Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?

Milyen kutyát válasszak?

Figyelt kérdés

Eddig még nem volt sajnos egy kutyám se. Önálló gondolkodású házőrző kutyát szeretnék, amelyet nem kell erre külön betanítani, hanem tudja magától, de ugyanakkor megbízható társa gazdájának és családi kutyának is alkalmas, lehetőleg gyermekszerető. Ne legyen beteges, ne terhelje húszonötféle örökletes betegség, ne legyen allergiás, harapos, agresszív. Inkább kiegyensúlyozott, kiszámítható, határozott és bátor, és ha lehet azért ne mondjuk 7-8 év legyen a várható élettartama. Egyszóval: egyszerre legyen bátor őrző-védő, és nyugodt, megbízható családi eb.

Létezik ilyen fajta?

Ha igen, akkor légyszíves segítsetek megtalálni!

Előre is hálásan köszönök mindenféle segítséget!


2009. jún. 17. 17:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Minden kutyát kell nevelni- tanítani. Azokat is, akik őrző-védő típusúak "gyárilag", mert a határokat számukra is ki kell jelölni. Ha nem teszed, beláthatatlan, mikor lesz baleset- amiért sosem az eb a hibás. Különösen igaz ez akkor, ha kisgyermek is van. Az állatnak tudnia kell, KI a FALKAVEZÉR- azt pedig soha, egy mp-re sem szabad elfelejtenie, hogy nem ő az.

A falkavezér engedélye nélkül a természetben, a falkában sem történhet semmi. A többiek nem ehetnek, amíg az alfa be nem fejezte, nem szaporodhatnak, sőt nem is balhézhatnak az engedélye nélkül. Hívó szavára azonnal rohannia kell a többinek.

Ezek aranyszabályok, amelyeket minden gazdinak egyszeregyként kellene elvárnia a kutyájától- és megtanulni azokat a praktikákat, amelyekből a kutya ért. Erre való a kutyasuli.

A blökik általában értékelik a következetességet, a kiszámítható időpontokat, eseményeket.

Ami az életkort illeti, egy nagyobb testű kutya sosem lesz olyan hosszú életű, mint egy kisebb fajta, tehát mindent egyszerre azért ne akarj:)

Az elérhető max élethosszra akkor számíts, ha ellenőrzött, az egyedek génállományát, öröklött betegségeit is szűrő tenyészetből választasz kutyát- ez drágább, de kifizetődőbb.

A menhelyi, sanyarú sorsú ebek közül sokan hálásak, tanulékonyak ...

Ha nem vagy gyakorlott kutyás, akkor értelmes, alkalmazkodó fajtát ajánlok. Ilyen pl a német juhász, labrador retriever, szetterek. Terrierféléket ne válassz első kutyának, és tanácsolom, hogy kant sem- ők dominánsabbak, mint a szukák. Ivartalanítsd a kutyát feltétlenül, ettől is szelídebb lesz, és nem szaporítasz...

Másoknak biztosan lesznek egyéb fajtaötleteik is.:)

2009. jún. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Minden kutyának alapból jön, hogy őrizze a házat, főleg az őrző-védő fajtáknak. Ilyen pl. a német juhász, doberman, rottweiler.

Az, hogy hány évig fog élni senki nem tudja megmondani, de én még nem láttam 20éves, vagy a feletti kutyát.

A szuka általában barátságosabb (már nem a betörővel), de ha nincs ivartalanítva cukros lehet. Ami akár azzal is járhat, hogy 100%-osan megvakul. Hát ilyenkor szegénynek már szenvedés az élet.

Az, hogy mennyire kiegyensúlyozott, határozott és bátor attól függ, hogy hogyan neveled.

Én leginkább talán a rottweilert ajánlanám, mert meglepő, de imádja a gyerekeket, nyugodtan rá lehet bízni akár egy csecsemőt is. Amellett már a kiállása is olyan határozott a zömök testalkatának, fekete néhol barna színezetének köszönhetően.

Persze a kölyöktől ne várd el, hogy rögtön őrizze a házat, ehhez neki idő kell, fel kell egy kicsit nőnie.

Azt, hogy ki az úr a házban úgy tudod majd neki megtanítani, hogy farkas szemet nézel vele, már az első napokban. Ezt úgy tedd, hogy gyengéden megfogod a fejét, de úgy, hogy ki tudja húzni. Majd farkas szemeztek, nyugi pillanatok alatt fel fogja adni, és ezzel te győztél te vagy a vezér. Ezt 1x-2x ismételi kell a későbbiekben is.

A neveléséhez ezen az oldalon olvashatsz jó tanácsokat mások által feltett kérdések válaszaiból.

Házőrzésre szerintem nem annyira alkalmas (pl), de itt is akad 1-2 kivételes kutyus, mely beválik házőrzőnek: labrador, vizsla, beagle, boxer.

Kiválasztása az alomból: az a legokosabb, amelyiknek tojás formájú a buksija. Az viszont elég fontos neked, hogy ne legyen ijedős a kis kópé, erre egy jó trükk: azt válaszd amelyik a legkevésbé ijed meg, vagy a leghamarabb odamegy megnézni, hogy mi az. Az a valami pedig egy általad ledobott kulcscsomó.


Ha valami még érdekel kérdezz bátran, bár a fajtákat annyira nagyon nem ismerem, de egész jól értek a kutyákhoz, a kutyák nyelvén.

2009. jún. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem leonbergim van, elég jól ráillik a leírásod. Igazi családi kutya, gyermekszerető, méreténél fogva tekintélyt parancsoló, de mégis szelíd, könnyen kezelhető. Nem olcsó fajta, de ha jó helyről veszed, várhatóan nem lesz beteges.

Kezdő kutyásnak is nyugodt szívvel javaslom.

2009. jún. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
semmikép sem ajánlok terriert és inkább nagyobb testűt(térd fölöttit), mert úgy gondolom hogy azok jobban elvannak a gyerekekkel.a juhászkutyákat első kutyásnak szívesen ajánlom, ha azt szeretnéd hogy ne legyen beteges, és jó idegrendszerű akkor "kicsit" több pénzt kell áldoznod rá és egy kennelből, tenyésztőtől venni kutyust. kezdő kutyásnak inkább szukát ajánlanék, az kezelhetőbb. és tényleg minden kutya védi a házat!
2009. jún. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
25%
Nápolyi masztiff :)
2009. jún. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutyát kell tanítani ahhoz, hogy biztonságban legyen ő is (engedelmeskedjen minden helyzetben) és mi is, pláne kisgyerek mellett. Ez azt jelenti, hogy napi 1,5-2 órát érdemes vele foglalkozni és hétvégente kutyasuliba járni vele.

Garanciát semmilyen kutyánál nem kap az ember arra vonatkozólag, hogy semmilyen egészségügyi baja nem lesz a kutyának, de csökkenteni lehet a veszélyét, ha: -jó tenyésztőtől vásárolunk kutyát, ahol a szülők szűrve vannak örökletes betegségekre

-minimum évente orvosi vizsgálatra visszük a kutyát és az oltásait minden évben megkapja, a féregtelenítése pedig negyedévente megtörténik

-ivartalanítással rengeteg gyakori és halálos betegség megelőzhető

2009. jún. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget mindenki nek aki írt!

Természetesen nem várom el a kutyustól, hogy nyolchetes korától kezdve úgy őrizze a házat, mint egy idomított kaukázusi juhász, és ha választani kell, nekem azért a kezelhetőség, az indokolatlan agrisszió mentessége és a családhoz való ragaszkodás azért fontosabb annál szerintem, mint hogy a kutya olyan extramagas szinten végezze őrzőfeladatait.

Én még egy fajtára gondoltam, a komondor.

Mennyire ismeritek? Szerintetek ő úgy nagyjából megfelel a követelményeknek?

2009. jún. 18. 11:47
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
De jó, hogy eszedbe jutott a komondor:)) Ő az a kutya akit te keresel! Rendkívül megbízható, hiszen ősi pásztorkutyafajta (a gazdájáért és családjáért tűzbe menne..), nagyon jó házőrző, erre nem kell tanítani sem, magától tudja mi a dolga. Bár első kutyának sokan (akik nem ismerik persze) nem ajánlják, véleményem szerint nyugodtan bele lehet vágni nagyobb kutyás tapasztalat nélkül is. Következetes nevelésre azonban - mint minden kutyának - szüksége van. Lehet elsőre szuka jobb választás lenne, ők simulékonyabbak, mint a kanok.
2009. jún. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Üdv.

Szerintem 1 kuvasz vagy 1 komondor jó döntés lenne nem bánnád meg!

2009. jún. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kuvaszt ne! Nagyon-nagyon nem való első kutyásnak! A komondorral egyetértek. Első válaszolód vagyok.
2009. jún. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!