Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fürdés előtt le kell venni a...

Fürdés előtt le kell venni a Kiltix nyakörvet?

Figyelt kérdés
A használati útmutatóban az áll, hogy le kell venni, de az eladó azt mondta hogy nem. Ha kivisszük sétálni pulinkat a nagy fűbe, bozótba ahol kanálispart is van, nem vehetjük le róla a nyakörvet a nagy fűben, de a vízbe is bemehet. Ti hogyan csináltátok?
2009. máj. 15. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én állatorvosom azt tanácsolta, hogyha eső van, vagy fürdetés előtt állunk, akkor vegyük le. Mondjuk ő kerti kutya,és imád pancsolni, labrador :D mi ilyenkor mindig levesszük. Én mindenképpen betartom, amit a használati útmutató ír, ha már ennyit kifizettem, a 7 hónap járjon ki a kutyinak :P
2009. máj. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%
én már évek óta ezt használom három kutyámra.és sose vettem le,én a nyakörv alá csatoltam fel,különben leszednék egymásrol és sohol soha nem volt vele gond.sose vettem le se fürdetésnél se essőben...stb és évek óta szuper,még a nagy fübe is.sose volt bennük azóta kullancs.
2009. máj. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem semmi baja nem lesz ha leveszed és betartod az útmutatót,nem nagy kunszt visszatenni
2009. máj. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én inkább a használati utasításra hallgatnék, de pulcsira nem biztos, hogy jó a nyakörv. Nekünk pulikeverékünk van, nem áll össze a szőre, csak az alja nemezesedik (horror rendben tartani), és az állatorvosunk szerint hátulra nem jut el a hatóanyag ekkora szőrben, ezért őt mindenképpen cseppezni kell. Idén durva járvány van sajnos :( Mondjuk ha működik a nyakörv, akkor nincs gáz, de ha tudjátok, hogy fél óráig vízben fog ázni a kutya, akkor szerintem vegyétek le. Egy-egy eső vagy egy kisebb patak átúszása szerintem sem lehet gond, meg hát sétán kell hogy védjen az a nyakörv, nem otthon, szóval ki kell bírnia.
2009. máj. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ne csak a kutyadra gondolj! A Kiltix hatoanyaga mergezo a hidegveru allatokra, ezert nem szabad termeszetes vizbe menni vele. (Sot a keteltuek, hullok kozott nagyon sok a vedett allat, igy szinte kotelessegunk gondolni rajuk is.) En kadban furdetesnel is leveszem, egyreszt sztem a szennyvizbol se biztos, hogy ki tudjak tisztitani, masreszt igy hosszabb ideig hatekony marad. Bar meg igy is joreszt lemosom a kutyarol azt, ami addig a borere kerult, szoval sok samponos furdetes = rovidebb ideig tarto vedelem, sajnos.
2009. jún. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!