Szeretnék vakoknak segíteni. Labrador kutyámmal. Hogy vegyem fel a kapcsolatot hogy tudnék adni kutyát?
A vakvezető kutya kiképzéshez speciális kutya kiképzés kell ami nem olcsó.Saját magad nem tudod kiképezni hacsak nem vagy direkt erre szakosítva,hogy vak vezető kutyákat képezz ki.
És akár milyen kutyából nem lesz vakvezető kutya.Nem minden labradornak van rá hajlamossága,hogy képes legyen 100% ig azt teljesíteni amit elvárnak tőle.
Nem a kedved akarom elvenni,mert az nagyon szép dolog amit szeretnél csinálni!!!
Azért írom le,mert a vejem kutyakiképző és mondta,hogy ezt külön tanulni kell,,tehát nem egyszerű.
Lehet, te is tudnád kiképezni, de a vak élete múlhat egy nagyvárosban, hogy milyen a kutyája, ezt központilag csinálják, vannak erre kiképző központok, innen kapják a "kész" kutyát. Aztán lehetnek olyan kutya is, amelyik nem
felel meg.
Szerintem keresd meg a vakok intézetét, biztos tudják, hogyan is megy ez.
Azzal segíthetsz, hogy felveszed a kapcsolatot egy vakvezetőkutya-kiképző központtal, és felajánlod, hogy részt veszel kölyöknevelési programban.
A dolog lényege, hogy a speciálisan szelektált kölyökkutyákat életük első 1-2 évére kiadják hozzáértő családokhoz, hogy tanítsanak meg neki mindent, amit egy kutyának tudnia kell: szobatisztaság, illemtudás a lakásban, más kutyákkal való viselkedés, tömegközlekedési eszközök kulturált használata, emberszeretet, közömbösítés stb.stb. Ha ez megvan, kezdődhet a speciális vezetőkutya-képzés a központban, de ez már a képzett oktatók dolga. A kölyökkutyanevelők kapnak valami támogatást a kutya táplálására, de egyébként "szerelemből" csinálják, amit csinálnak.
Ne hidd, hogy ez könnyű feladat, rengeteg áldozatot követel, és gondolom az embernek a szíve szakad meg, amikor a kutyát, akit 3 hónapos kora óta nevelt és a lelkét is kitette érte, vissza kell adnia. Ugyanakkor hatalmas segítséget jelent egy hozzáértő nevelő a vakvezetőkutya-képzés számára.
Egy "átlag" (nem úgy értem, ne sértődj meg, nyilván különleges és nagyon kedves a kutyád) labradorkölyökkel esetleg elkezdhetnél valami terápiás foglalkozást. Ez nem igényel akkora előképzettséget tudtommal, hanem "csak" egy nyugodt, békés, emberszerető, jól nevelt kutya kell hozzá, akivel idősek otthonát, árvaházakat, kórházakat, speciális iskolákat látogathatnál. Egy csomó beteg embernek igazi felüdülést jelent, ha egy kutyát simogathat, játszhat vele.
Ez nagyon szép gondolat!
Keresd meg a kiképzőket, tapasztalat nélkül nem szabad ilyet bevàllalni!
A kutyànak màr kölyökként is fontos kritériumoknak kell megfelelni. A képzése 3 év, utàna vizsga ès ezt követően kerülhet ki vakvezetőnek.
Baràtnőméknek lett egy 3 éves labijuk, vakvezetőnek lett kiképezve, de nem vizsgàzhatott, mert van egy minimàlis izületi problémàja, ìgy örökbe fogadhattàk Bercikét...
Egy barátomnak sajnos olyan betegsége van, hogy az idő múlásával meg fog vakulni. Neki képeznek most ki egy vizslát.
Az egész procedúra nagyon szigorú.Nagyon megválogatják a kenneleket, hogy honnan legyen a kölyök, nagyon fontos opció, hogy a kölyök több generációra visszamenőleg ellenőrizhető legyen, mind egészségügyi, mind idegrendszeri szempontból.
Az alomból is különböző tesztek alapján választják ki a megfelelő kölyköt. Barátom vizsláját Bécs mellett képzik, alig múlt fél éves, és hihetetlen mennyit fejlődik hónapról hónapra, mennyi mindent tud.
Ez nem így megy, hogy valakinek van egy kutyája és kitalálja, hogy odaadná egy vaknak. A hozzáértők gondosan kiválasztják a tenyésztőt és a párosítást, ahonnan vélhetőleg jó képességű és egészségű egyedek származhatnak. Ha megszülettek a kölykök már első napokban letesztelik őket, majd 6 hetesen megint, hogy biztosan a legalkalmasabb természetű kutya kerüljön kiképzésre. A kölyköt egy éves koráig hozzáértő család képez az alapengedelmességre, szocializálja, majd ezután kerül a vakvezető kutya kiképzőhöz, akinél speciálisan vakvezetésre képzik ki.
Szóval nem hinném, hogy bármiképp lehetséges lenne, hogy a kutyádból vakvezető váljék, viszont a terápiás kutyázást megpróbálhatod vele, ha olyan a természete.
csepelen bizos beveszik ott akármilyen szaporított kutyát képeznek vakvezetőnek sajnos....de tény ami tény fontos lenne a megfelelő egyed kiválasztása és az, hogy már maga a kiképzője kezdjen hozzá a szocializációjához majd folytassa a szakszerű kiképzését
ez összesen legalább 20 hónap meló mielőtt vizsgázni mehet a kutya...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!