Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy beagle?

Mennyibe kerül egy beagle?

Figyelt kérdés
Tk nem fontos,csak hobby célra kellene.
2009. máj. 19. 21:24
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
Mi akciósan vettük 25 ezer Ft-ért egy baráttól, törzskönyv nélkül.
2009. máj. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%

A kérdésed úgy helyes,mennyiért kaphatok Beaglet.

A skála nagyon széles.Valamint egy nagyon FONTOS árat befolyásoló tényező:TRICOLOR avagy BICOLOR.

Mert sajnos a kutya tenyésztés kezd elmozdulni a DIVAT irányába ebben a csodálatos fajtában is és a bicolor szín csak az anyaországban Angliában közkedvelt,pedig épp a színe az ami változatossá teszi ezt az örökké bohóc,néha "hibbant" kopót.Mivel nálam is előfordul bicolor bizonyos párosításkor,így tapasztalatból tudom mondani a bicolor kölykök nagyobb élet erővel rendelkeznek mint tricolor alom testvérei így igazságtalanul szenved hátrányt a tricolorral szemben.De mivel a kiállításokon is hátrányba kerül a bicolor,valamint a leendő kutya tulajdonosok 90 %tricolor kölyköt szeretne így nagyságrendekkel olcsóbban juthatsz ugyan abból az alomból bicolor kölyökhöz mint tricolorhoz!

Kezdem a magyarországi vezető beagle kennelek áraival ami szintén csak tájékoztató jellegű,hisz az ár a párosítástól és az aktuális alom milyenségétől nagyban függ valamint az sem szabad elfelejteni,hogy a kölyök vétel árát nagyban befolyásolja a szülők kiállítási eredményei ill. sztároltsága,valamint a kennel elhelyezkedése a képzeletbeli ranglétrán.

Tehát származási lapal és chippelve:80.000-100.000 ft-tól a csillagos ég.

Aztán vannak olyan kennelek ahol a kutyák minősége ugyan vetekszik a "nagyok" kutyáival(sőt néha még felül is múlja egy-egy kiállításon)de mivel a rangsor közepén vagy lejjebb helyezkednek el,főleg ha kezdő tenyésztőről van szó,így a kiskutyák árai is mérsékeltebbek de nem azért mert a kölykök minősége annyival gyengébb lenne.Tőlük már 45000-60000 ft-ért vásárolhatsz kölyköt származási lappal és chippel.

Nos,hogy miért is javítottam ki a kérdésedet:Azért mert ha olyan kölyköt vásárolsz aminek az eredete(származása) ismeretlen,benne van a pakliban,hogy bele csapsz a lecsóba és a 15000-20000 ft-os a beagle kölyök mellet döntesz amiről még abban a korban senki nem mondja meg,hogy pl. nem-e fog megnyúlni az orra pár hónapos korára mint a foxinak vagy nem-e lesz agárhasú,stb.Vagy ami még rosszabb örökletes betegségekkel terhelt lesz és a gyógykezelése súlyos 10 ezreket visz el nem beszélve a tulajdonos lelki gyötrelmeiről,főleg ha menthetetlen és eutanáziára kerül sor a szenvedések elkerülése érdekében.

Mielőtt e válasz végig olvasása nélkül indulna meg néhány ember keze a "piros kéz"felé,még ne tedd OLVASD VÉGIG TANULSÁGOS!Én nem NÉV NÉLKÜL írogatok soha nem szerettem még a "nick neveket" sem a levelem alján ott lesz az aláírásom amit egyébként a kiskutya.hu fórumán és a beagle-club.hu fórumán is megtalálhattok,és amit leírok annak valódiságáért vállalom a felelősséget!

Most leírom mire figyelj a kölyök vásárlásakor:

-A legfontosabb legyen átgondolt a vásárlás szerencsés esetben a fajta akár 15 évig is társad lehet!

-Tájékozódj a fajta természetéről,tartási igényeiről,neveléséről!

-Ne az első utadba eső vagy hozzád legközelebb lévő kennelből válassz,szánj rá időt menj el több helyre.Legyen viszonyítási alapod!

-Aztán figyeld meg a TARTÁSI KÖRÜLMÉNYEKET,higéniát,és nem csak ahol a kutyák vannak vagyis a boxokat,amelyik tenyésztő udvarát tökéletes pázsit és csodálatos díszcserjék diszítik,sehol egy gödör vagy megrágott cserje esetleg itt-ott egy kint felejtett labda vagy kötéldarab akkor nagy valószínéggel a boxokat nem hagyják el a kutyái.A fajtával kapcsolatban nagyon sok a tévhit,de azt akár eskü alatt is kijelentem a fajta LEGFONTOSABB igénye a mozgástér és a társaság,vagyis csak kennelben(box) vagy kifutóban nem lehet boldog beaglet tartani,kell neki a szabadságot sugalló megfelelően nagy élettér!

-a tenyésztő és kutyái kapcsolata vagyis mennyire szereti az illető a kutyáit ill. a kutyák viszonya a tenyésztőhöz.

-A felnőtt kutyák nem lehetnek félénkek,sem agresszívek.

-A kölykök külleme:Nem hagyhatjuk figyelmen kívül,hogy a genetika sokszor "gonosz tréfát" űz velünk és még a legkiválóbb kennelekben a legnagyobb gondossággal megtervezett és a legígéretesebb párosításoknál is lehet egy-egy gyengébb minőségű avagy "hibás" kölyök!

Bár nem feltételezem,hogy MEOE tagtársaim eltitkolnák a vásárlók elől,ha esetleg valamilyen szemmel látható problémája van a kölyöknek,ami az életminőséget nem befolyásolja!Sőt erre felhívják a figyelmed,amit ÍRÁSBAN rögzíteni kell és úgy mond "átlag ár alatt" kapod meg általában származási lap nélkül esetleg ivartalanítási kötelezettséggel,mégpedig éppen azért mert egy felelősségteljes tenyésztő akinek kötelessége az általa tenyésztett fajta JAVÍTÁSA nem engedheti meg,hogy ez a születési hiba továbbmehessen az állományban!

-Vannak szemmel látható hibák,amivel ha tisztában vagy akár kezdő kutyásként is kitudsz szűrni!De ha nem vagy elég bíztos a dolgokban akkor javaslom olyan társsal menj kölyök nézőbe akinek azért van egy kis rálátása a dolgokra!Először is tanulmányozd át a fajta standardot!

-Hibák amit már egy 8. hetes kölykön látni lehet:

1.)Állkapocs rendellenesség!(nem azonos a harapás hibával!!! az majd csak jóval a fogváltás után látszik)

2.)Nem fehér farok vég vagy törött farok!

3.)Feltűnően világos szem esetleg zöld,szürke,kék.

4.)Nagyon csüngős alsó szemhéj u.n.:bassetes!

5.)Harmadik szemhéj előre esés!

6.)Befelé forduló szempillák!

7.)Köldök vagy lágyéksérv!

8.)Farkas karom!Bár aki ezt nem távolíttatja el pár naposan a kölyökről az már szegénységi bizonyítvány és nyugodtan le is jöhetsz az udvaráról "nemviszlátot" köszönve!

Aztán a kölyök füle,szeme,bőre legyen TISZTA!Szőre fényes és persze parazita mentes.Legyen jó kedvű-játékos mert ez sugallja,hogy a kölyök egészséges.Jól táplált,de ne a bélférgektől puffadjon a hasa.

Miért is jó ha tenyésztőtől vásárolsz kölyköt:-A tenyésztő lakásán fogad,nem tűnik el nyomtalanul a vásárból vagy az internetről!

-SZERZŐDÉSSEL kapsz tőle kutyát,amivel ha ne adj isten később problémák merülnek fel akkor a jogorvoslatra van lehetőséged!De itt szintén hozzátenném,valamire való tenyésztő nem várja ezt ki,hanem megfelelően egymást között kárpótol vagy pénz vissza fizetéssel vagy a következő alomból egy másik kiskutyával!Hisz ha bíróságra kerül az ügy akkor Ő a kennele jó hírnevét kockáztatja és könnyen hírhedtté válhat,az internet világában futótűzként terjedne a rossz híre és nagyon hamar lehúzhatná a rolót!Valamint ha bebizonyosodik,hogy szándékosan titkolt el előled olyan dolgot aminek ő a tudatában volt/van a MEOE kizárja a tagságból és felfüggesztheti a tenyésztést.Tehát van veszteni valója ellenben avval aki ontja a kölyköket össze-vissza pároztatva,4-5 divat fajtát tartva egyszerre próbálj neki panaszkodni legjobb esetben kinyomja a telefont de lehet,hogy még meg is fenyeget!


I the devil Czap lászló

2009. máj. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért pontoztak le! A kérdés az volt, hogy mennyibe kerül egy beagle! Én elmondtam, hogy mennyiért vettük és megmagyaráztam, hogy miért volt ilyen "olcsó"! Talán nem a kérdésre válaszoltam, kedves lepontozók?!
2009. máj. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!