Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a kutyámnak...

Mit tegyek ha a kutyámnak rejtett-heréjűsége van?

Figyelt kérdés
Van egy 3 hónapos kutyám és a napokban megfigyeltem, hogy csak egy heréje van. Hívtam hozzá állatorvost, ő kitapogatta, tehát érezte a másikat. Most hormonkezelést kap. Mondta az orvosom, hogy nem 100% az esélye, hogy leszáll a másik heréje. Olvasgattam oldalakat, ahol azt írták, ha így hagyjuk, akkor daganata lehet, ha ivartalanítjuk, akkor pedig nem fog annyi hormont termelni és nyugodtabb lesz, csökken az anyagcsere és elhízásra is képes (nekem ez gond, mert a kutyát házőrse vettem). Várom orvosok, tapasztaltak és olyan emberek véleményét akik értenek ehhez.
2012. márc. 18. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Ivartalaníttasd.
2012. márc. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

így tenyésztésre alkalmatlan a kutya.

Ivartalanítani kell,ha nem akarsz hererákot (a hasüregben melegebb van,99%,hogy elrákosodik.

ivartalaníttasd.Nem hízik el,ha nem zabáltatod és meg sem változik.

A profi őrző védő kutyák,a mentőkutyák szinte 100%-ban ivartalanítottak. Hiszen nem engedhető meg,hogy egy tüzelőszuka megzavarja őket. Náluk sem jelent gondot

2012. márc. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugye nem jól értem, hogy kockáztatnád a kutyád egészségét csak azért, mert b*sztál riasztót venni?

A kutya nem fog elhízni, ha törődsz vele rendesen, sétáltatod, mozgatod (amire ivarosan is szüksége van), és ésszel eteted. El se hinnéd, hány tökéletes testalkatú ivartalanított kutya rohangál az utcán. Nyugodtabb lehet, de ez nem azt jelenti, hogy kevésbé lesz jó házőrző, csak azt, hogy kevésbé lesz idegbeteg. Gondolom úgyis csak ugatnia kell, azt golyók nélkül is fog.

Orvosok véleményét meg ne itt várd, ők egyrészt a rendelőben vannak, másrészt lósz*rt sem értenek a kutyaák viselkedéséhez :)

2012. márc. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Utólag is lenne kérdéseim, hogy mind a két heréjét el kell távolítani vagy csak azt, amelyik nem szállt le? Mennyi az esélye, hogy leszáll a heréje?
2012. márc. 18. 21:32
 5/9 anonim ***** válasza:

szerintem semmi esélye, ha 3 hónapos, de az orvosk szeretnek próbálkozni...jópénzért

ha félig lent lenne,akkor lehetne maszírozni,nyújtani az ondóvezetéket és az eret ami felránja,de így semmi.

elvileg csak azt kell kivenni, ami fent van,de ki szokták a másikat is. ha az egyiknél rövid a "nyele" akkor előbb-utóbb amásik is fel szokott ugrani.vagy begyullad.vagy megpördül, elzárja az eret és kb 48 óra alatt elhal...

2012. márc. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tehát az állatorvos érezte a másik heréjét, és olvastam, hogy 6 hetes korára szokott eldőlni, hogy leszáll vagy nem. 2-4 hónapos korában kell adni neki hormonális kezelést és eldől 6 hónapos korára, az ivarérettségig, hogy leszáll vagy nem. Önök ezt tapasztalták kutyáiknál?
2012. márc. 18. 21:52
 7/9 anonim ***** válasza:
Igazából elég rizikós dolog ez a rejtettheréjűség, én nem dobnék ki pénzt arra, hogy aztán mégis baj legyen belőle.
2012. márc. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én tenyésztek 20éve.Hála istennek csak kétszer volt ilyen gondom,de azért hallok másokat is. Én olyanról nem tudok akinek tartósan leszállt volna hormon hatására. de próbáljátok meg.....szerintem felesleges. Ha nem showkutyának vetted,akkor minek neki? Csak problámád lesz belőle és haszna semmi.
2012. márc. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy 3 hónapos kutyát hormonnal telenyomnak emiatt? Az agyam eldobom...

Egyébként a kutya nem azért őrzi a területét, mert ivaros, hanem azért, mert territoriális.

És ahogy előttem is írták, igen maradi hozzáállás egy kutyával őriztetni a házat. Aki be akar menni, az úgyis be fog, max elteszi láb alól a kutyát.

2012. márc. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!