Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kuvaszt ugyanúgy lehet...

A kuvaszt ugyanúgy lehet futtatni mint más fajta kutyákat?

Figyelt kérdés
Van 1 3 hónapos kis kuvaszom és már pórázzal sétáltattam 1 kicsit, azért lennék rá kíváncsi h lehet e futtatni, ha nagyobb lesz, mert sok olyan dolgot hallotam hogy az ilyen beállítású kutyák amik régen a pásztoroknál voltak, nem olyanok mint 1 németjuhász h mindent úgy csinál egyből ahogy a gazdája mondja, pedig nagyon inteligens fajta, meg még hogy ennek a fajtának elég egy nagy udvar mozgás szempontjából, ahol annyit mozog amennyit akar. mert ez a fajta ilyentéren másabb. Mi a véleményetek?
2009. jún. 10. 13:57
 1/7 A kérdező kommentje:
Mielőtt valaki felháborodna hogy még csak 1 kicsit sétáltattam az inkább ne írjon kommenteket, mert mindennap legalább 1 órát foglalkozom vele!
2009. jún. 10. 13:59
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Hát szerintem sétálásnál is lehetne engedni más kutykkal játszást hogy ne legyenutána agressziv az állatokkal,vagy csak egy sima rét ahol elengedheted futkosni játszani stb. Hát én a kuvaszt nem futattnám,de ha barátságos akkor miert ne,de nem lehet tudni hogy mit reagálna pl ha elmegy melletetek egy ember ti meg futtok.szoktatás kérdése az egész.
2009. jún. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de én biciklivel mennék, ő meg mellettem futna.
2009. jún. 10. 14:19
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Nekem is nagytestű kutyám van, és azt mondták, ne futtassam amíg ki nem fejlődik egészen, bicikli mellett meg főleg ne. Annyit fusson, amennyi magától jól esik neki. Ellenkező esetben többet lehet ártani mint használni.
2009. jún. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Ha nagyobb lesz, szerintem lehet, bár én azért óvatos lennék azzal, hogy mihez szoktatom hozzá. Csak olyat kezdj el, amit mindíg tudsz csinálni. Ami szerintem fontosabb lenne, már pici kortól, az a kutyaóvoda, később iskola. Ott mozogni is tudna és a szocializációja szempontjából is jó volna.
2009. jún. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az amit magától futkos a kutya az nem futtatás.

Ha elfárad Ő is leül, lefekszik. Az egészséges mozgásra szüksége van.

2010. febr. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is elszoktam engedni a kutyusomat a kertünkbe, s futunk. Én elöl, ő utánam, de már a 3. vagy 4. futás után már cammog, s az utolsó pár méteren kezd el látványos futásba.:D

Futást ha van kertetek, akkor ott gyakorlatozzatok, az utcán, vagy ahol sok ember van, ott annyira nem praktikus, főleg, hogy ha még nincs kialakítva a falkavezér státusz, mert még egy vadidegennek is neki mehet.

2011. máj. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!