Nagy testű kutyát lehet buszon szállítani?
VII. Autóbuszba bevihető élő állatok
1. Az autóbuszba bevihető élő állatok és szállításuk feltételei:
a) egy kutya, szájkosárral és pórázzal ellátva,
b) halak, a víz kiömlése ellen megfelelően biztosított tartályban,
c) kisebb madarak, papagájok és galambok, kalitkában elhelyezve,
d) egyéb apró állat kosárban, ládában vagy más alkalmas tartóban,
e) egy vadászsólyom, védősapkával ellátva.
Az állatok szállítására használt eszközök (tartály, kalitka, kosár, láda stb.) tömege, terjedelme stb. nem haladhatja meg a kézipoggyászok szállítási feltételeire meghatározottakat.
A VOLÁN a forgalmi viszonyoktól függően az élő állatok szállítását tovább korlátozhatja.
A segítő kutyát alkalmazó személy a menetrend szerinti autóbuszjáraton jogosult- a terápiás kutya kivételével - a segítő kutyával tartózkodni és azt szájkosár nélkül használni. A segítő kutya kiképzettségét (vizsgáját) a hámján elhelyezett logoval vagy a vizsgáról kiállított tanúsítvánnyal kell igazolni. A segítő kutya az utazásból akkor zárható ki, ha az ott tartózkodók testi épségét veszélyeztető magatartást tanúsít.
2. Élő kacsa, liba vagy pulyka az autóbusz utastérben nem szállítható.
3. Beteg állat az autóbuszba nem vihető be.
4. Az autóbuszba bevitt élő állatra az utasnak kell felügyelni. Ha az élő állat az utasokat magatartásával zavarhatja vagy számukra kényelmetlenséget okoz, a VOLÁN az élő állatot a szállításból kizárhatja.
5. Az élő állatban bekövetkezet, valamint az élő állat által harmadik személynek okozott kárért a VOLÁN csak jogszabály alapján vagy vétkessége esetén felelős - a kézipoggyászra vonatkozó feltételek szerint.
én évekig buszoztam kaukázusival. szerencsésnek mondhatom magam, sosem problémáztak.
sőt, volt olyan, hogy a sofőrnek mikor mondtam, hogy egy diák és egy kutya jegyet kérek ránézett az állatra és közölte, hogy az medve, annak meg nem kell jegy :)
a legdurvább talán az volt, mikor a sofőr (szokásos elhűlő arccal) végignézett a jószágomon és megkérdezte, hogy nem lesz baj vele? nem volt. meg általában odaszóltak, hogy legyen rajta végig a szájkosár, de ilyennel nem szoktam viccelődni, mindig rajta volt.
mondjuk nem utaztattam büdösen, sárosan, és ha esetleg baleset volt (hányt) akkor mindig kéznél volt egy zacsi, amit a szájkosárra húztam amikor öklendezni kezdett, és abba hányt bele. (egyszer volt, hogy elkéstem, de szerencsére az útitársaim segítőkészek voltak, és kaptam egy csomó zsepit feltakarítani... (nem mondom, hogy könnyű meló volt menet közben, de megoldottuk). egyébként nem hányós kutyánál is jobb felkészülni zacsikkal, mert mindig érhetnek meglepetések. ő sem hányt mindig, csak mondjuk minden tizedik útján...
Akkor te az ülés előtt keresztbe fekteted le?
Szájkosár rajta is van, vagy csak demó szintjén van nálad valami arra alkalmatlan eszköz. Víz?
vizet én max. hosszabb útra vinnék magammal, és akkor is csak pihenőben itatnám, a buszon zötykölődve nem is nagyon lehetne itatni. plusz a kutyák mozgáskoordinációja olyankor nem az igazi, valószínűleg a kényelmetlen helyzet miatt nem is igen innának.
én igyekeztem a kaummal az elsők közt felszállni (a kutya nagyon profi volt, ahogy nyílt az ajtó, elkezdett előre tolakodni, nekem csak követni kellett :D) tudom, hogy utáltak emiatt jópáran, de ez az utasok érdeke is volt... így első körben tudtunk felszállni és vagy a hátsó ajtónál lévő nagyobb helyen megállni valahol, vagy lehetőleg a busz végében, ahol kevesebb a forgalom. az én kutyám nem fért volna be az ülések alá-mellé, mindig a folyosón feküdt végig (még egy ok, amiért hátulra kellett szállnunk), de simán átléphette mindenki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!