Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan működik a kölyökkutya...

Hogyan működik a kölyökkutya névválasztása?

Figyelt kérdés

Szeretnék majd tenyésztőtől venni kutyát.

Ha például előjegyeztetek egy kölyköt, megkérdezik, hogy szeretném hívni, vagy mindenképpen a tenyésztő ad neki nevet?

Utóbbi esetben mit szól hozzá a tenyésztő, ha nem a törzskönyvezett nevén hívom a kutyát? Mérgesek szoktak lenni emiatt?

Mindenképpen szeretnék saját nevet adni a kutyámnak.


2012. jan. 14. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A törzskönyvi neve szerepel a MEOE (Magyar ebtenyésztők országos egyesülete) adatbázisában..ezt nem te adod neki hanem a tenyésztő..pl: SP I Belive I Can Fly..és akkor neked kell a hívó nevét választanod,viszont ha tetszik a törzskönyvi neve,akkor (térjünk vissza az előző példához) lehet Fly a neve :) Remélem érthető!
2012. jan. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Viszont te döntésed alapján lehet Hugo a neve a kutyának :)
2012. jan. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Nem valószínű, hogy megfogják kérdezni hogyan szeretnéd hívni a kutyádat, esetleg kedvességből. De ez a névválasztást nem érinti. Természetesen ettől, Te úgy hívod a kutyádat ahogy akarod. Más a törzskönyvi név és a hívónév. A törzskönyvi név két dologból tevődik össze. Először van az adott kennel kennel neve. Ez mondhatjuk úgy is, hogy a kiskutya vezeték neve, minden abból a kennelből származó kutya neve így kezdődik. A második név, vagy nevek pedig a "keresztnév". Ez már minden kiskutyának eltérő annyi a kikötés, hogy ha például születik egy alom akkor ugyan olyan kezdőbetűvel kell adni a kölyköknek a nevet. Például: Amanda, Arnold, Angel van amelyik tenyésztő szokta ezeket tovább is fejleszteni és olyan nevet ad, hogy American Dream vagy ilyesmi. Tehát kennelnév + "alomnév". De a tenyésztő nyilván nem sértődik meg ha a kutyádat nem American Deam-nek fogod hívni.

Ha esetleg olyan kapcsolatban vagy a tenyésztővel és tetszik egy különleges név amit szeretnél a kutyádnak törzskönyvi névnek lehet, hogy azt adja neki. De szeretnek ők maguk nevet választani. De téged ez nem kötelez semmire.

2012. jan. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2012. jan. 14. 11:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha elég korán jegyzed elő, akkor szinte bármelyik belemegy abba, hogy az alom kezdőbetűjével kezdődő nevet választhass neki. (Volt olyan, hogy lány kutyának szerbek Odüsszeusz nevet szerettek volna, ennek nagyon nem örült a tenyésztő, egy lányosította a nevet és az került a törzskönyvbe).

Vagy ha megvan az elképzelése akkor második nevet bármilyet adhatsz neki, ami ugyanúgy benne lesz a törzskönyvben.

Ha meg minderről lekéstél és már meg van igényelve a tk, akkor kérheted, hogy pl az Angel nevű kutyát (amit lefoglaltál) Mayának hívja, mert te úgy szeretnéd nevezni, és akkor ezt is fogja megszokni a kutya is.

2012. jan. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Akiteki ***** válasza:

Blue: Nem Hugo, Rory:))

A törzskönyvi név nem kötelez semmire. Egyetlen kutyámat hívom a törzskönyvi nevén, mindenki másnak van hívóneve külön. Pedig a törzskönyvi nevet is én adtam.:))

Ha még az alombejelentő beadása előtt választasz hívónevet neki, rá lehet íratni a törzskönyvre azt is. Én meglepinek szoktam az ilyeneket a gazdiknak.

2012. jan. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Akiteki ***** válasza:

Magyarországon nincs előírva, hogy az egyes almoknak azonos betűvel kell kezdődnie. Ez csak egy bevett szokás.

Egy tenyésztő barátnőm egyáltalán nem tartja az ABC-t, csak adja a neveket, amit tetszik.

Én témák szerint szoktam nevet adni a kutyáimnak.

2012. jan. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akiteki: Igen,igen tudom,de most így az jött :)
2012. jan. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!