Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiből lesz jó kutyatenyésztő?...

Kiből lesz jó kutyatenyésztő? Mi kell hozzá?

Figyelt kérdés
A pénzen, szereteten, törődésen, időn kivül. Kell esetleg hozzá v.mi szakma? Vagy szinte bárkiből lehet tenyésztő?
2009. máj. 24. 14:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom:

-Ugye ha törzskönyv van akkor megnézni nehogy rokonok legyenek a kutyák.

-Tenyészszemle

-szűrés

-stb.

DE kifejezetten nem tudok róla,hogy külön tanulni kéne (vagyos szakmát végezni),de azért azt minimum meglehet tenni,hogy leülsz és olvalos a tenyésztésről és igazi jó (híres) tenyésztőkkel beszélsz!

2009. máj. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Sok pénz, még több tanulás, és még ennél is több szeretet/elkötelezettség az adott fajta iránt. Azt bárki meg tudja csinálni, hogy összerak két kb ugyanolyan kinézetű kutyát hogy "majd lesz valami", de ez nem tenyésztés. Szakmai tanfolyamokat időnként rendez a MEOE, ezekre nem kötelező elmenni, a legjobb ha egy jó tenyésztőtől magad tanulod el a "szakmát". Egy biztos: onnantól, hogy valaki elsősorban a pénzért csinálja, számomra már nem tenyésztő, akkor se ha összekapart magának mindenféle címet.
2009. máj. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Én is pont ki akartam tenni ezt a kérdést. :) Engem is az érdekelne leginkább hogy KELL-e ehhez valamilyen tanfolyamot, ilyesmit végezni. Egyébként szakma is létezik, legalábbis ilyesmi, egyik ismerősöm állattenyésztő mérnöknek tanul, de ő haszonállatokkal (tehén, kecse leginkább) szeretne majd foglalkozni, tehát ez nem ugyan az.

Egyébként szerintem bárki lehet tenyésztő, gondolom bizonyos életkort betöltve (ha valaki tudja, hogy ez mennyi, akkor megírhatná mert a jövőbe én is szeretném az egyik magyar fajtánkat tenyészteni de nem tudom mikortól lehet).

Meg azon is rágódtam, hogy itt azt tanácsolják mindenkinek, hogy "tapasztalt tenyésztőtől, jó nevű kennelből vegyél kutyát". De valahol mindenkinek el kell kezdenie, ha pedig nem tudja az első néhány almot eladni a megfelelő áron, nem lesz belőle jó tenyésztő, tehát szerintem az mindegy hogy kitől veszünk kutyát (persze azért úgy hogy az alap dolgok megvannak) hobbi célra mert ahhoz nem kell hogy a kutya szüleinek mindenféle kiállítási eredménye legyen. Ha kiállításra szeretnénk vinni az már más kérdés...

Bocsi kicsit eltértem a végére a tárgytól. :)

2009. máj. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Én is az szeretnék lenni. Még csak 15 vagyok. És valahol el kell kezdeni. Nem kell ahoz törzskönyves kutya. Majd utána. Csak nem hiszem, hogy lesz hozzá pénzem.

Havonta 1 kutyára átlag mennyit költ egy tenyésztő? Kiállításokkal, mindennel együtt.

2009. máj. 24. 15:07
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Nemhinném hogy kéne hozzá bármilyen tanfolyam vagy engedély. A MEOE honlapján (www.kennelclub.hu)le lehet kennelnév igénylő űrlapot, és ha ez megvan, és van megfelelő kutyád akkor lényegében tenyésztő vagy. Az űrlap: [link] És mégvalami: tenyésztő CSAK akkor vagy ha a kutyáid törzskönyvezettek, ez alap. Ehhez még hozzátartozik a tenyésszemle eredménye, szűrési eredmények, kiállítási eredmények és ha kell az adott fajtához munkavizsga.
2009. máj. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Vagyis veszek pár törzskönyves, díjnyertes szülőkkel rendelkező szukát, fedeztetem őket másik díjnyertes genetikailag hozzáillő kanokkal, közbe kiállításokra megyünk ésennyi? Akkor mitől vannak sokan így oda a tenyésztőkért? Biztos vannak jó tenyésztők, de sokan csak vesznek egy törzskönyves kutyát, és dicsekednek és lecseszik a többieket, hogy a törzskönyves kutyák a jók. Ezek szerintem nem igazi tenyésztők.
2009. máj. 24. 15:29
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

Ajánlom neked a www.olcsokutya.hu -t nézzd meg.

Nem lebeszélési szánkékkal hanem ott naggyából leírták mennyibe kerül egy tenyéstönek egy kölyök.

Szerintem csak akkor érdemes foglalkozni tenyészéssel ha nagyon elkötelezett vagy a fajta iránt. (és nagyon sokba kerül)

Esetleg a Neatboardon is érdemes körül nézni ott sok fajta tenyésztői és tartói fórumozgatnak és sok mindenre tudnak akár szakmailag is válaszolni.

2009. máj. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! Ez azért annyira nem egyszerű ám! Be kell lépni a MEOE-be! Fajtáról évekíg tudakozódni, kialakulásáról, örökletes betegségekről, standard-ról, kapásból mindent tudni kell. Kiállításokra már az első kutya megvétele előtt járni, hogy kialakuljon benned, mégis milyen irányban szeretnéd tenyészteni a kutyát. Tenyésztőkkel beszélgetni az adott fajtáról. Minnél gyakoribb, divatosabb egy kutya, annál nagyobb a beltenyészet veszélye. A tenyszteni kívánt kutyust nagyon körültekintően kell megvenni, akár külföldről is, aztán kiállításokra járni, tenyésszemlére, szűrésekre. Ez nem egy olyan folyamat, amibe hipp-hopp belecsöppen az ember, csak mert szeret egy fajtát. Évekbe telik, mire eljuthat odáíg, hogy, na, most jöhet az alom! Itt aztán megint alaposan körülnézni, megint akár külföldön is, ki lehet majd megfelelő apajelölt. Fedezést leszervezni, anyakutyát orvoshoz vinni, húúúú, sorolhatnám estíg.

Ezt szívvel lélekkel, vagy sehogy.

Egész emberes feladat, és rengeteg tudás, na meg PÉNZ, PÉNZ, PÉNZ!

2009. máj. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

sziasztok.

én is kiakartam írni ezt a kérdést és én is 15 vagyok:)

Engem a Westie érdekel nagyon és én már "jóirányba" haladok,úgyérzem...mert felvettem egy szerintem nagyon jó és jóhírű Westi tenyésztővel a kapcsolatot az Surprise Westie tenyésztőjével a kapcsolatot.Kiállításokon találkozunk,beszélgetünk.:)

2009. máj. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem az első lépés,hogy válaszd ki melyik fajtát szeretnéd később tenyészteni.Ha ez meg van,akkor már tudsz célirányosan érdeklődni.Keress meg adott fajtában tenyésztőket,járj el kiállításokra,klub rendezvényekre. Ha komolyan érdekel a dolog biztosan találkozol majd olyan tenyésztővel,akivel kölcsönösen szimpatikusak lesztek egymásnak,így lesz kitől tanulnod.Ezek mellett rengeteg infót tudsz gyűjteni kutyás könyvekből az adott fajtáról,genetikáról,takarmányozásról,szaporodásbiológiáról,stb.

Leginkább Dr. Zöldág László tenyésztéssel foglalkozó könyveit ajánlom,néhány cím: Kutyagenetika és öröklődő betegségek,A kutya tenyésztése és egészségvédelme,Kutyaszülészet és szaporodásbiológia

Aztán ha már úgy érzed elméletben mindent tudsz jöhet a gyakorlat :)

2009. máj. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!