Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka nem akarja engedi a...

Szuka nem akarja engedi a kicsiket szopni, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Már a fialás sem ment, így császár lett belőle, viszont nem hajlandó lefeküdni és így a kicsik nem tudnak szopni.

Elfogadja a kölyköket azzal nincs baj és vigyázz is, hogy nehogy rálépjen, viszont ez a szoptatás nem akar sikerülni.


2012. márc. 7. 09:13
 1/10 anonim ***** válasza:

lefekteted a szukát és emlőre teszed a kicsiket és ottmaradsz mellette. Annyira azért kontrollálnod kell tudni a kutyát, hogyha ott vagy akkor feküdjön, ha azt mondod neki.

legalább 2 óránként kell enniük a kicsiknek

2012. márc. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem az én kutyám, hanem páromé, így rám nem hallgat, próbáltam lefektetni de egyszerűen annyira befeszül, hogy meg sem lehet mozdítani, erőszakoskodni meg nem akarok vele nehogy a sebe felszakadjon
2012. márc. 7. 09:33
 3/10 anonim ***** válasza:
akkor vegyél tápot a kicsiknek, cumisüveg (vagy fecskendő) és 2 óránként etesd őket.Tápot (tejport) kapsz az állatorvosnál is, vagy állatpatikában
2012. márc. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Akiteki ***** válasza:
75%

Beindult a teje? Meg kellene nyomkodni a cicijét, hogy termelődjön és sokat inni adni neki. Ha vízből nem akar nagyon inni, tegyél bele egy kis tejet, hogy valami íze legyen és akkor szívesebben fogyasztja.

Ha már nagyon feszül a tejtől, rá fog jönni, hogy neki is jobb, ha szopnak a kölykök.

Le tudod fektetni a lábait megfogva, hogy na tudjon felkelni, a sebe nem fog felszakadni.

2012. márc. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Megoldottuk szerencsére

kivittem a kicsiket hozzá, hátha megsajnálja őket és engedi szopni, kivettem a dobozból kettőt azokat elvitte magához és próbált volna lefeküdni, hogy szopjanak de nem sikeredet odanyúlkálni nem mertem, mert a kezem után kapott ha közelítettem, hazahívtam a párom és leragasztottuk a száját, majd óvatosan lefektette ő simogatta a fejét én meg megszopiztattam őket, de egyet nem sikerült az nem akart rákapni. De délbe megint jön haza és akkor is megpróbáljuk.

Tej az van neki, inni most már ivott, meg reggel egy picit de az orvos azt mondta, hogy délig ne adjunk neki semmit.

2012. márc. 7. 11:30
 6/10 anonim ***** válasza:

tedd a kicsi szájába az emlőt és nyomd meg egy kicsit, hogy jöjjön belőle a tej.

(nagyon veszélyes a kutyára nézve, ha annyira se tudjátok kontrollálni, hogy lefektessétek)

2012. márc. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
az újbóli szoptatás már jobban ment a kutyák is ügyesebbek voltak meg mi is, de a biztonság kedvéért délután megyünk venni nekik tejpótlót
2012. márc. 7. 13:15
 8/10 anonim ***** válasza:
31%
A kiskutyáknak 2 óránként enniük kell, szóval ha már ilyen felelőtlenül ellettétek a szukát, akkor kutya kötelességetek 2 óránként felkelni éjszaka is és lefogni a szukát. Ott már nagyon el van valami rontva a kutyával, ha nem enged oda magához titeket. Orvos látta már az ellés után? Ha beteg, benne maradt egy kölyök, akkor nem valószínű, hogy szoptatni fog.
2012. márc. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

ma 16:01


ne legyél már ilyen okos, ha elolvastad volna normálisan akkor láttad volna, hogy császárral szült és elhiheted, hogy nem én vágtam fel, hanem az orvos


A kutyától egyedül én tartok, mert én már felnőtt korában ismertem meg, de szerintem ez természetes, hogy egy úgymond idegen kutyától mindenki tart


Nagyon jól tudjuk, hogy kutyáknak hány óránként kell enniük, nem vagyunk felelőtlenek.Éjszaka is ugyan úgy felkelünk mert van egy pár hónapos kis babánk aki ébreszteni fog , hisz ő is éhes, így én a babát etetem a párom meg a kutyákat.

Az első szoptatási próbálkozás nem sikerült, de az állatorvos azt mondta, hogy valószínű azért mert még kába volt, azóta már túl vagyunk egy pár kajáláson ami szerencsére sikeres volt az anya kutya is lefeküdt már magától és oda engedte a piciket.


Köszönöm a segítő válaszokat

2012. márc. 7. 16:42
 10/10 Akiteki ***** válasza:
Nem könnyű a császáros kutyával. Én is teljesen kétségbeestem, tavaly, mikor császár lett az egyik szukámnál. 14 órán keresztül csak ordítottak a kölykök és nem ettek semmit. Az anyjuk nyalogatta őket, én meg két óránként nyomkodtam a szájukba a tejet meg a cicit. Mikor reggel 6-kor megint csörgött az óra és teljes csend volt, meg voltam győződve, hogy az összes éhenhalt. De csak magukhoz tértek és épp tömték a fejüket.
2012. márc. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!