Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy győzzem meg a családomat,...

Hogy győzzem meg a családomat, hogy ne etessék mindenfélével a kutyát?

Figyelt kérdés

EGy yorkiról van szó, és nem kislány vagyok, 25 éves, de a párom, a szüleim, a párom szülei, a gyerekek,az egész rokonság úgy éli ki magát, hogy mindennel etetik a kutyust, mikor nem látom.

Nem akarom csak tápon tartani, bár prémium tápot kap, próbálom, hogy változatos legyen, de ha pl. délelőtt kap egy kis rántott húst a férjemtől, akkor utána már nem eszi meg a saját kajáját.

Mindent adnának neki, és ez kiborít!

Én csak jót akarok neki, de azt mondják, én vagyok a házisárkány, meg túlzásba viszem. Ami nem jó neki, azt úgyse eszi meg.

De komolyan, szüksége van a kutyának krumplira, rántott húsra, csokira stb?

Vagy tényleg álljak le, és hagyjam, hogy etessék?

Várom a tanácsokat, és előre is köszönöm!


2009. máj. 19. 08:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A csokit nem tudja megemészteni.A mindenféle kajától,meg elzsírosodhat a gyomrocskája,a nem jól emészthető kajcsikkal meg terhelik a máját,veséjét.Egy csomó betegséget előidézhetnek nála,hiszen a yorki egy elég kényes gyomrú kutyus.Mondd el nekik ezeket!Hátha megértik.Ja,nekem volt egy hörim,aki pl imádta a csokit,(gyerek voltam,adtam neki)és belepusztult.Tehát az állatok sajnos nem csak azt eszik meg,amit szabad nekik.:(Persze pl.rizst,meg ilyeneket szabad neki,de nem össze-vissza mindent.Nézzetek utána pl a neten,vagy könyvekben,hogy mit lehet,mit nem.Ha kényeztetni akarják,vegyetek jutalomfalatokat és azokat adja a család.
2009. máj. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
sajnos sok olyan ételt megeszik a kutya, ami nem neki való. Pl. a csokit általában imádják, de nem szabad! A krumpliban nincs semmi, hasznos a kutya számára, így azt is kerülni kell. Sőt, lehet, hogy meglepődsz, de csonttal is módjával kell bánni. (kis szilánkok megakadhatnak a gyomrában, ezért idős kutya egyáltalán ne kapjon!)
2009. máj. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én utánanéztem, azért nagyjából tudom mi az, amit nem adhatok neki. Csak nekem nem hisznek. :(

Megpróbálok még egyszer beszélni kis családommal...

2009. máj. 19. 10:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Amit kaphat és amit nem kaphat:

Ebben a cikkben megtalálod:

[link]

2009. máj. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!