Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A puliknak mindig ilyen...

A puliknak mindig ilyen "rasztás" a szőrük? Bővebben lent

Figyelt kérdés
lehet h hülye kérdés de pl a komondornak nem mindig "rasztás" a szőre ( [link] )a puli ezzel h áll?meg PULInak miért nem lehet a szeme elől levágni a szőrt?am milyen jellemű a puli?
2009. máj. 17. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem puli keverékem van és nem rasztás a szöre(azért mert én fésülöm,de neki nem hajlamos a szöre a rasztára)Amugy kiskorba nem de nagykorba igen meglehet tenni azt hogy ne rasztásodjon a szöre(fésülés naponta) de ugy nem igazi puli.A komondornak rasztás a szöre de a képeken azért nem mert az "beszáritott" komondor volt és még szerintem kölyök.Ja és az babona hogy nem szabad levágni ha kiskorába nincs a szeme élött a ször akkor semmi baja nem lesz nagykorába ha nem lesz neki ott ször. Viszont az a puli amelyik már megszokta hogy ott van a szeme elött a ször az már megvakulhat vagy romolhat a látása(túl hirtelen levágás).
2009. máj. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem pulim van. Nem nem lehet, hanem nem ajánlott levágni a szeme elől a szőrt, mert érzékeny a szeme a fényre, megszokja a sötétet. Olyan, mintah évekig hordanál egy napszemüveget folyamatosan, és egyszercsak levennéd. Amúgy a tiszta puliknak igen, rasztás a szőrük, de gondozni kell, mert nagyon csúnyán összeragadhat. Nagyon játékos, életvidám kutyus, Hűséges, és igen sértődékeny.
2009. máj. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért nem lehet levágni a szemük elől a szőrt,mert megvakulnának.A puliknak és pumiknak meg mindegyik ilyen terelő kutyáknak érzékenyebb a szemük a napfényre.Hisz azért tűzforró melegbe is őrizni kell a nyájat és megkell szokniuk a napot és a szőrük védik meg,a megvakulástól.A pulik egyébként terelő kutyák,játékosak,és kicsit értetlenek.
2009. jún. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!