Miért mondják, hogy későn érő fajta?
Figyelt kérdés
Miben nyilvánul meg a különbség a "korán érők" és a "későn érők" kutyafajták között.Esetleg egy pár példát mindkét típusú kutyából,ha tudtok.2012. máj. 3. 16:25
1/5 VBeata81 válasza:
A kistestű kutyák hamarabb elérik a végleges testméretüket (7-8 hónap), mint a nagyok (1-1,5 év).
2/5 A kérdező kommentje:
Ennyi??Az érés a testméret elérésére vonatkozik?Köszönöm.
2012. máj. 3. 16:34
3/5 anonim válasza:
Nem csak ebben hanem a viselkedésében is mert a későn érő fajták tovább tartják a kölyök kutyára jellemző magatartást mint egy nem későn érő.
4/5 anonim válasza:
többféleképpen is értelmezhető, általában testi-szellemi fejlődésként beszélnek róla.
de pl. adott fajtán belül is előfordul, hogy adott egyed, vagy vérvonal később érik, azaz később lesz az eredeti használati céljára alkalmas. konkrét példa ismerősöm közép-ázsiai juhászkutyája, már 11 hónsposan "éles" volt emberre, pedig szocializálták, nem hergelték, semmi ilyesmi. míg máshol nem ritka, hogy 1-2 évesen kezdenek el komolyabban területet/jószágot/embert védeni ezek a fajta kutyák. és még ez is teljesen normálisnak számít.
5/5 anonim válasza:
Én a berni pásztorról és a labradorról hallottam azt, hogy későn érő fajta, de szerintem itt a szellemi érettségre gondoltak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!