Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Letört a kutyusom körme?

Letört a kutyusom körme?

Figyelt kérdés
Most vettem észre hogy a mopsz kutyusomnak le van törve az egyik körme a hátsó lábáról... szerintem tövig vagy én nem tudom. és friss lehet neki mert ha megtörölgetem neki akkor úgymond véres.. tudok vele valamit csinálni esetleg vagy hagyjam, hogy begyógyuljon neki ?
2012. márc. 7. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Le kell jódozni a sebet. Lehetőleg pár alkalommal meg kell ismételni a fertőtlenítést. Valószínűleg beakadt valahová, és ezért tört le. Nincsen vele semmi más teendő. Ki fog nőni egy idő után a körme. Arra viszont ügyelni kell, hogy le legyen vágva a kutyus körme, ha nem kopik. A lengőújjakon lévő köröm nem kopik, ezért rendszeresen le kell vágni, hogy ne kampósodjon be.
2012. márc. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 lizzi77 ***** válasza:
Fertőtlenítsd le, gyulladáscsökkentő krémmel vagy sprével kezeld le, ne engedd, hogy lenyalja.Ha tűri a kötözést, és nem szedi le, be is kötheted.Ha beheged, vedd le sétáltatáskor, figyeld, hogy nem gyullad-e be, nem gennyes-e.Ha igen, irány a doki, aki kikezeli, kap gallért, stb.
2012. márc. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nem elég az otthoni kezelés, antibiotikumra van szüksége!

azzal, hogy a köröm letört, nagyon könnyen támadhatja meg a csontszövetet kórokozó, ami miatt amputálni kellene azt az ujjat, mert a csontszövet nagyon nehezen kezelhető.

jobban jársz, ha elviszed még most dokihoz, ezt nem érdemes megkockáztatni.

2012. márc. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!