Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam vissza?

Hogyan szoktassam vissza?

Figyelt kérdés
Kutyusomnak bélgyulladása volt és diétára kellett fognunk. Már nincs semmi baja, de úgy tudom, hogy fokozatosan kell visszatérnem a tápra mindig egy kicsivel kell neki többet adnom a megszokott diétás kajához. Most riszt és főtt husit kap, azt nem tudom, hogy a tápot beáztatva adjam hozzá vagy ne.Valamint Csak husi és táp, vagy rizs+husi+táp vagy csak rizs+táp?Ha van vkinek ilyen tapasztalata kérem segítsen! Köszönöm!
2009. jún. 25. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:

1 héten keresztül minden nap adagolj egy kicsivel több tápot a rizs+husi mellé, persze mellé a rizs+husi csökkenjen.

Ha hasmenése lesz, akkor széthúzhatjátok 2 hétre a szoktatást.

2009. jún. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!És kb. mennyit adjak neki dkg-ra/nap?Egy nagyon kistestű kutyám van, keverék és 3,5 kg.
2009. jún. 26. 08:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez a táp minőségétől függ, a kutya napi mozgás mennyiségétől és aktivitásától.

Nekem a 60kg-os kutyám 15dkg tápot eszik a tápos zacskóra írt 80dkg helyett(diszpláziás, nem mozog sokat, így nagyon hízékony).

A tápos zacskón rajta kell lennie a napi ajánlott mennyiségnek, és te tudod, hogy a diéta előtt mennyi tápot evett! Az akkori mennyiségre állítsátok át 1 vagy 2 hét alatt, ahogy tegnap írtam.

2009. jún. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tehát eddig 2-alkalommal kapott enni a rizs+husi az alkalmanként 10dkg volt.A tápból a napi mennyisége 120g. Akkor az úgy jó ha 10g-ot adok neki/nap tehát alkalmanként 5 g táp a többi rizs és ezt emelem az arányok megosztásával. Így is ha jól számolok 10 napba beletellik, hogy visszatérjen... Valahogy így gondoltad igaz? Egyébként Orijent adok neki. Remélem nem lesz újra hasmenése mert már 1 hgónapja csináljuk ezt a diétát és azért a táp mégis csak egészségesebb és persze nekem is kényelmesebb:)
2009. jún. 26. 20:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, valahogy így értettem. Azért milligrammra nem kell ám kimérni! :)

Ha mégsem sikerül hasmenés nélkül átállítani, adjatok neki Lactiferm-et (egyszerű bél probiotikum), csak előtte mindenképp kérdezzétek meg a dokit, mivel nem tudom, milyen gyógyszereket, esetleg bélregenerálót kapott, nem akarok látatlanba hülyeséget mondani.

Csak azért ajánlom, mert az én kutyám 3 hónapon keresztül égtelenül fosott. 2x antibiotikum kúra, Bolus, széntabletta, széklettenyésztés (bakteriológia, virológia, gardia), és SEMMI! A Lactifermtől már 2 nap múlva elkezdett összeállni a kakija 3 hónap után!

(Csak ötlet.)

2009. jún. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A fokozatos vissza állás azt jelenti, hogy keveset kell adni egyszerre a tápból, hogy ne terheld meg a gyomrát.

Gondolj arra, te mennyit ennél egy bél gyulladás után? Nyilván óvatosan állnál neki, mert még háborogna egy kicsit a gyomrod.

Ha a gyógyult kutya a táptól hasmenést kap ismét, el kell gondolkozni rajta, hogy a táp összetétele nem jó neki.

2009. jún. 27. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a segítséget! Hasznosak voltak!!!
2009. jún. 27. 08:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!