Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem fogad el a németjuhá...

Miért nem fogad el a németjuhász más kutyát maga mellett?

Figyelt kérdés
6-7 éves kb a kutya. Kiskorában megharapta a régi kutyánk és azért ilyen ellenszenves szerintem, de mivel öregszik nem ártana egy másik ha elpusztul, hogy őrizze a portát, de csak vicsorít. Kan és szerintem eléggé érett, de kiskutyát sem akar. Ilyenkor pszichológiai eset? Volt régebben macska azt viszont eltűrte csak azokat mindig ellopták így már nem próbálkozunk macskákkal:(
2008. ápr. 3. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
azért vicsorít és marja el a másik kutyát, mert érzi, hogy mit is akartok pontosan. védi a területét, nem engedi, hogy "lecseréljétek". majd, ha tényleg aktuális a kérdés (vagyis neadjisten elpusztul), akkor szerezzetek be másik kutyát, addig hagyjátok meg neki a saját terepét.
2008. ápr. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sikerult beszoktatni az uj kutyankat. Sok torodest igenyelt eleinte, de sikerult.

Leultem kozejuk es egyszerre simogattam oket, beszeltem hozzajuk, jatszottam veluk. Ha morgas, vicsorgas jott, akkor leszidtam, az orrara koppintottam a rendetlenkedonek. Felvaltva kaptak kutyakekszet, a feltekenykedot es a kapzsit leszidtam. Egyutt jatszotttunk, kozosen setaltunk (olyan helyen, ahol el lehetett oket engedni).

Eleinte nem hagytam oket kettesben, nehogy a nagy bantsa a kicsit, mivel szaggatta a drotkeritest, vicsorgott, allt a szor a hatan, es ha tudta, ugy fogta (foggal) a kezem, hogy mar fajt.De kb 1 het alatt lenyugodott. Rengeteget kellett veluk lennem addig, de megerte.

Nalunk van 3 kan es egy szuka (az akkori beszoktatott is kan volt). Nem lenne jo esetleg szukaval probalkozni, hatha azt jobban elfogadja?

2008. ápr. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
nehéz de előbb utóbb eleehet érni. nevelés kérdése az egész. egyépként én is most szoktatom a németjuhászunkat a spiccünkhez
2008. ápr. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de úgylátom tényleg csak ha "elmegy" akkor lesz új kutyánk. Hordtam kutyaiskolába is régebben (spider mentőcsapat) csak igazából nem engem tart a gazdájának sem ezért abbahagytam a nevelését. A szukát is elutasítja mert szerettünk volna kiskutyust (elég szép hosszúszőrű s minék mindneki csodálja), de akkor is ez volt. Igazából gyáva kutya kerítésen nagyobb a szája.
2008. ápr. 5. 12:31
 5/5 anonim válasza:
100%

Es ha eggyidosok, pl mind a ketto egyszerre kerult a hazhoz, egy nap?

pl. egy labival

2011. máj. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!