Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BÉLFÉREG? Lképzelhető hogy a...

BÉLFÉREG? Lképzelhető hogy a féreghajtó amit kapott most "hatott"? Esetleg holnap adjak neki?

Figyelt kérdés
November 28-án született westie kutyusunk dec.28-án és ja.11-én kapott féreghajtót, ma találtunk a székletében egy nagyobb férget, csütörtökön aktuális a köv oltás meg az orvosi látogatás hogy oltsák!
2012. jan. 23. 19:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Igen az utolsó lehet hogy most hatott. Holnap adj még neki.
2012. jan. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ,akkor holnap veszek neki!
2012. jan. 23. 19:50
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem most hatott... Egyszerűen nem lett rendesen leféreghajtva. Az alap féreghajtás kölyökkorban minimum 3 alkalmat jelent 10 nap-2 hetenként 2 hetes kortól. Most a 4.-et kellene kapnia.
2012. jan. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Így van csak a 2. pontos idejét nem tudom (az nem lett beragasztva,akkor kapta mikor elhoztuk) az nem lett ragasztva azt hiszem az 5-e volt

és csütörtökön megyünk a harmadik oltasra meg a negyedik tabiért....

Ha holnap veszek neki akkor nem lesz baja,ugye?

Vagy inkább vigyem elöbb el a dokihoz 2 nappal?

2012. jan. 23. 20:00
 5/16 Akiteki ***** válasza:
100%

A féreghajtó 12 órán belül hat. A két héttel ezelőtti tablettának már nyoma sincs. Valószínű, hogy nem megfelelő tablettát kapott vagy nem elegendő mennyiséget. Mindenképpen adj most neki újra, majd pontosan 2 hét múlva még egyszer. A kakát meg szedd össze zacskóba, hogy ne fertőzzön tovább, mert nagy eséllyel a tabletta után rengeteg fog most kijönni belőle.

Drontal plus vagy Cestal plus jó minőségű, azt kérd az orvostól.

2012. jan. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Még egy: ha van rajta kívül más kutya vagy macska a háznál, akkor mindenképpen kapjon az is féreghajtót vele párhuzamosan holnap és még legalább 1,de inkább 2 alkalommal, mert jó eséllyel az is férges.
2012. jan. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Féreghajtásnál alapszabály, hogy inkább kicsivel többet adunk, mint kevesebbet. Nem tudom, mennyi most a súlya, de egy 5-6 kilós kutyának én simán beadnék egy egész tablettát.
2012. jan. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

9. hetes westie -rőlvan szó szerintem alig több min 1 kg ,holnap elviszem a dokihoz,ha megyek a tabiért,legalább az oltás is meglesz!

Köszönöm a válaszokat,jah ami fura hogy a kutyus még ki sem tette a lábát a lakásból,de eddig nem volt féreg,minden kakit én szedek össze :)ez a "cérna" pedig mozgott :)

2012. jan. 23. 20:19
 9/16 Akiteki ***** válasza:
100%
Igen, sajnos olyan sok lehet benne, hogy már az élők is kijönnek. Ne lepődj meg, ha két napig csak férgeket fog kakálni. Ebben az esetben jobban járnál, ha az oltást elhalasztanád egy héttel és most csak féreghajtás lenne. Ez is eléggé meg fogja viselni a szervezetét.
2012. jan. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Akkor nyugodtan kaphat 2 kilóra féreghajtót. És az oltást tényleg halaszd el.
2012. jan. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!