Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hasznos-e a retriever póráz?

Hasznos-e a retriever póráz?

Figyelt kérdés
2009. jún. 2. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
szerintem nem jó drágán eladják !!!!de a sima póráz is jó nekik
2009. jún. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
Én félnék ha huz akutya hogy megfullad:( szerintem a sima póráz jobb.
2009. jún. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

kb 1500-ért láttam ma, szerintem az annyira nem drága... viszont túl vastagnak tünt.


Ha húz és szorítja, hát abbahagyja a húzást és már nem fullad;)

2009. jún. 2. 20:07
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyat láttál, mint amilyen nekünk van, akkor az póráz összekötve a nyakörvvel, így nem kell külön nyakörv. Ezt a fajta pórázt ahogy a nevéből is láthatod a retrievereknek fejlesztették ki, vízi apportozásra. Azért ilyen a kiképzése, hogy könnyen meg lehessen fogni akutyát, és hasonlóan könnyen lehessen előreküldeni, apportra. Nyakörv nem volt jó, ha van a kutyán, mert a vízben, nádasban könnyen fönnakadhat vele valamin. Nekünk nagyon jól bevált(labradorra), mert erdő közelében lakunk, és csak addig kell fogni, amíg átérünk a falun. Utána egy mozdulattal el lehet engedni. Egyébként azért olyan vastag, hogy na fojtsa annyira a kutyát.
2009. jún. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kiképzésre, irányításra, arra h a kutya megtanulja, hogy láb mellett laza pórázon kell jönnie, a legjobb eszköz - könnyen szabályozható, fixálható, azonnal lehet vele korrigálni és a kutya gyorsan tanul vele (anélkül h traumát kéne neki okozni). Okosan kell használni.

Ideális esetben pár milliméter vastag csupán. A vastagabb már nem olyan hatékony - illetve már a képzett kutyának való.

2009. jún. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!