Öt éves a yorkim, de először fog nálam fialni. Van-e valami különleges teendő a kiskutyák születésekor? Hallottam ilyet, hogy orrszívó feltétlenül kell.
Különleges teendő: ivartalanítás!
Aki nem ért hozzá, ne hozzon le almot!
Kedves Tassi Istvánné!
A kiskutyák születése és nevelése körül rengeteg teendő van,amelyek szakértőt kívánnak.Ez nem olyasvalami,amit hozzáértés nélkül el lehet végezni.Kérem,ne játsszon életekkel,hanem gondolja át ezt az egészet.
Ez tényleg egy felelősségteljes "vállalkozás" és tényleg nem a legegyszerűbb feladat.
Természetesen kell egy megfelelő méretű láda vagy valami hasonló. Érdemes rongyokat rakni a láda aljába, hogyha oda megy a magzatvíz illetve a kiskutyás születésekor vér. Ha az anyakutya nem tudja elrágni a magzatburkot, segíteni kell neki elszakítani! Ez után hallgatni kell, hogy felsír e, ha nem, le kell tisztítani a szája körül! Figyelni kell a kiskutyusok testhőmérsékletét, ha hidegek, melegíteni kell őket! Arra is kell vigyázni, hogy a kiskutyusok szopjanak, ha nem, oda kell rakni őket! Nagyon fontos, hogy sokszor vessünk rájuk néhány pillantást, nehogy az anyjuk rájuk feküdjön!
Remélem, ez segít!
csatlakozom az előttem szólókhoz :@
NE SZAPORÍTSATOK MÁR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Fedeztetés és a szülés előtt is lett volna pár fontos teendő!
Anya kutyának érvényes kombinált oltás mert a kölykök ezáltal lesznek védettek a fertőző betegségekkel szemben míg nem kapnak oltást.
Félidős vemhesen féregtelenítés.
A vemhesség 6. hetétől a táplálásra nagyobb hangsúlyt kell fordítani,erősebb táp napi több adagra osztva.
Megfelelően steril,nyugodt és meleg helyet kialakítani a szüléshez és hozzászoktatni a helyhez az anyát.
Utolsó napokban fokozottan figyelni az anya viselkedését,vannak jelek ami elárulják a szülés közeledtét a hőmérőzés is hasznos.
Előzetes egyeztetés az állatorvossal,hogy a bizonyos időszakban elérhető legyen ha felmerül valami komplikáció.
Tilos a vajúdó anyát felügyelet nélkül hagyni!
Egy elakadt vagy halott kölyök az egész alom pusztulását okozhatja.
Amennyiben szükséges akkor segíteni kell az anyának,magzatburok felszakításában,a köldökzsinór elszakításában,a kölykök minél hamarabb szárazra törlésében,szükség esetén csecsre tenni,ha a kölyök sok magzatvizet nyelt akkor erre van egy biztos módszer de ennek alkalmazása gyakorlatot igényel.
Az ellető ládába el kell helyezni egy infra lámpát is mert egyedül ez képes a kölykök tüdejéből felszárítani a magzat vizet.Ezen felül vannak még injekciók amivel jelentősen lerövidíthetjük a szülés idejét és nem kínlódik az anya fél vagy akár egy egész napot is,segíti a tejleválasztást,valamint a szülés végén a méhlepény távozását és a méh tisztulását de ezek használata szintén kellő gyakorlatot igényel!Nem megfelelően alkalmazva többet árt mint használ!
Ha nem láttuk a méhlepényt kijönni akkor javasolt egy ultra hangos vizsgálat mert akár egy halott kölyök is maradhatott az anyában ami szintén az egész alom pusztulását okozza az anyával együtt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!