítod a pórázt. A karod meg fog tőle erősödni, azt garantálom, de hogy a kutyák hogy reagálják le, az idő és egyéni vérmérséklet kérdése.
Köszönöm a válaszokat a kérdésemre.
Valaki volt már önkéntes a Noé Állatotthonnál? Náluk az önkéntesség milyen feltételekkel jár? Kell fizetni tagdíjat vagy vmi ilyesmit? Mennyire szigorúan beosztott az önkéntesek napirendje(meg van -e határozva melyik nap kell bemenned önkénteskedni vagy én döntöm el)?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!