Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány kutyának van most hasonló...

Hány kutyának van most hasonló gondja?

Figyelt kérdés

A kiskutyám összeszedett állítólag valami vírust. 2 napja egész este ment a hasa és hányt. Mai napig nem marad meg benne semmilyen kaja, mert mindet kihányja. Az orvos azt mondta, hogy most sok kutya szenved ettől a vírustól, de a környezetemben senkitől sem hallottam még. Aggódom egy kicsit, hogy semmit nem tud megemészteni, bár az orvos azt mondta, hogy ez a hányás 2-3 napig is tarthat. Arra lennék kíváncsi hogy kinek a kutyája szenved vagy szenvedett már hasonlótól és mennyi idő után állt be változás az állapotában? Már 8 injekciót kapott 2 nap alatt és holnap kap még 4-et.


A másik ami miatt aggódom, hogy vendégségben vagyunk édesanyámnál de holnap már muszáj visszautaznom Budapestre, ami egy 4 órás vonatút. Félek, hogy rosszul fogja viselni. Van valami ötletetek, hogyan könnyíthetem meg neki?


2012. márc. 8. 12:57
 1/6 Szilvi & Argos ***** válasza:

Egy ismerősöm kutyája Bp-en, Gazdagréten szedett össze ilyen hányós-hasmenős nyavalyát, arrafelé most sok kutya beteg :( 3-4 napig is elhúzódhat a hányás, a hasmenés akár tovább is, és nagyon legyengül a kutya, viszonylag hosszabb idő, amíg ismét a régi lesz. Ilyenkor kapja az antibiotikumokat, hányáscsillapítókat, hasfogókat, esetleg probiotikumot, vitaminokat. A lényeg, hogy diétás kaja kell neki, azt a doki mondja meg, hogy pontosan mi legyen.

Vonatút az kemény lehet...ha kistestű, akkor egy szállítóboxba raknám, és sok újságot, ruhát vinnék magammal baleset esetére. Nagytestűnél is mindenképpen kell tartalék takarítóeszköz

2012. márc. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ebbe most beletrafáltál, mert mi is Gazdagréten lakunk, úgyhogy akkor meg is van a probléma forrása!:S

Kistestű kutyáról van szó, egy bichon havanese! Szegénykém a 4 kg-ból már leadott majdnem egy fél kilót, de érdekes, hogy a kedve meg teljesen normális. A doki rizst javasolt neki egy kis zöldséggel és túróval, de csak a zöldséget eszi ki és a rizst ott hagyja, bár azt is kihányta, amit megevett szegénykém!:(

2012. márc. 8. 13:08
 3/6 Bozsikrisz ***** válasza:
100%

Az enyém tavaly ősszel, neki is 3-4 napig tartott. Gondolom ugyanúgy, mint az embereknél, ilyen enyhébb időben jobban terjednek a vírusok.

Ha a vonaton hányna, az még a "jobbik" valami rongyot elé teszel. A 4 órás út alatt nincs olyan megálló, ahol hosszabb ideig áll a vonat? Mert ha van van pár perced, akkor menj el vele valami füves részre, hátha kell kakilnia.

De enni, inni ne nagyon kapjon aznap.

2012. márc. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Erre ráhibáztam :)

A rizs, túró, zöldség mellé sovány csirkemellett kaphat, de csak keveset.

Nem kell erőltetni az evést...persze, az ember szeretné, hogy egyen, de ha nem kell neki, akkor hagyjad, úgyis csak kijön belőle most még :(

Igen, vonatút előtt ne etesd-itasd!

2012. márc. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Csirke melle sajnos nem adhatok neki, mert allergiás a csirkére.


Nem hiszem, hogy kakilna a vonaton (legalábbis remélem), mert tényleg mindent kihány, úgyhogy nincs mit kikakilnia.:( De sajnos nincs olyan megálló, ahol tovább állna a vonat, vagyis nem tudok róla.


Én nem erőltetem neki az evést, pont ezért, de állandóan kunyerálja tőlünk a kaját, meg nyöszörög, hogy éhes. Egy kis rizst is evett már kínjában, de fél órán belül egy az egyben kijön.:S Remélem azért lassan már jobban lesz, mert olyan rossz, hogy ennyire tehetetlen vagyok.:(


Egyébként akkor a többi kutyához se nagyon engedjem oda, ugye? És ha meggyógyult, akkor van rá esély, hogy újból elkapja? (majd megkérdezem a dokit is, csak hátha ti is tudjátok)

2012. márc. 8. 14:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Mivel kistestű kutya és az a kevés amit megeszik alig marad meg benne én vennék neki valami 'turbó pasztát' (puppy boost, calo-pet...), a felépülésben is segít, étvágyjavító hatású és rengeteg energiát tartalmaz.
2012. márc. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!