Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák szervezete hány nap...

A kutyák szervezete hány nap éhezés után kezdi (lent a folytatás)?

Figyelt kérdés
.. lebontani a zsírjukat és az izomzatukat? Az érdekel, hogy mikortól kezd egy kutya szó szerint éhezni? Mert szokták javasolni,hogy egy nap koplalónapot tartsunk a kutyáknak, az még ugye nem egészségtelen, de mikortól kezd az lenni? Egyébként én nem tarok koplalónapokat, mert az én kutyám így is nagyon sportos szálkás alkat. Ez a kérdés pedig csak szimplán eszembejutott és érdekel, én olyan 3-4 napra tippelek.
2011. dec. 13. 23:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Szia azt nem tudom, hogy mennyi idő után kezdi a teste felemészteni a tartalékokat, de én is olyan 3-4 napra tippelnék, azt viszont tudom, hogy butaság ez az 1 koplaló nap. Több állatorvost is megkérdeztem és mind azt mondta, hogy nem igaz...Annyira tévhit, mint hogy a kutyáknak életükben 1x párzani, elleni kell.
2011. dec. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%
Ha kap vizet akkor kb 2 hétig. Konrad Lorenznek volt egy kísérlet ott 49 vagy 50 napig bírta a kutya. (persze akkor már el kellett altatni)
2011. dec. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%
Én sem tartok koplalónapot. Az utolsó válasz után viszont kipróbálnám Konrad Lorenzen (ha még él, nem tudom ki ő) hogy meddig bírja kaja nélkül. Aztán elaltatnám. Nem azért, hogy kínozzam, csak úgy tudományos kíváncsiságból.
2011. dec. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
2. nem az a kérdés, hogy hány nap éhezés után pusztul el, hanem hány nap az ami már tényleg megviseli a szervezetet, mert a szervezet már kezdi felhasználni a zsir és izomszöveteket. persze mondjuk egy normál arányos súlyó kutyára gondolok nem egy túlsúlyosra.
2011. dec. 14. 00:12
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

2 hét, ezt is leírtam. 1 hetet még egy kölyök is kibír evés nélkül felnőtt kutya 2 talán is bírja és akkor kezdi leépíteni önmagát


Szégyen, hogy nem tudod ki Konrad Lorenz... (3 válaszolónak) Ő kezdte el az etológiát mint kutatási ágat. Nobel díjas tudós. Olvass már egy kicsit mielőtt bármiről is véleményt alkotsz ( én se pártolom az állatkísérleteket de az ő korában még máshogy álltak ehhez a témához)

2011. dec. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az, hogy elkezdi lebontani a zsírt, nem jelenti azt, hogy káros a szervezetére! A zsírszövet többek között erre való. Tartalék. Két hetet szenvedés és bármiféle károsodás nélkül kibír egy átlagos kutya. Erre lett kitalálva a szervezete.
2011. dec. 14. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, a kutya nem szenved két hét éhezéstől? Ezt nehezemre esik elhinni. Én nem is nagyon hangoztatnám, mert így is túl sokan éheztetik a kutyájukat. Ha két hétig nem adnék enni a kutyámnak szerintem joggal neveznének állatkínzónak.
2011. dec. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt van egy kis egymás mellett elbeszélés. Nem arról szól a dolog, hogy két hétig nem kap enni a kutya, aztán egyszer kap krumplihéjat kenyérrel, majd két hétig megint nem kap semmit és ezt életvitelszerűen amíg ki nem múlik. Arról van szó, hogy adott egy egészséges, megfelelően táplált felnőtt, nem csivava méretű kutya, akinél kimarad két hét etetés, utána pedig továbbra is kap normálisan enni. Ezalatt a két hét alatt baromira éhes lesz, az eddig jollakottságban alacsonyan tartott ösztönszintje az egekbe ugrik, de a szervezete fel van készülve erre az eshetőségre és átáll a tartalékok felhasználására. A megemelkedett ösztönszintje pedig arra készteti, hogy mégjobban együttműködjön a falkával és a falka vezetőjével annak érdekében, hogy egy sikeres közös akció (vadászat) keretein belül minél hamarabb élelemhez jusson a falka. Ez nem szenvedés, hanem egy másik állapot, ami teljesen természetes és ha nem mesterséges környezetben élne, akkor időszakonként amúgy is előfordulna. Embernél ez nem működik, mert a mi szervezetünk nem így alakult az évmilliókon keresztüli evolució során. Minden élőlénynél megvan az a határ, ameddig a biológiai felépítéséből adódóan képes maradandó károsodás nélkül koplalni. A kérdés pedig nem arra vonatkozott, hogy mi az ideális táplálkozási periódusa a kutyának, hanem konkrétan a szélsőségek érdekelték a kérdezőt.
2011. dec. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Ha a kérdés az, h mikortól kezd el fogyasztani a tartalékokból, az szerintem pár nap. Az enyémen akkor látszott meg, mikor próbáltam rászoktatni a tápra. Odaraktam, váram 15-20 percet, elvettem. Ez ment 6 napig, de egy szemet se evett. Viszont a második naptól rendszeresen hányt a gyomorsavtól, hiába ivott. És az alatt a 6 nap alatt fogyott 3 kilót.


Aztán én adtam fel, mert ez már kínzás, inkább főzök neki, abban legalább tudom h mi van és ő is szívesen megeszi.

2011. dec. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

Maga a kérdés butaság, mint ahogy emiatt a válaszok is, méghozzá tudáshiány miatt! Az állatok (tekintsünk el a egysejtű élőlényektől) szervezete a felvett táplálékból energiát termel, ezt az energiát ő kémiai kötésben tárolja. Ha kell az energia, elhasítja a kötést, ezáltal fel tudja azt használni. Nevesítve a dolgot, ez a molekula általában az adenozin-trifoszfát, vagyis az ATP. Ebből van kb 40 másodpercre elegendő tartalék. Mit jelent ez? Azt, hogy folyamatosan újat kell gyártani, méghozzá az elraktározott "táplálékból". Ha egy állat éppen akkor eszik vagy emészt, akkor értelemszerűen azt használja ami megevett, illetve ami nem használódik fel rögtön, azt elraktározza. Ha egy állat viszont nem eszik -és ez a gyakoribb a nap nagy részében-, akkor a folyamat visszájára fordul, és a tartalékot használja. Namost mivel a rendszer ennyire dinamikus, ezért a zsír bontása gyakorlatilag azonnal indul egy bizonyos vércukorszint alatt (konkréta pl az inzulin, glukagon az egyik fő szabályzó).

Van ugyanakkor egy gyors raktár, konkrétan az "állati keményítő", azaz a glikogén (nem keverendő össze a glukagonnal, mely egy hormon és az inzulinnal ellentétes hatású). Ez gyorsan mobilizálható, ugyanakkor hamar kiürül. Kb 8-12 óráig képes a vércukorszintet fenntartani embernél, kutyánál fogalmam sincs, de arányaiban nem lehet sokkal több vagy kevesebb, tehát durván fél nap. Természetesen akkor sem ürül ki csumig, viszont az energianyerés mérlege inkább a zsírra helyeződik át. Megfordítva, azért, mert keményítőt használunk elsősorban, még nem fog teljesen állni a zsírbontás.

Tehát a kérdésedre a válasz az, hogy gyakorlatilag már azonnal indul a zsírbontás, csak eleinte még nem nagy mértékben. Ahogy kiürül a keményítő raktár, ez megnövekszik.

Az izom más kérdés. Azt elsősorban két ok miatt bontja a szervezet, egyrészt, mert fehérjét kell belőle kivonnia máshoz - ez bár szintén gyorsan indul, mértéke relatíve kicsi kezdetben, tehát nem jelentős. Másrészt, mert energia igényes szövet, így pazarlás fenntartani éhezés idején, sőt nem éhezés idején is redukálni szokás. Ez viszont az éhezés következménye, éppen ezért késleltetve jelentkezik. Időt nem tudok, de pár nap körül lehet.

2011. dec. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!