5éves Spitz kutyám rendkívül kiszámíthatatlanná vált. Séta közben rátámadna emberekre ha hagynám. A kisgyerekeket részesíti előnyben, ami nagyon megrémít. Kölyökként is éber, ugatós kutyus volt, de ez? Lehet idegrendszeri probléma vagy betegség?
Figyelt kérdés
A testtartásából lehet látni mire készül, megfeszül a teste és mereven vár amíg aktuális áldozata (nem mindenki, mintha szelektálna)a közelébe ér,aztán halk morgás kíséretében próbál nekiugrani.Otthon semmi gond vele.2012. jan. 6. 18:34
1/10 anonim válasza:
Kutyasuli mindenféleképpen , a falkasorrendnek is nézz utána illetve ilyenkor amikor látod hogy mire készül azonnal zökentsd ki abból az állapotából
2/10 anonim válasza:
Mit teszel ,amikor látod rajta, hogy támadásra készül? Idáig nem csinálta ezt?
3/10 anonim válasza:
Az idegrendszeri eredetű agresszió nem kiszámítható, nem előrejelezhető. Te ugyan kiszámíthatatlannak minősítetted, mégis sikerült benne rendszert felfedezni. Embereket támad, főleg gyerekeket, és látni az előjeleket. Tehát ez egy direkt viselkedés, a kutya azért csinálja, mert valamiért ezt akarja csinálni.
Kicsit összetett a probléma megoldása, szerintem keress fel egy olyan kutyaiskolát, ahol foglalkoznak a falkavezérség kialakításával, akkor elmagyarázzák pontosan, hogy mi miért van, és megmutatják, hogyan tudod leállítani a kutyát a támadás előtt.
4/10 anonim válasza:
Ja, addig meg szépen állítsd le már akkor, amikor az előjeleket látod. Mindketten tudjátok, mire fog készülni, pontosan tudni fogja, milyen viselkedést tiltasz neki. És legyél kemény, úgy csináld, hogy megértse, ne csak jajbuksika, ne csináld, légyszilégyszi, mert az nem hat :)
5/10 anonim válasza:
Ez sokat fog segíteni nézd meg (videó): http://www.youtube.com/watch?v=DtrZ38a1cYk
6/10 anonim válasza:
Nem történt vele valami rossz dolog fiatal korában? Mert lehet félelmi agresszió is ez. Ha te nem tudsz ilyenről, akkor valószínűleg, hogy saját magát tekinti vezérnek és úgy érzi, meg kell téged védenie. Ez elég gyakran nagy stresszel jár együtt. Ajánlanám, hogy menj el egy kutyasuliba ahol megtanítanak téged, hogy irányítsd a kutyád és kezeld a problémákat. Egyedül nem biztos, hogy jó lenne, ha kísérleteznél, mert lehet, hogy csak még rosszabb lesz.
7/10 anonim válasza:
A félelmi agresszióra is pont ugyanannyira a falkavezérség a megoldás, mint a dominanciából eredőre :) A kutya csak akkor fogja elfogadni a "kezelést", ha hiteles falkavezértől kapja, bármiről is akarod leszoktatni.
8/10 anonim válasza:
A félelmi agressziót nem feltétlenül tudja megoldani az, hogy elfogadja a kutya a gazdáját vezérnek, ez esetleg csak javíthat rajta, megszüntetni nem tudja magától. Az más, ha a gazda annyira ismeri a kutyák viselkedését, hogy ezt speciálisan tudja kezelni, de ha nem, és tényleg komoly félelem lenne, akkor bizony terápiára kellene hordani a kutyát, vagy legalábbis egy terápiás oktató segítségét kéne kérni.
9/10 anonim válasza:
Kezelés, terápia, vezér, nem vezér ??
Egy alapos rántás a nyakörvön, mellé szigorú NEM! aztán szépen leszokik a balhéról.
10/10 anonim válasza:
Én sem azt mondtam, hogy megoldja. A dominanciából eredő agressziót sem oldja meg önmagában. A falkavezérnek élnie kell a jogaival, vagyos domináns agressziónál közölnie kell a kutyával, hogy fejezze be, félelmi agressziónál pedig azt kell jeleznie a kutyának, hogy legyen nyugodt, nincs semmi baj. Egyik sem automatikus. Szóval a falkavezérség csak alapot ad a problémás viselkedés kezeléséhez, mert az magától nem, vagy csak irtó lassan szűnik meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!