Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 hónapos a babánk, és ajánlot...

2 hónapos a babánk, és ajánlottak egy corso fajtájú kutyát. Merjem hazahozni a baba mellé? Me4nnyire családcentrikus? Kertben tartanánk mindenképp!

Figyelt kérdés
2009. máj. 20. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Semmiképpen nem javaslom, de nem azért mert bántaná a gyereket. Harcias, erős fajta, de a gyerekeket nagyon jól tűri, viszont ennyi idős baba mellett nem hiszem, hogy lenne elég időd a kutyát is tisztességesen megnevelni. Márpedig egy ilyen erős, domináns kutyát nagyon el lehet cseszni a rossz neveléssel, vagy nevelés nélkül. Gyerek mellé valamilyen juhászkutyát ajánlok, azok többnyire "jól bírják" a gyerekeket, valamint nem annyira keményfejűek.
2009. máj. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Nyugodtan lehet. Nagyon sokat jelent, ha a gyerekeknek mar kezdetektol fogva jelen vannak az eletukben az allatok. Megszeretik oket, es nem fognak felni toluk kesobb. Kertbe meg plane mehet.
2009. máj. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Egyáltalán nem ajánlom ezt a fajtát. Egyrészt egy kölyökkutyával rengeteget kell foglalkozni, szerintem jobb lenne ha várnátok amíg a baba nagyobb lesz. Másrészt ez a fajta nagyon nagytestű, akaratán kívül is egy játékos kölyökkutya sok kárt tehet a kisbabában. Vagy ha mindenképpen kell kutya, akkor jobban járnátok egy családcentrikusabb kutyussal.
2009. máj. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
gondolom nem egyedül neveled a gyereket biztos van párod! lenne időtök nevelni a kutyát hidd el,például kedves válaszolók ha ikreik lennének akkor is csak az egyik gyereket nevelnék? A másik h a juhász kutyák semmivel sem jobbak ha csak a németjuhászt nézem embertámadások 90% ban ők és keverékeik állnak! tehát nyugodtan tarthattok ilyen kutyát csak következetesen kell nevelni,mert tényeg könnyű félre nevelni! szia
2009. máj. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

olyannak bátran ajánlanám aki konkrétan ezzel a fajtával foglalkozik évek óta...de kezdőnek, gyerek mellé SEMMIKÉPPEN!


nem lesz annyi időd hogy megfelelően neveld. A kutyafajták természete csak egy indulópont, egy adottság, hogy mi lesz belőle az a gazdin műlik. A legaranyosabb fajtából is lehet vadállatot nevelni, éppen ahogy a legvadabb félelmetes fajta mint pl. a stefford is lehet család centrikus, gyerekszerető öleb (megjegyzem ez lenne a normális)..de ettől még nem ajánlott feltétlenül a steff gyerek mellé!!!

2009. máj. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
és bocs, kétszer is elírtam, szóval stafford :))
2009. máj. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem írókkal. Bár a Cane Corso rendkívül toleráns a gazda gyermekeivel, ami miatt hallottam már dajka-kutyának is nevezni, kezdő kutyatartónak én sem ajánlanám. És ilyen pici baba mellett nem tudom, hogy lenne-e elég időtök arra, hogy kölyök kortól iskolába járjatok vele, először kölyökoviba, később engedelmes képzésre. A cane corsoról itt olvashatsz egy nagyon jó fajtaismertetőt:


[link]

2009. máj. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha van időtök foglalkozni a kutyával is, akkor nagyon jó választás! Nekünk a 2éves kislányunk azt csinál a corsonkal amit akar, nagyon imádják egymást:) a mi kutyánk szuka, szerintem ők jobban tolerálják a dajkaságot.
2009. máj. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!