Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell csinálni?

Mit kell csinálni?

Figyelt kérdés

tacskó kiskutyáink fognak születni. ez lesz az első. tanácsokat szeretnék kapni, hogy pl. a kiskutyák helye stb.

:)


2012. febr. 19. 13:23
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

A tenyésztői tanfolyamon elvileg mindent megtudhattatok. Elvégeztétek, nem?

De a kutyátok tenyésztője is mindent el tud mondani. Van, nem?

2012. febr. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Szerencsétlen kicsik. Előbb utána kellett volna nézni, mivel jár ez. Szegény apróságok. Fingod sincs a kutyákról, kedves szaporító.
2012. febr. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
én nem szaporító vagyok csak megtaláltam ezt a kutyát az utcán... elvittük megnézni, hogy van-e chip-je és nem volt kerestük a gazdáját de senki sem jelentkezett... nagyon megszerettem és megtartottam... ja és köszönöm a kedvességet
2012. febr. 19. 13:44
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Szegény kiskutyák? Miért szegények? Mert megszületnek vagy mi? Nem értem miért kell egyből sárdobálással kezdeni, miért nem lehet csak simán néhány jótanácsot leírni a gazdinak. Én sem vagyok sem tenyésztő sem szaporító, mégis voltak már kiskutyáink, szépen sorban elajándékoztuk őket. Én sok okosat nem tudok írni, csak általánosságokat, szeretni kell őket :), meleg, fedett hely, véletlenül sem eldobálni őket, kötelező oltások stb.
2012. febr. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a tanácsot :))
2012. febr. 19. 13:51
 6/9 anonim ***** válasza:
40%
Minek szaporítasz keveréket? Van belőlük éppen elég.
2012. febr. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
Az állatorvos miért nem mondta el az elléssel kapcsolatos dolgokat? Fel kell hívni, és megbeszélni vele mindent.
2012. febr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyetlen tanácsom van: ivartalaníttasd a kutyát, mielőtt megszül. Nézz körbe menhelyeken, hány tacsi és tacsikeverék keres már így is gazdát, ne vedd el tőlük a lehetőséget egy olyan alommal, aminek nem is kellett volna létrejönnie.
2012. febr. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha mindenáron hagyni akarod, hogy megszülessenek a kicsik, az alábbiakra kell figyelni:

Legyenek meleg helyen. Minimum 20-25 fok, infralámpával vagy melegítőpárnával. Ne túlságosan nagy dobozban, mert ott szétmászkálnak, hanem csak akkorában, hogy az anyakutya épp ki tudjon nyújtózni benne az oldalán.

Az almot rendszeresen cseréld, hogy az elléskor belekerült rengeteg magzatvíz meg ilyenek ne büdösödjenek meg, és később is sűrűn kell cserélni. Az alom lehet rongy, újságpapír, szalma, stb. A lényeg, hogy szigeteljen és viszonylag könnyen tisztán és szárazon tartható legyen.

Az anyának biztosíts szabad mozgást, ügyelj rá, hogy az első napokban is kijárjon elvégezni a dolgát (lehet, hogy ölben kell majd kivinni, mert sok kutya nem mozdul el a kölykei mellől, még akkor sem, ha majd' szétrobban a hólyagja). És persze etesd a lehető legjobb minőségű táppal, mert a tejtermeléshez erre szüksége van.


Érdemes felhívni egy állatorvost jó előre és megbeszélni, hogy az ellésnél álljon rendelkezésetekre, mert, mivel nem tudod, miféle kutya a kölykök apja, lehet, hogy komplikációk lépnek fel az ellésnél. Pl. ha egy nagy termetű kan fedezte be a kis tacskót, akár bele is pusztulhat a szülésbe. De normál méretű kölyköknél is lehet, hogy nem tudnak megszületni. Sok gondot vállalsz a nyakadba.

2012. febr. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!