Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden kutyának kellene...

Minden kutyának kellene járnia kutyasuliba?

Figyelt kérdés
És meddig?
2009. máj. 17. 13:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát, szerintem minden kutyának jót tesz a kutyasuli, ez nem jelenti azt, hogy nincs olyan gazda, aki ne tudna tökéletes nevelést adni, de ártani sosem árthat. Mi már kutyaoviban kezdtünk ( 5 hónaposan ), majd átléptünk a felnőtt csoportba, és egészen addig járunk is, amíg valami vizsgát le nem teszünk.
2009. máj. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy első kutyás gazdinak mindenképpen muszáj lenne, hiszen semmi tapaszalata nincs a kutyákkal, de egy sokadik kutyásnak is használ, mindenképpen. Szerintem nem akkora összeg, hogy ne engedjünk meg magunknak legalább havi 3-4 alkalmat, és a kutyának is jobb, meg nekünk is. Én a labimmal 4 hónaposan kezdtem(nálunk csak egy csoport van), és aktívan el tudtam vele kezdeni dolgozni,mert 4 hónapos korában stabilan ült, feküdt és maradt a kicsi, ráadásul a behívás is tökéletes volt. Most lesz 2 éves májusban, és múlt hónapban letettük a BH vizsgát.
2009. máj. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Szerintem ez egyéntől függ, hogy meddig. Aki csak családi kutyának szeretné az övét, annak legalább addig, amíg meg nem tanulja az alapdolgokat stabilan. Szerintem minden családi kutyának érdemes tudni az ültetést, fektetést, helybenmaradást, és a behívást. ennél több nem nagyon kell. Aki versenyezni akar a kutyával, akármilyen téren, annak folyamatosan kell csinálnia addig, amíg alehető legjobb eredményt el nem éri.
2009. máj. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit átírnám a kérdést.

Igen, minden gazdinak kéne járni kutyasuliba.

Hiszen a kutyasuli lényege igazából nem az, hogy a kutya megtanuljon ülni, feküdni, hanem hogy a gazdi megtanulja megérteni a kutyáját, és megtanulja, hogyan kommunikáljon vele.

Természetesen a kutyának is jó, hiszen ellenőrzött körülmények között megtanulhat viselkedni a többi kutyával, jobban lehet gyakorolni pl. a játék közbeni behívást stb...

De azt hiszem elsősorba a gazdának fontos.

2009. máj. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!