Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik lenne jobb panelházba...

Melyik lenne jobb panelházba : bichon havanese vagy yorki? van 2 tesóm egyik 6 a másik 10 és eléggé kutyacincálós fajták .

Figyelt kérdés
2012. febr. 19. 18:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

most komolyan muszáj hogy fajtiszta kutyád legyen??!!

miért nem jó neked egy keverék?!

amúgy gondolkodtál azon hogy a kutyának kellenek oltások is??!! meghogy ivartalanítani is kellene??!! figyel egy kutya nagyon nagy felelősség.. és ha anyud pl azt mondja te vetted de tolgod...de egy kutya eltartása kicsit több pénz mint amennyit a zsebpénzedből ki tudnál fizetni... komolyan gondolt át hogy 15-16 évig lesz ő és ne rakhatod el mint a plüssállatot... nagyon sok gopnd van vele és tényleg nem gyerekjáték!!!!!!!!!!!

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. febr. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Az oké, hogy te veszed, de ki fogja élelmezni? Ki veszi meg a felszereléseket? Ki fizeti a kutyasulit?
2012. febr. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Én egy szóval sem mondtam hogy nem jó a keverék kutya nem kell oktatni tudom hogy nagy felelősség és akkor mégegyszer elmondom hogy én nem plüsskutyaként kezelem . renszersen járok ki a menhelyre önkéntesnek és eldöntöötem hogy mostmár szeretnék egyet most éppen van ott egy yorki egy havanese és egy imádnivaló westie keverék és nagyon sok más kutya is csak én éppen ezzel a hárommal szoktam foglalkozni és ott megkérdeztem hogy hogy van ez az örökbefogadás és hogy valamelyiket örökbe tudnám-e fogadni csak mivel még keresik a gazdájukat kivéve a westiét ezért ha meglesznek a gazdáik akkor nem tudom egyiket se örökbe fogadni és ezért kérdeztem hogy melyik lenne a jobb . tisztában vagyok mindennel nem azért írtam ki hogy leoltsatok . és én úgy gondoltam hogy a kutyát saját pénzből meg ami még kell és ezt meg is beszéltem anyuval és mondta hogyha én megveszek neki először mindent meg a kutyát is akkor ő már szivesen fizeti havonta a többit ( ez nem azt jelenti hogy csak ő mert nekem is van pénzem rá ) nade a lényeg hogy tisztában vagyok mindnnel nem kell kioktatni én csak a tapasztalatokre és a véleményetekre voltam kíváncsi ezzel A KÉT FAJTÁVAL KAPCSOLATBAN .
2012. febr. 19. 19:55
 14/18 anonim ***** válasza:
Havanese. Mivel családszerető így gyermek szerető is. Az én öcséim nyúzzák néha , de ő csak tűri. Persze nem ütik verik, hanem agyon simizik. De a yorki az vadászkutya volt így nem bírja ha a gyerekek simizik vagy bármi.
2012. febr. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Egyiket se. Egy kutyát nem lehet napi 24 órában távol tartani a gyerekektől. És tök feleslegesen tennéd ki őt egy stresszes életnek, rövid idő alatt egy idegroncs lenne a kutyádból.

Arról nem is beszélve, hogyha állandóan a tesóid elől próbálod őt menteni, akkor agresszívvé fog válni velük szemben, és annak tuti rossz vége lesz. Tök felesleges ilyen szituációban kutyát tartani, ne csak a saját érdekeidet tartsd szem előtt, hanem a kutyáét is.

2012. febr. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A tenyésztő tényleg nem a pénzre utazik többet költ rájuk, mint amennyi haszon van benne.

Egyébként egyiknek sem jó ha nagyon nyúzzák. Nekem havanesem van, és már akkor sír ha véletlen meghúzzon a szőrét, mikor ráadom a hámot. Bár szerintem a terrier makacsabb, de szerintem szívósabb kutyus is, bár sokkal kisebb mint a havanese.

Dá bárhogy döntesz, szaporítótól ne vegyél kutyát.

2012. febr. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, így utólag átfutottam a válaszokat. Tényleg nem jó a kutyusnak ha éjjel nappal nyúzva van. Ha mégis szeretnéd, legyen neki mindig egy olyan helye ahova visszahúzódhat, ahol senki se bántja. A tesóiddal meg kell értetni, hogy ha a kutyus a helyén van, nem szabad piszkálni. Nem olcsó ám a kutyus. Az oltások, m pelenkázzuk is, heti 2x veszünk 6 darabosat az kb 3.000Ft hetente. Prémium táp, bár az egy hónapban megvan kb 1500-2000 Ft között. Kozmetikázás, bár én otthon kozmetikázom. Kell lenni pénznek ha hirtelen valami folytán beteg lesz a kutyus, orvosra mindig kell pénz. A többi kellékről nem is beszélek:) Jól átkell gondolnod. Főleg a Havanese-nél mivel nagyon családcentrius kutya, utál egyedül lenni. Az enyémet sulin kívül viszem mindenhova. Ha messzebb megyek viszem buszon. A részemmé vállt, egyszerűen nem tehetem meg, hogy hosszabb időre egyedül otthon hagyom. Mindent átkel gondolnod, mivel nem fél évre veszel kutyát, hanem 10-15 évre. A Havanesevel napi 3 órát kell játszani kb +15-20 perc minimum kozmetikai rész, szem takarítás,szőrápolás. A yorkit annyira nem ismerem, de mivel eredetileg vadászkutya neki is rengeteg mozgás kell. De a yorkit nem ajánlanám első kutyának, mert terrier lévén makacs kutya. Nagy határozottság, szigorú nevelés kell ahhoz, hogy jól nevelt kutya legyen belőle.

A Havaneset is tudatosan kell nevelni, de vele szerintem könnyebb bánni, mint egy yorkival:)

2012. febr. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nézd, ha a családoddal élsz nem nagyon lehet azt mondani, hogy ez az én kutyám. Tudod ez olyan, mint ha az édesanyád azt mondaná "az én házam". Ha nem fektetitek le az alapvető szabályokat nagy vita lesz a kutyából ami majd azt eredményezi, hogy lehet megkér vidd a kutyust oda ahová gondolod. A kiskutyákkal tényleg az a baj, hogy hamar odakap és agresszív lehet. Nem értem, hogy miért olyanok a tesóid, de sürgősen anyukáddal együtt tegyetek valamit, mert hidd el-gond lesz. Amit esetleg tanácsolni tudok ha már önkénteskedsz, hogy legyél ideiglenes befogadója egy kutyusnak és nézd meg , hogy működtök együtt Te és a Családod. Amíg ott élsz sajnos nem csak a tiéd lesz, tapasztalat (belefognak úgy is szólni).
2012. febr. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!