Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akitához milyen típusú nevek...

Akitához milyen típusú nevek illenek a japánon kívül?

Figyelt kérdés

Nem konkrét nevekre vagyok kíváncsi, csak arra, hogy honnan merítsek ihletet :)

Ha más kutyáról van szó kitalálok ezer félét, de egy akitához valahogy nem illenek a Max, Csülök és hasonló nevek.

Japán nevek közül pedig csak 1 tetszik, az viszont szerintem divat.

Hogy találjak jó nevet egy akitának? :)


2012. febr. 19. 21:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
nem tudok ötlete adni, én (szerintem) egy nagyon találó, tradicionális(?) japán nevet találtam a kutyámnak, egy név se illene hozzá jobban :D sőt a következő akitáimnak is csak japán nevet tudok elképzelni. de megkérdezhetem, hogy mi lenne az a divatos név? mondd, hogy nem Hachiko.. :)
2012. febr. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem Hachiko :)

Az Akira.

2012. febr. 19. 21:23
 3/11 anonim ***** válasza:
Én valami északit is el tudnék képzelni, finnt pl. De ez csak egy ötlet, hirtelen kipattant a fejemből, lehet hogy marhaság, vagy csak azért jutott eszembe, mert nightwish-t hallgatok :D
2012. febr. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
Én egy akita inunak mindenképpen hozzá illő nevet választanék.. ő nem Bobó meg Csöpi meg Cézár... elegáns, büszke, bátor. Ha nem a mese jutna eszembe akkor Herkules... ha semiképpen nem japán nevet akarsz neki, bár az illik hozzá. de lehet a Bátor is.
2012. febr. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2012. febr. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#4 én is így gondolom, pont ezért vagyok nehéz helyzetben :)

Köszönöm a válaszokat, asszem kutakodok tovább a japán nevek közt, vagy maradok az Akira-nál és nem foglalkozok vele, hogy divat, mert az viszont nagyon tetszik.

2012. febr. 19. 21:40
 7/11 anonim ***** válasza:
Esetleg "japánosíthatsz" is különböző szavakat, a kedvencem, amit eddig hallottam, az a Macuko... Maci is, meg japán is :)
2012. febr. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok, az Akira szerintem nem divat, a jelentését sem tudom. De ha csak az a problémád, hogy nem találsz jól hangzó neveket, mondhatok párat: a mostani fehér színű kutyám neve Shiro(japánul fehéret jelent, jéé:D), a következő kutyám pedig egy tigriscsíkos akita inu lesz, ő Tora lesz(tigris japánul), majd valamikor pedig egy vöröset is szeretnék, de a vörös japán fordítása nem igazán tetszik(aka, akai), így szerintem Sakura lesz(cseresznyevirág), de ezen még gondolkozom. a lényeg, hogy ha nincs ötleted, akkor várd meg, amíg hozzád kerül a kutya(ha ez még nem történt meg) és egy a kutyához illő tulajdonság, személyiségjegyet válassz. ha nagyon unatkozol, akkor az ötleteidet lefordíthatod japánra, vannak rövid és jól hangzó nevek is a japánban. :D
2012. febr. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Valami méltóságteljes, vagy ami illik a kutya jelleméhez, ránézel és egyből jön, de magyar nevet én igazán nem tudnék nekik elképzelni, talán még valami skandinávot, ami kicsit szokatlanabb.

Itt van egy csomó japán kutya név:

[link]

Én is elég válogatós vagyok, de azért szerintem van még pár jó.

2012. febr. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én egyszer láttam egy vörös fehér akitát, annak Kimi volt a neve, nekem megtetszett.xD

De egyébként nem tudom, az Akira nekem is tetszik.

Akela,Hiro,Shasta?

Esetleg, ha japán nem tetszik nézz szét északi nevek között, vagy valami törzsi nevek, hátha vannak valahol jók,:D nem tudom.:)

2012. febr. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!