Sürgősen segítségre lenne szükségem! Van egy 7 éves epilepsziás cocker spánielem, akinek tegnap előtt óránként rohama volt. Súlyos a baj?
Már ezelőtt is jelentkezett, de nem ilyen sűrűn, általában egy évben kétszer, általában tüzelési időszakban. Viszont két napja olyan sok rohama volt egymás után, hogy teljesen le van lassulva, alig ismer meg, olyan mintha nem is látna. Nagyon félek, hogy itt már csak az elaltatás segít. :((
Kérlek titeket, hogy olyan válaszoljon, akiknek kutyájuk hasonlóan epilepsziás és tapasztaltak már ilyet. Válaszotokat előre is köszönöm!
Az enyém is epilepsziás de neki csak 1 évben 1-2x van rohama.
Minél előbb irány a doki és ír valami gyógyszert ami jó!!! De ki van csukva hogy el altatják...
az enyém spániel keverék lehet hogy fajtafüggö ez a szar? az enyém szintén 7 éves szintén tüzelési idöszakban volt föleg epilepsziája. kb 2 éve volt talán ugyanaz mint neked.ne aggodj nem lesz baja,de nálunk asszemvolt egy hét is mire felismert. hagyni kell hogy magátol visszatérjen.
ha rajtakapod epilepszián,föleg ha az elején azonnal nyomd be a szemét. nyilván ne nagyon de attol csökken a hossza a rohamnak. a gyogykezelés rohadt dárga nem mindneki tudná sztem kifizetni. mi azt csináljuk hogy tüzelési idöben mindig kap sedacur fortét vagy PC-t és igy mostanában már nincs neki. asszem nemrég volt egy neki de apu elkapta idöben és igy leröviditette a szemnyomással és igy nem lett baja.
Nem tudsz mit csinálni roham esetén, az hülyeség, hogy benyomod a szemét, csak azt kockáztatod vele, hogy esetleg megharaphat a roham alatti önkívületi állapotban. (Nem tudhatod, hogy az agy mely részéből indul ki a roham, szóval nincs értelme.)
Ez hasonlóan marhaság, mint pl epilepsziás embernek akármit is belenyomni a szájába, hogy el ne harapja a nyelvét (a fogából letörhet egy darab a tárgy miatt, és megfulladhat. Akkor már inkább harapja ketté a nyelvét...)
Visszatérve, a problémára a megoldás a gyógyszerváltás (ha nem szed, kell szednie, mert egyik roham provokálja a másikat) lenne. És persze szakorvoshoz fordulni vele. Talán érdemes lenne egy MR vizsgálat is, nem tudom kutyánál csinálnak-e ilyet, szakorvos meg fogja mondani.
Legjobb lenne ivartalanítani, ha a tüzelési időszakban ennyire érzékeny.
Szerintem nem hülyeség.
Nem kéne a kutya szemét nyomkodni, van elég baja anélkül is.
Néhány éve befogadtam egy epilepsziás kutyust. Az első nap 13 nagyrohama volt. Igenis segít a szájába valami, hogy ne fröcsköljön a vér szegényből. Mi egy gumicsirkével oldottuk meg. Másnap kaptunk az állatorvostól egy olyan gyógyszert, amit rohamkor a végbelébe kellett fecskendezni. A nevét már elfelejtettem. Ez nálunk nagyon hatásos volt, utána 2-3 havonta volt csak 1-1 rohama.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!