Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire figyeljek, mit hogy...

Mire figyeljek, mit hogy csináljak, ha panelban akarok kutyát tartani?

Figyelt kérdés
egy 1éves pincsi lányt fogunk panelban tartani. kiskora óta a miénk, csak eddig máshol lakott, de most hozzánk költözik panelba. szobatiszta, úgyh szól ha ki kell mennie. meg le lesz nyírva a szőre, hogy ne szőrözze össze a lakást. de mit lehet tenni, hogy ne legyen kutyaszag? a rendszeres fürdést leszámítva. mikor etessem meg? hányszor vigyem le naponta? és ha lány tényleg kéne, hogy egyszer elljen? minden bevált jótanácsot elfogadok. előre is köszi
2009. máj. 29. 09:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyire ugatós a kutyus, szerintem erre kellene figyelned, ha esetleg ez a probléma fennáll, akkor valamilyen módon eszoktatni róla.

Egyébként azt írtam volna, hoy ne legyen olyan nagytestű a kutyus, de látom ő nem az. :)

Ha rendszeresen fürdeted, szerintem nem lesz gondod vele. Talán a kutyaszőrrel, de ez is megoldható.

2009. máj. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is lakásban tartok nagytestű kutyát, szerencsés vagy, ha már szobatiszta:DD a szőrvágás nem tudom mennyire hatékony az én kutyám bár viszonylaag rövidszőrű nincs lenyírva. szerintem egy jobb fésű is hatásos lehet. a kutyaszag nálunk nem olyan erőteljes, ha kakiba hempereg, vízzel lemosom és nem lesz sz@rszagú...


a kutyám két éves és napi 2x eszik, és ha csak nem költözünk kertes házba ez így is marad. mivel a tiéd kistestű, mindeképp kétszer etetsd te is DE NE DUPLA ADAGGAL! a egész napit két részre oszd el, mert könnyen meghízhat.


legalább háromszor vidd le min 3xfél óra kell neki. én reggel kb. fél órát vagyok lent az enyémmel délután szintúgy, este pedig 1,5-2 órát levegőtünk.


vidd el kutyasuliba, akkor is ha kistestű, az alapengedelmes kell neki és ki tudja, még az is lehet, hogy beleszeretsz valami kutyás sportba pl agility :D


Nem kell ellenie, ez egy baromság! inkább ivartalaníttatsd jobb lesz neki is, legalább nem nyüstölik a kicsik.

Remélem segítettem;-)

2009. máj. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Szia!

Én is panelben tartok kistestű kutyust. A nyírást én sem igen értem, attól, mert pici a szőre, még valamelyest hullani fog és talán nehezebb is felszedni..., nálam ez napi - 2 napi pórszívózással eltűnik (idővel annyira rutin, hogy észre sem veszed :) )

Én is reggel és este etetem, reggel szinte csak a 1/4 adagot kapja, este adom a nagyobb részt. Az este a pihenés ideje, akkor tud ő is emésztgetni háborítatlanúl. :)

Mi csak kétszer tudunk lemenni naponta. Reggel tényleg csak egy gyors "egészségügyi", pisi sétára, este legalább 1,5 órát sétálunk, játszunk, bandázunk :) A kutyi megszokta ezt a napirendet, nincs gondja, orvossal megbeszéltük, megfigyeltük. Nekünk ez bejött. Persze ha teheted vidd le többszőr! Mi a hétvégén próbálunk bepótólni mindent, akkor mindig van kutyás program, nagy kirándulás...stb.

A fürdéssel viszont vigyázni kell! Annyira rendszeresen meg sűrűn nem szabad fürdetni, mert nekik az nagyon nem egészséges, allergiás és egyéb bőrbetegségek jelentkezhetnek.


Sok sikert az öszzeszokáshoz és sok-sok örömet egymáshoz!! Meglátjátok, semmi sem ér fel velük! :)

2009. máj. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, mind sokat segített.
2009. máj. 29. 12:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!