Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Férges a kutyusunk, elkaphato?

Férges a kutyusunk, elkaphato?

Figyelt kérdés
kaptunk tegnap egy keverék 8hetes kiskutyát és észre vettem hogy hosszu kukacot kakilt nagyon sokat,rögtön kapot sulyának megfelelö féreghajtot.lakásba tartom,van egy 2 éves kisfiam félek hogy elkaphatja.ez fertözö?meddig fog kakilni kukacot?mikor kell ismételni féreghajtást?fiamnak irasak fel féreghajtot a gyermek orvosal?nagyon féltem a kutyust is meg a gyermeket is
2009. jún. 16. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
8 hetes kutyának már kapnia kell az oltásait. (Főleg, ha egy gyerekkel van egy lakásban) ha viszed 2 hetenként oltani, akkor az orvos mindíg beadhatja neki a féreghajtót is, illetve megmondhatja, hogyha az oltási programnak vége, akkor hányszor kell ismételned.
2009. jún. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ellehet kapni.Ha a féreghajtó után is kakil pár nappal kukacot akkor kérj még féreghajtót,ha viszont nem akkor már tiszt a kutyus. Amugy szerintem addig ne nagyon érintkezzen a fiad a kutyáddal amig nem tiszta. Ha nagyon aggodsz akkor szerintem irass fel féreghajtót a kisfiadnak.
2009. jún. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

én első

Az első 3 hónapban 2 hetente kell a kutyának féreghajtót adni, fél éves koráig havonta, utána élete végéig negyedévente.

Nem érdemes megvárni, amíg annyi féreg van benne, hogy látod a székletében.

És ne felejtsétek az oltásokat!

2009. jún. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

nálunk voltak férges kiskutyák,de senki nem kapta el a családból,gyerekek se.de ettől függetlenül el lehet kapni.a lényeg h hamar kitisztuljon a kutyus.

Lehet kapni embernek féreghajtót.

2009. jún. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Elkapható, de nem a bélféreg veszélyes az emberre föleg a kutyára. A bélféreg álltalában nem is marad meg az emberi szervezetben.


DE

ami veszélyes hogy a bélféreg a kutya seggnyílásához teszi le petéit. a kutya a nyelvével takarítja a seggét és a bundáját is. egyszerre, így a seggéröl egyböl a bundájára kerül, amit a gyerek egyböl átölel megfog, és már azzal a mozdulattal dörögöli is a szemét. így be is került a szembe a pete ami a kikelésnél vakságot okozhat. Na ez veszélyes.

Ezért van az hogy állat után kézmosás. Egy 2 éves gyereket már meglehet tanítani hogy a kutya után rögtön kézmosás szappannal.

Ja és nem fertözö, a pete jut az emberbe, ez nem betegség ez parazita.

Ezért veszélyes a nyitott homokozó, ahova a macskák járnak wc-re.

2009. jún. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
huh köszönöm mindenkinek a gyors választ,akkor holnap irány a gyermek doki iratok a picinek féreghajtot a biztonság kedvéért.a kutyust meg figyelem remélem hamar kiürül.meg persze be is oltatom.azért még várom a hasznos válaszokat.mindenkinek köszike
2009. jún. 16. 19:31
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]

állatról emberre terjedő betegségek

2009. jún. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!