Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy engedjem el a kutyasétált...

Hogy engedjem el a kutyasétáltatónál, ha ilyen harcias?

Figyelt kérdés
van egy 1éves lány pincsi kutyám. eddig máshol lakott, most fog hozzánk jönni lakásba. nem is ez a baj, hanem az, hogy egy kis méregzsák. mennél nagyobb, ugató kutyát lát, annál inkább megy oda ugatni, morogni, kekeckedni, amúgy egy tünemény. és az a vicces, hogy azok a nagykutyák, amikkel eddig találkozott mind megijedtek tőle. de félek, ha elengedem futni és odamegy egy kutyához és az megtámadja. de én nem bírok rohanni vele pórázzal. honnan tudhatom, hogy ha elengedem akkor visszajön ha rászólok. és hogy érhetem el, hogy ne menjen neki más kutyáknak?
2009. jún. 9. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Talán ezen picit már hamarabb el kellett volna kezdeni gondolkodni:) (na megint nem leszek népszerű:P)

Egy pincsit is kell NEVELNI KICSI KORÁTÓL KEZDVE. Volt egyáltalán szocializálva, vagy most "rohantatok neki a nagyvilágnak"?

Alapvetően azt ajánlanám látogassatok el egy kutyasuliban (van kimondottan kistestű kutyáknak is) mert ennek a megoldása így utólag már kicsit komplikáltabb.

2009. jún. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Így van, erre kutyaiskola kell, konkrétan ecsetelni a kiképzőnek a problémát, hogy kifejezetten ebben és ebben kértek segítséget. (Egyébként nem kell rögtön leszólni a kérdezőt, hiszen írta, hogy nem nála volt eddig a kutya...)

Amit addig is lehet tenni: nem odaengedni. Ha acsarkodik, megbüntetni (büntetés = az a történés, ami a kutyát pont annyira érinti kellemetlenül, hogy legközelebb meggondolja, érdemes-e ezt csinálni. Néhány kutyánál elég az ejnyebejnye, a másikat pórázon haza kell vinni, hogy kész, vége a sétának, a harmadikat meg szöges léccel is ütheti az ember, az se fog használni, míg egy erős szagú dezodor csodákat tesz vele. Meg kell találni a kutyához illő büntetést, ez nagyon fontos!) Emellett az általános fegyelmet meg kell követelni. Nem szólunk neki hússzor olyan dologért, amit egy szál kolbászért már azonnal megcsinál (értsd: ismeri a feladatot és végre tuja hajtani), hanem azonnal megcsináltatjuk vele, minden körülmények között. Nincs kecmec, első szóra mindent.

Egy neves kiképző azt mondta nekem nemrég, hogy ha egy kutya ismeri az "okos" és a "nem" szavak jelentését, akkor már félig ki van képezve.


A behívással ugyan ez van, kutyaiskola és otthoni következetesség. Pórázon kell először gyakorolni ingerszegény környezetben, aztán fokozatosan nehezíteni a feladatot új ingerekkel és a póráz elhagyásával. Van már pár kérdés ilyen témában, keress rá, nagyon jó módszerek és tanácsok vannak. Igen, lusta vagyok leírni negyvenedszer is, kövezzetek meg :P

2009. jún. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. tudom, hogy nevelni kell, de sajnos nem tudott velünk lakni, nagyszülőknél volt, ők meg nemigazán nevelték. amúgy okos, mert hamar megtanul dolgokat, egyedül a többi kutyával van gondja.
2009. jún. 9. 21:17
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Én úgy értelmeztem, hogy a kutya eddig is az övé volt csak máshol (nem lakásban, hanem mondjuk pl. szülői házban stb) lakott. De így mégegyszer végigolvasva lehet félreértettem. Ez esetben bocsi:)
2009. jún. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy Te a normális "kis-kutyások" közé tartozol és hajlandó vagy nevelni az ebet.

Valóban addig semmiképp se engedd el, amíg nem kezeltétek ezt a problémát, mert bár ugyan a legtöbb nagytestű kutya nem veszi fel az ilyen törpék pattogását - mert sokszor kölykökként tekintenek rájuk méreteik miatt - egyszer jön csak egy tökösebb kutya és akkor vége (is lehet, de mindenképp a pici áll vesztésre).

Állatorvosi sebészetén dolgoztam, sok csúnya eset jött be....

2009. jún. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

az ivartalanítás segít az ilyen esetekben..


A Magyar Állatorvosi Kamara

Szakmai, Továbbképzési és Oktatási Bizottságának

állásfoglalása

az ivartalanítás kérdésében

(A Cerberos Állatvédő Egyesület

MÁOK elnökéhez intézett kérdései alapján)



Kérdés: Szükséges-e akár a kan, akár a szuka kutyáknak életükben párosodniuk?

Válasz: Nem.


Kérdés: Szükséges-e bármilyen okból a szukáknak életük során legalább egyszer elleniük?

Válasz: Nem.


Kérdés: Okoz-e bármilyen formában jellembeli, magatartásbeli változást a szukák és kanok ivarérés előtti és ivarérés utáni ivartalanítása?

Válasz: Igen, kedvező változásokra számíthatunk.

A korai (6 hetes - 3 hónapos korban elvégzett) és az ivarérés előtti (3-6 hónap között elvégzett) ivartalanítás esetén a viselkedési problémák pl. agresszió, elkóborlás stb. kialakulásának valószínűsége minimális, míg az ivarérés után elvégzett ivartalanítások esetében jelentős lehet. A korai és ivarérés előtti ivartalanítás hatására az ivartalanított egyedek kölyök kora „megnyúlik”, a kölyökre jellemző viselkedés (pl. játékosság) a nem ivartalanítottakhoz viszonyítva hosszabb ideig tart.


Kérdés: Okoz-e elhízást az ivarérés előtt vagy után végzett ivartalanítás?

Válasz: Nem feltétlenül. A gazdán múlik. Az ivartalanított eb hajlamosabb az elhízásra, a takarmány energiatartalmának 20-30 %-os csökkentésével az elhízás egelőzhető.


Kérdés: Van-e hatással az ivarérés előtt, illetve után végzett ivartalanítás az ivar és járulékos szervek daganatos megbetegedéseinek kialakulásában?

Válasz: Igen, határozottan jótékony hatása van az említett megbetegedésekre ill. azok megelőzésére. Mind a korai, mind az ivarérés előtti ivartalanítással kapcsolatban elmondható, hogy a méhbetegségek, a tejmirigy daganat, a herebetegségek kialakulásának valószínúsége gyakorlatilag nulla, a prosztata megbetegedések kialakulása minimális. Az ivarérés utáni ivartalanítás is jelentős pozitív hatással van az említett megbetegedések kialakulására, sőt egyes betegségek (prosztata, cukorbetegség, stb.) kezelésében az ivartalanításnak is nagy szerep jut. A nemi hormon függő végbélnyílás környéki daganatok előfordulása mindhárom módszerrel megelőzhető vagy csökkenthető.


Kérdés: Milyen hatással van az ivarérés előtti vagy utáni ivartalanítás az álvemhesség kialakulására?

Válasz: Az ivartalanított szukáknál álvemhesség nem fordul elő.


Ajánljuk továbbá az ivartalanítás helyes időpontjának megválasztásával kapcsolatban az alábbi linket:

[link]

2009. jún. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia

Sajnos nincs túl sok választásod csak a kutya suli

A pincsik alapból nem túl barátságosak a nagyobb testű kutyákkal.Az ivartalanítás nem segít.A vérmérséklete akkor is megmarad.Ez sajna tapasztalat.És nem 1 kutyám volt.Most éppen 9 van.Mert egy barom vagyok és befogadom azokat az ebeket akiket más kidob.Én ivartalaníttattam kant hogy nyugodtabb legyen meg a nem kívánt szaporulat miatt.Hát nem lett nyugodtabb.Viszont ugyanúgy megugorja szukát mint előtte:-)Csak nincs következménye...

Hord el iskolába ahol nyugodt nagytestű kutyák vannak.

Előbb utóbb talán megszokja.

Semmiképp ne engedd el addig a futtatón míg biztosan vissza nem tudod hívni.Hamar szétkapja egy nagyobb kutya akit idegesít hogy egy törpe ugrál az arcába vicsorogva.

Vigyázz rá nagyon!!

üdv.

2009. jún. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!