Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bichon havanese-t milyen...

A bichon havanese-t milyen gyakran kell fürdetni és nyírni?

Figyelt kérdés
2009. jún. 2. 08:46
 1/4 A kérdező kommentje:
SENKI???????????????????????
2009. jún. 2. 13:44
 2/4 anonim ***** válasza:
96%

Maximum 4 hetente ajánlott a fürdetés speciális samponnal (ajánlom a Héry vagy Pet-Champion termékeket, ezek nem csak minőségiek, de olcsók is).

Fontos, hogy teljesen csomómentesített kutyát fürdess, előtte jól fésüld ki.

Aztán a sampont jól felhígítva tedd a szőrére, annyit, amíg nem habzik. Ezt hagy hatni, és jól dörzsöld át.

Aztán használhatsz speciális kutyabalzsamot is, de szerintem az felesleges.

A fürdetés után jól töröld át és szárítsd meg a kutyát.

Ha nagy szőrben hagyod, minimum 1,5-2 havonta kell látogatni a kozmetikát, ha megkoppasztatod, akkor elég 2-3 havonta. De a rövid szőrű havanese nagyon csúnya, nem is néz ki havanesenek.

Otthon te magad is tudod ápolni, havonta vágd le a karmait, tösztítsd ki a füleit 2 hetente speciális oldattal (Panzi, állateledel boltban kb 300Ft), törölgesd meg a szemkörnyékét speciális folyadékkal (Boci, ez is kb 300 Ft).

A tappárnái közül, a füle belsejéből és a fenekéről ollóval te is vághatod a szőrt.

Ha van még kérdésed, hogy mit hogy kell csinálni, írj ide.

Többszöri fürdetés semmi esetre sem ajánlott, mert a kutya szőre felpuhul, bőre kiszárad.

A szőr bontásában a gliss kur permet vagy sima babahintőpor tökéletesen segít.

2009. jún. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%

www. zanni.hu


Héryt,BobitPanzit felejtsd el..

a boltba ,ha elmész az eladó személyre szabott tanácsokkal lát el,szuper termékeik vannak rengeteg kutyakiállító itt vásárol..


az én havanesemet is az itt kapható termékkel kozmetikázom itthon,hosszú szőrben van tartva.

ha van még kérdeésed ezzel a témával kacsolatban,íj..

kovacs.piroska47@freemail.hu

2009. jún. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én 3-4 hetente fürdetem mivel az én kutyusom sokat van kint az udvaron.imád kint játszani. :) a szőrét olyan másfél havonta szoktam.
2010. márc. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!