Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetnék terápiás...

Hogyan lehetnék terápiás kutya kiképző? És mi lesz a kutyussal ha vége a kiképzésnek?

Figyelt kérdés
Nemrég volt nálunk egy terápiás kutya és a gazdája. Nagyon kíváncsi lettem mi lesz a kutyussal ha vége lesz a kiképzésnek, és hogy kb. mennyi ideig lesz a gazdája. Meg hogy, hogy lehet valaki ilyen kiképző? (Bocsi a hülye megfogalmazásért.) Előre is köszi a válaszokat. :)
2012. máj. 22. 16:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Terápiás kutyázni mindenki a saját kutyájával szokott, jó esetben az eb élete végéig a gazdájával marad. Az, hogy amúgy őket segíti egy vagy több kiképző is, más kérdés, de én úgy tudom, hogy ezt amúgy mindenki saját maga csinálja.

Hogy hogyan kerülhetsz be ilyen körökbe, azt pedig szerintem beszéld meg valamelyik terápiázós egyesülettel, ők jobban tudják, mi ennek a menete, mint itt bárki.

2012. máj. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
gondolom nevelőszülőre gondoltál. A mozgássérült segítőkutyákat 1-1,5 éves koráig nevelőszülő tanítja, neveli és csak utána kerül ki végleges gazdához. Az ilyen kutya nevelését végig az egyesülettel együttműködésben végzik és ha befejeződik a kutyát átadják a végleges gazdájának.
2012. máj. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

terápiás kutyát írt,és arra is gondolt, nem pedig segítő kutyára !

ha igen, akkor viszont nem tudja a különbséget !

terápiás kutya képzés több helyen is van az országban !


segítő kutya ( kölykök nevelése ,kihelyezett családoknál a szocializáció érdekében ),képzés az más, inkább úgy fogalmaznám,meg,hogy a leendő segítő kutyák alapképzése= a mindennapi családi kedvencek képzésével:)

a segítő kutyákat szakemberek képzik, kiképző központokban:)

2012. máj. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Akkor nem értem. A terápiás kutya a gazdájával dolgozik és élete végéig (vagy amíg meg nem válik tőle) a gazdája marad, a kiképzésük sem ér véget vagy ha igen nem váltanak gazdát a kiképzés végén. Így nincs értelme a kérdésnek.
2012. máj. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ő nem tudta, hogy ez így megy. Így máris van értelme kérdésnek :)
2012. máj. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! De van egy lány aki nem rég jött hozzánk, a kutyára rá volt írva "terápiás tanuló". Meg mondta, hogy a következő kutyája Dalmata lesz, ebből azt szűrtem le, hogy akkor a másik kutya nem marad vele, de már utána olvastam kicsit azt írta, hogy a kutyák segítenek tanulni a beteg gyerekeknek.
2012. máj. 23. 19:11
 7/11 anonim ***** válasza:

terápiás kutya = bármely kutyából válhat terápiás kutya ,ha,és amennyiben a gazdája, vagy a kiképzője kiképzi rá, és természetesen dolgozik vele.

terápiás kutyák dolgozhatnak többek között: iskolákban, nyugdíjas otthonokban,óvodákban, speciális nevelésű gyermekekkel, kórházakban,stb.

sokszor semmi más dolguk, mint bírják és szeressék ,hogy sok ember szeretgeti símogatja, persze ennél azért sokkal többet tudnak, de a lényeg : a terápiás kutyák segítséget jelentenek az állataszisztált terápiás foglalkozásokon, ahol is a foglalkozást szakemberek vezeti, és pl: a kutya megsímogatása a jutalom, ha a gyermek pl kimond egy szót:)

szóval ez egy remek dolog !

SEGÍTŐ kutyák : akik a gazdáikkal együtt élnek és segítenek nekik a mindennapokban pl: vakvezető ,hallássérülteket segítő,epilepszia jelző,rokkantakat illetve testi fogyatékosokat segítő kutyák, valamint alkalmazzák a poszttraumás stresszen átesett betegeknél is !

a különbség hatalmas!!

2012. máj. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! ezek szerint, akkor a kutyus örökre vele marad? :)
2012. máj. 25. 18:49
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
ha terápiás kutya igen, ha segítő kutya nem.
2012. máj. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
ha elég lusta a kutyád+ nem agresszív és valamelyik korrupt alapítványhoz csatlakozol, ingyen dolgozol nekik akkor simán lehet "terápiás kutyád ... :)
2012. júl. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!