Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor kell veszettség ellen...

Mikor kell veszettség ellen oltani a kutyámat? (okfejtés lent)

Figyelt kérdés
Kaptam \'behívót\' a város állatorvosi rendelőjéből hogy szükséges a veszettség elleni oltás.De ősszel itt a faluban ahol lakunk van oltás.Ráér akkor vinnem a kutyát?
2009. máj. 16. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem ér rá. Egy évig érvényes a veszettség elleni oltás. Ha a "holtidőben" valakit megharap a kutyád és nem tudsz érvényes oltási könyvet mutatni akkor el fogják altatni.

A kombinált oltást is adasd be neki.

Ha valaki kutyát tart akkor legyen annyi ideje, hogy elvigye őt időben orvoshoz, a falu-város távolság ma már nem távolság- akarat kérdése az egész.

2009. máj. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

szia.

én is csak azt mondom hogy nem ér rá.

Főlleg ha már az állatkórház küldött neked levelet,akkor ha azt akarod hogy ne vigyék el a kutyádat mihamarabb vidd el.

Meg igen,ha megharap valakit,annak súlyos következményei lehetnek.

2009. máj. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem ér rá. Szigorították a rendeletet.

Nem kell bevinned a városba (ha jól értettem), beoltathatod az állatorvosnál aki nálatok van, mert ő legjelenti a kutyát a tiszti állatorvosnak. De ne várd meg az oltási akciót, ha már lejárt az előző oltása.

(Ha őszig nem fog lejárni, tehát tavaly is ősszel oltattad, akkor természetesen megvárhatod az őszt.)

2009. máj. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kieső időben megharapja egy veszett állat a kutyádat,annyi neki meg lehet,hogy nektek is.
2009. máj. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!