Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szereti valaki a...

Miért nem szereti valaki a beaglét?

Figyelt kérdés
Már most este két kérdésbe is olvastam,hogy milyen agreszívak,buták stb.?Miért ez a vélemény?
2009. jún. 25. 00:13
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

A beagle egy nagyon nagy mozgásigényű ásós, futkározós, minden után rohanó, de okos és találékony VADÁSZKUTYA, vagyis a gazda parancsa nélkül is tudnia kell, hogy mit csináljon, ezért elég önfejű is tud lenni. Sokan ezt a hiperaktivitás, agresszivitás és butaság jelének tartják...

Pedig egyáltalán nem az, csak sokat kell vele foglalkozni.

2009. jún. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Én is teljes mértékben így gondolom!
2009. jún. 25. 00:43
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Nekünk volt Beagle kutyunk és imádtuk!!!Konok,játékos,csavargó,soxor alkalmi süket blöki volt,de sok dologra meg lehetett tanítani,igen okosak,sokat kell velük foglalkozni.
2009. jún. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

nekm 4 beaglem van.

nem utákcsak makacsak,erös akaratu ember kell melléjük.könynen tanulnak,de ha uyg gondolják,akkor süketek is tudnak lenni.nagyon sokat mozognak,ásank kaparnak,mivel vadászkutyák. nem buták,nem hülyék,okosabbak mint a zt gondolná az ember.

2009. jún. 25. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

Nos, én biztosan az vagyok, aki nem kedveli őket.

Szubjektív, de pl. kilel a frász az "ugatásuktól". Inkább nevezném csatakiáltásnak. Szomszédunk kutyája is beagle, szegényke 2 hónap alatt nem bírta felfogni, h mi még ugyanazok vagyunk, akik 2 hónapja odaköltöztek és minden nap megugat.(másik szomszéd keveréke már felfogta)

Szóval a hangjuk számomra rendkívül idegesítő.


A másik, az alkalmi süketség.Valaki önfejűségnek mondja. Nálam ez egy kutyánál nem fér bele, HA parancsot kap. (más dolog, h tudom, h vadászkutya és sokszor egyedül kell dolgoznia, mint pl. a pásztorkutyáknak)

És mást sem látok, mint beagle-jük után ordibáló embereket, h gyere vissza, gyere vissza!

(más fajtáknál is előfordul bőven, de itt rendkívül gyakori)

A parancsot egy kutyának teljesítenie KELL már a saját biztonsága szempontjából is (pl.városban)


Az erős akaratú gazda... Hát egy jóbarátunknak is ez a fajta van az otthonában... A faszi több, mint erős akaratú. A kutya le sem sz.....ja.(pedig konyít az kutyakiképzés alapjaihoz a fószer, tehát azt sem mondhatom, h rosszul csinálja)


Az viszont, h agresszív... Az a legnagyobb baromság, az tuti.(bár én nem olvastam ilyen hozzászólást)A golden retriever után ez a fajta az, amire rábíznám a gyerekemet. (előbb említett barátunknál is pici gyerek van, az akár a fején is ugrálhat, akkor is nyugodt marad)

Tehát ilyen szempontból nagyon is ideális családi kutya lenne.


És a legvégén: nekem a kinézete sem tetszik, bár ez aztán tényleg a legkevésbé sem fontos ( hiszen másnak meg, mit tudom én, a shar pei nem tetszik.)

2009. jún. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Nekem egyedül az ugatása nem tetszik. Nagyon idegesít.
2009. jún. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hajtóvadászatoknál használták (rókát üldöztettek vele leginkább) ezért kell ilyen hang neki, nem tehet róla, hogy idegesítő. Ettől még lehet szeretni, max nem beagle-t tart az ember...
2009. jún. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyám Cavalier spániel és rajong a beagle kutyusokért, játszótársnak tökéletes, de nem cserélném le a kutyámat. A hangjukat én sem csípem és bizony tojnak a gazdi fejére, olyanok mint a rossz gyerekek. Sajnos a környezetemben lévő Beagle kutyák elég betegesek (genetikából kifolyólag) ezért részvétem a gazdiknak.
2009. jún. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!