Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az olcsó táp miért nem jó?

Az olcsó táp miért nem jó?

Figyelt kérdés
Sok kérdés hangzott már el, hogy xy táp jó e vagy sem és mindig a következő volt a válasz: ez sz-ar mert Royal canin, eukanuba, happy dog..stb. jobb mert több bennük a hús, de egyesek nem gondolnak bele abba, hogy nincs mindenkinek pénze 10-20 ezres tápokra főleg nem a mostani helyzetben. Sőt egyeseknek még 5-6 ezres kategóriára sem tellik csak az 1-2 ezresre. És vannak azok is akiknek tellene rá, de nem veszi meg a csúcsminőségű tápot és én is ebbe a kategóriába tartozom mert ameddig royal canint evett a kutyám addig fo.sott meg mindegyik hiper szuper táptól aztán kipróbáltuk a fressnapf-ban kapható fiesta nevezetű tápot és azóta normálisat kakil és tökéletesen fejlődött jó a csontozata nem gyengék az izületei és megy a szőre is ragyog...
2012. márc. 12. 02:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Amikor itt kérdezi valaki, hogy mivel etessen, leírom a saját tapasztalatomat. Írnék olcsó tápról is, ha azzal etetnék, de nem etetek, azért nem tudok róla nyilatkozni. Amúgy totál egyet értek azokkal, akik azt írták, hogy az olcsó sem olyan "olcsó" sok esetben. Engem is érdekelt a téma és utána számoltam a dolognak. Valóban, ha Chappi vagy hasonló "sláger" kajákat adnék a kutyáimnak majdhogynem drágábban jönnék ki egy hónapban. Lehet, hogy kg árban olcsóbb, de az is tuti, hogy 2x annyit kéne belőle adnom.

Véleményem szerint mindenki azzal etet, amivel jól esik. Nem az én pénztárcám, nem az én kutyám, nem az én döntésem. Ha megkérdeznek azt válaszolom amit gondolok. És én úgy gondolom, ha már egyszer kutyát vállaltam az anyagi lehetőségeimhez mérten megpróbálom a számára legmegfelelőbb táppal etetni.

2012. márc. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Most jöhetnek az ilyen olyan támadások felém, hogy a kutya nem ember, stb, de akkor is leírom a véleményem. Volt egy kutyánk aki idősebb volt nálam fél évvel, együtt nőttünk fel. Házi maradékkal etettük, napközben volt kint neki száraz táp és kapott azért napi egyszer olcsó kutyakonzervet bekeverve kenyérrel és tejjel/vízzel. 16 és fél évesen halt meg, "nőgyógyászati" problémák miatt, mi altattuk el állatorvossal hogy ne szenvedjen. Azóta van még otthon két kutyánk, az egyik már megélte a tizedik évét, ugyan ezt kapják és teljesen egészségesek, egyszer sem voltunk még velük ivartalanításon kívül állatorvosnál. Nekem most egy fél éves magyar vizslám van, akit előírások szerint etettem, betartottam neki a mennyiséget, alutasakos tápot kapott stb... hónapok múltán is ki voltak a bordái, szomorkás volt, a párom is idegeskedett miatta, mire meguntam, és elkezdtem masszívan felcserélni a tasakosat házi kosztra. Azóta a kutya szebb és egészségesebb mint valaha, és pont úgy néz ki, mint ahogy egy kiállításra szánt magyar vizslának kellene. Mi sem eszünk húst csak heti 2-3 alkalommal, a kutyának is csak belekeverek egy kisebb mennyiséget, száraz tápot van hogy kap, de inkább beáztatom neki és úgy kapja meg, mert habzsol és csuklik :) Ha az én bonyolult szervezetem egészséges és a páromé is, mert rendes főtt ételt eszünk, zöldségeket, fehérjét, szénhidrátot, akkor nem értem a kutyának az mért ne lehetne jó. Így havonta külön a kutyára kb. 2 ezer forintot költünk, egy nagy zsák száraztápot veszünk és pár nagy kutyakonzervet, amiket feljavítok maradékkal, ezzel-azzal. Ha valakinek van pénze és ő úgy akarja tudni a kutyáját hogy a legjobbat kapja, áldásom rá, megteheti. De nekem senki ne mondja hogy a házikoszttal csak ártunk a kutyának, mert a családi köröm nagy állatbarát, és mindenkinek jóval tíz év fölött élt a kutyája, pedig mindegyik így volt etetve. A kutyának törődés kell, rendes környezet ahol ki tudja élni magát, olyan hely ahol belátja a ház környezetét, viszontakságoktól védett menedék, és változatos étrend, akár az embernek. Így érhetjük el nála azt az állapotot amit szeretnénk, és hogy hosszú ideig a család tagja maradjon.
2012. máj. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!