Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire kell figyelni, ha egy...

Mire kell figyelni, ha egy Labrador fajtájú kölyök kutyát szeretnék vásárolni?

Figyelt kérdés

Kertes házba, gyerekek mellé szeretnék kutyust venni.

A csemeték vágya egy csoki barna fiú kutyus lenne.

Azonban az internetes keresgélés közbe nagyon elbizonytalanodtam. Nem csak a színekben, de az árakban is nagy szórást látok. Gyakorlatilag 12000 Ft-tól 120000 Ft-ig láttam árakat.


Lehet, hogy a kérdés, de miért vannak ekkora eltérések?


Nem tudok sok pénzt szánni a vásárlásra, de azt sem szeretném, hogy Labrador helyett valamilyen ahhoz hasonló kutyust sózzanak ránk, amiről majd nagyobb korában derülne ki, hogy mégsem az aminek vettük.


Mivel vélhetően a törzskönyves kutyusok drágábbak (pláne ha versenyeztetett díjnyertes szülőktől származnak) nekünk egy törzskönyv nélküli, de egészséges és valóban fajtatiszta kutyus is megfelelő lenne.

Családtagnak szánjuk, sem továbbtenyészteni, sem versenyeztetni nem akarjuk.

Hogyan győződhetünk meg arról, hogy egy olcsóbb kutyus is fajtatiszta és egészséges?


Ha esetleg valaki családbarát árakon dolgozó tenyésztőt is tudna ajánlani, annak is nagyon örülnénk.

Köszönöm.



2012. márc. 27. 13:06
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Elgondolkodtató, amit írtok a "minőség, garancia" és az árak összefüggésével kapcsolatban.

S valóban, ha a 120ezres kutyus árában annyi mindent meg kell fizetni, amint azt írtátok, akkor ugyanazt vélhetően nem tartalmazhatja a 12e Ft.

A tenyésztő szakember hasznáról már nem is beszélve, hiszen ennek is meg kell jelennie a kutyusok árában.


Mivel mindenképp kölyköt szeretnénk, és fajtatisztát ... és a 120ezres megoldás nálunk anyagi okok miatt szóba sem jöhet, kicsit csalódottan, de más megoldást kell keressünk.

Az is elgondolkodtató amit a Labradorokkal kapcsolatban (genetikai problémák, stb.) írtatok.

Lehet, hogy más fajtát kellene választanunk?


Nincsenek a közelmúltból kutyás tapasztalataink.

Régebben volt egy berni pásztorunk. Nem volt törzskönyves, de fajtatiszta volt. A szüleit is ismertem.

Kölyök korától fogva élt velünk 11 évet. Lyme-kór vitte el. Az utolsó időszakában sokat hordtuk orvoshoz, "kórházi kezelésre", de sajnos már nem lehetett rajta segíteni. Megviselte a családot.

A gyerekeim akkor még nagyon kicsik voltak, ők már csak a nagy kutyát ismerték. Rajongtak érte és a kutya is imádta őket.

Hosszú ideig nem gondoltunk újabb kutyára, de a gyerekek az elmúlt években már folyamatosan nyüstölnek bennünket.


Szóval kutya biztosan lesz, de valószínűleg nem labrador, hanem valami kisebb (és olcsóbb) fajta, aminél nem kell attól tartanunk, hogy (a számunkra nem kevés 15-25eFt-ért esetleg) beteg, vagy rossz idegzetű családtagot kapunk.

Mert ez a kettő lehetőség (veszély) sokkal aggasztóbb számomra, mint az, hogy a kutya küllemre esetleg nem díjnyertes megjelenésű.

2012. márc. 29. 11:42
 12/19 anonim ***** válasza:
Próbálj fajtára keresni úgy a neten, hogy mik azok, amiknek a legkevesebb öröklött betegségük lehet. Pl ne írják mindenhol róla azt, hogy daganatra, diszpláziára hajlamos, megvakulhat, stb. Nagyon sokféle betegség van, ami kialakulhat a kutyáknál, de vannak olyan fajták, amikre kevésbé jellemző. Pl a spánieleknek nagyon sokféle betegségük lehet, amit szűrnek náluk. A mudik, pumik elég egészségesek. Úgy tudom, a schnauzerek is. A magyar fajták gyakran olcsóbbak, ez is lehet egy szempont.
2012. márc. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Fogadj örökbe egyet menhelyről, fajtamentőktől. Sokkal olcsóbb kutyák igazából nincsenek, 100 körül kezdpdik mindenhol a "minőségi" kölyök. Kivéve a magyar fajtákat, ők állítólag olcsóbbak, de labira éppenséggel egyik sem hasonlít jellemre. De fajtamentőknél az 1-3 évesek is még fiatalok, alakíthatóak, viszont már nem lutri a jellemük, az is valami. Persze valószínű, hogy ők is szaporítottak inkább, viszont egyrészt átéltek már egy s mást, ezért ellenállóbbak, és ismerik az esetleges egészségügyi problémáikat, tehát sokkal kevésbé zsákbamacskák, ráadásul nem támogatsz szaporítókat azzal, hogy befogadod őket.
2012. márc. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nézd:

[link]

Megláttam és gyorsan visszakerestem a kérdésed. :)

2012. ápr. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásaitokat, véleményeteket.

Még mindig nincs kutyusunk, de sikerült kellően elbizonytalanodnunk, hogy milyen is legyen, ha majd lesz... és honnan legyen.

Az árak tekintetében nem vagyok biztos benne, hogy egy 120eFt-os, garantáltan kiváló és egészséges felmenőkkel rendelkező kölyök annyival "jobb", egészségesebb, stb. mint amennyivel többe kerül, mint egy 12eFt-os.

Nem vitatom, hogy jó ha tudjuk, milyen ősöktől (eredmények, betegségek, jellem, stb.) származik a kedvencünk, de mivel mi nem továbbtenyésztési szándékkal szeretnénk megvásárolni, számunkra igazán az a fontos, hogy egészséges, jó idegzetű, megbízható kutyus legyen, és természetesen rendelkezzen a fajtája általános jegyeivel.


Értem (és jogosnak is tartom) a kérdést, hogy "Ha nem tudunk kiadni egyben ennyi pénzt egy kiváló egyedért, akkor miből tudjuk majd eltartani?"

De esetünkben -esetemben- inkább a józan ész dominál, amikor egy többgyerekes szülőként úgy gondolom, hogy nem adok ki több tízezer forintot egy kutyáért, hanem csak -sokkal- kevesebbet, és a differenciát inkább költöm a csemetéimre. Nyári táborok, sportszerek, hangszerek, családi programok, stb..., hogy egyéb hasznos és szükséges dolgokat már ne is említsek.

Van hova és mire.

De felelős emberként, amikor a kutya vásárláson gondolkodunk, természetesen számításba vesszük, hogy mennyibe kerül majd a fenntartása.


Ami a menhelyi kutyusokat illeti, talán rossz beidegződés a részemről -csak a részemről, mert a családom többi tagja nagyon pártolná a dolgot-, de sok ellenérzés van bennem. Igazából nem is ellenérzés, hanem félelem és bizalmatlanság.

Úgy érzem, előbb csengetnék be egy magánházhoz, ahol az udvaron sok keverék kiskutyust látnék, hogy megkérdezzem van-e közöttük eladó, mint hogy menhelyeket látogassak.


14. válaszolónak:

Köszönöm a linket. Nagyon aranyosak ezek kutyusok, de a hirdetésben megadott ár messze van attól, amit józan ésszel elköltenék egy kölyökre.

2012. ápr. 24. 07:44
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötekedésből, de a saját mondatodat ütöd egy másikkal. :)


"Az árak tekintetében nem vagyok biztos benne, hogy egy 120eFt-os, garantáltan kiváló és egészséges felmenőkkel rendelkező kölyök annyival "jobb", egészségesebb, stb. mint amennyivel többe kerül, mint egy 12eFt-os.

Nem vitatom, hogy jó ha tudjuk, milyen ősöktől (eredmények, betegségek, jellem, stb.) származik a kedvencünk, de mivel mi nem továbbtenyésztési szándékkal szeretnénk megvásárolni, számunkra igazán az a fontos, hogy egészséges, jó idegzetű, megbízható kutyus legyen, és természetesen rendelkezzen a fajtája általános jegyeivel. "


A 12 ezer forintosnál benne van igen nagy eséllyel a pakliban, hogy egy idegbeteg, betegeskedő kutyát fogsz kapni, ráadásul lehetséges, hogy nagy korára még csak köszönőviszonyban sem lesz azzal a fajtával, amit te vásárolni szerettél volna. És én elhiszem, hogy van annak a különbözetnek ezerféle jobb helye, és ezt alá is írom. De lehetséges, hogy egy olyan beteg példány kerül hozzátok, akire később a 3x-át költenétek orvosi költségként. (persze vannak kivételek, de én úgy gondolom, hogy nem éri meg a kockázatot)


A menhelyes dologhoz még annyit fűznék, hogy szerintem kicsit fogalomzavarban vagy, és a képek a gondolataidban rosszul állnak össze. :) Nem kioktatásként mondom, csak azért, hogy esetleg meggyőzzelek, hogy egy menhelyi kutyus sem lutri.


Szóval van az úgynevezett gyepmesteri telep, ahol szerencsétlen kutyák egy ketrecben tengetik napjaikat, és az önkéntesek (meg esetleg a telep dolgozói) heti egyszer talán el tudják vinni őket sétálni és egyebek. Ott kb annyival jobb nekik az életük, hogy nem csapják el az autók. De ettől még ugyanúgy éheznek, nem foglalkoznak velük, ápolatlanok. Ez a hely államilag finanszírozott. Ilyen pl az Illatos út. (megjegyzés: innen én sem hoznék ki kutyát)


Aztán vannak az úgynevezett menhelyek, amelyek általában egy alapítvány vagy egy közhasznú szervezet telephelyei. Ezek a kutyák általában normálisabb körülmények között, rendszeres sétával, rendszeres étkezéssel, egészségügyileg ellátott állapotban vannak. Ezeknek a kutyáknak egy része ideiglenes befogadónál vannak, akik odafigyelnek rájuk, nevelik, akár csak a saját kutyájukat. Ilyenek pl az Ebremény egyesület, Noé állatotthon, Kóborka - Biatorbágy, Rex állatotthon (ez talán a legismertebb). Ezeket a kutyákat már ismerik, tudnak ajánlani olyan egyedet, amelyik a ti körülményeiteknek, igényeiteknek megfelelnek. Az ilyen szervezetekben meg lehet bízni, odafigyelnek ők is, hogy kinek adják oda azt a kiskutyát.

(megjegyzés: tőlük minden zokszó nélkül fogadnék örökbe)


Szóval ennek ismeretében picit sem hajlasz affelé, hogy ne az állatot kizsákmányoló, és pénzt csináló embertől vegyél kutyát, hanem inkább ments meg egy életet? :)


Remélem nem írtam semmi sértőt, nem volt ilyen szándékom, csak mivel úgy tűnik, hogy te/ti igazán felelősen szeretnétek kiválasztani a jövendőbeli családtagotokat, így gondoltam több perspektívát is felvázolok, hátha segít. :)

2012. ápr. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Pedig az nagyon nagyon jó árnak tűnik érte. Valószínűleg ő sem tenyésztő, attól, hogy jók a szülők, de ez egy elég jó középútnak tűnik.
2012. ápr. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Makky válasza:
0%

Sziasztok,

Igy par év elteltevel pár jótanács lsbival kapcsolatban:

- Kb. 1 éves koráig mindent összerág, villanyóra szekrény fedeleket, vezetéket, gázóra műanyag burkolatát, bàrmit amit játéknak néz. Mi egy zárt előkertet csináltunk a közműveknek és a kinnti tàrgyaknak

- nem gond ha nem fajtatiszta, mert nem lesz beteges. A tenyésztett törzskönyves kutyáknál nagy a vérfertőzés es ezaltal betegsegek esélye.

- az izületi betegségeket àllitolag nem a genetika, hanem a silány táp, vsgy a túlsúly okozza. Egy éves koráig freshnapf-os prémium tàpot kapott, csak ezután jött a tesco-s szar pedigree és társai.

- nem szabad a kutyus pocakjának kereknek, hordósnak lenni! Kb. Olyan széles lehet, mint a háta. Ez azt jelenti, hogy mi a 60-70 kilós kutyának reggel este egy-egy fém mogyorós doboz tápot adunk kb. Ez 2 dl lehet. Igazából 4-et is negenne, de nem szabad annyit adni!

2016. aug. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
0%
Labrador nézőben vagyok így tévedtem erre a posztra és látom mennyien dicsőítik a törzskönyves kutyákat. Elmondanám, hogy a pár éve eltávozott Westie terrierem egy fajtatiszta többszörösen nyertes gyönyörű kutya volt. Azért vettük, hogy a húgom szuka Westie kutyájával kicsiket hozzanak a világra. Nos ez nem történt meg mivel szerencsétlen kutyából a lelket is kihajtották előző gazdái. Egy 1x1 m-es lyukban élt a kan 2 szukával. Nálunk a hatalmas kertben és húgom kutyájával bőven elfértek. A másik, hogy a párom is szokott kutyákat árulni. Pontosabban törpe tacskókat mivel van 2 szuka és egy kan tacskója a családjának. Azok a kutyák télen bent alszanak és sokszor a gazdijuk tányérjából kapnak pár finomabb falatot. Néha besikerül pár kiskutya, amelyek gyönyörű fajtatiszta kölykök (mivel az összes felmenőjük törpe tacskó csak épp erről nincs törzsköny...) . Úgyhogy erősen ketlem , hogy a csúcsszuper törzskönyv olyan sokat nyomna, hogy ugyanazon kutya akár 100.000-rel is többet érjen.
2018. máj. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!