Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rengeteg kárt csinálnak a...

Rengeteg kárt csinálnak a kutyáim. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2 kutyám van,félévesek,kanok. A kertet éjszaka több helyen is felássák, ha kinnmarad egy ruha a szárítón, széttépik, a szedertöveket szétrágják. Apa nagyon haragszik érte. Mit tehetnék?
2009. máj. 15. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Foglalkozz a kutyákkal. Egy kutya akkor rendetlenkedik szed szét mindent ha unatkozik. Egy féléves kutyának napi 2-3 óra foglalkozás, séta kell. Minimum. Ha nincs mind szellemileg (feladatok) mind fizikailag (séta, szaladgálás) elfárasztva, akkor kitalá magának elfoglaltságot. Már suliba is vihetnéd őket, a szocializációjuk szempontjából fontos lenne.

Ha nem csinálsz semmit, akkor nemsokára ivarérettek lesznek, akkor végképp nem fogsz tudni boldogulni velük.

2009. máj. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nos a szedertövekre van egy tuti tippem:a saját ürülékükből vigyél oda,akkor biztos hogy nem kaparják ki,ezenkívül a szedernek is jó.A buckák ellen esetleg annyit tehetsz hogy kimész reggel,odamész a dombokhoz és megbünteted(az orrára koppintasz,de finoman,vagy erélyesen rászólsz).De az lenne a legjobb,ha figyeled őket,és ha látod hogy ássa ki akkor bünteted meg.A ruhára meg az a tippem hogy ne hagyjátok kint,akkor nem tépi le.Remélem segítettem:)


Baby

2009. máj. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek.


Suli nincs a közelben,viszont én tanítom őket, és délután 3 órás séta van, amikor futhatnak is. Szóval mozognak eleget.

2009. máj. 15. 20:39
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is ilyen (volt) nekem beagle keverék kutyám van!Most 1 éves és kezdi kinőni (1 hete ásott a kertbe,de nagyon leszídtam meghúztam a grabancát stb..)utána nem is csinálja!Szóval az enyém kinőtte mondjuk vele nagyon sokat törődik ha nincsenek itthon anyuék bejön velem,vagy kiülök hozzá akkár tanulni,játszani,táncolni mondhatjuk hogy többet vagyok kint mint bent aludni bejövök meg kaját csinálni utána megyek ki enni!Nagyon sokat kell lenned a kutyáddal meg vegyél neki valami rágókát csak foglalja el magát!Kölümben ha unatkozik akkor rosszaságokat csinál,hidd el nekem tapasztalatból tudom!Amikor mondták nekem,hogy többet legyek vele sztb. akkor montam hogy sétálok vele meg foglalkozok vele de nem,csak azt hittem többet kell vele foglalkozni! :) sok sikert ( egyépként én valamiért nem szeretem a kutyasulit) kutyasuli nélkül is a kutyám 14 dolgot tud és (mostmár) nem csinál rosszaságokat.

ja és egy 12 éves lány vagyok(mondjuk ez nem számít )

2009. máj. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is bűn rossz volt kicsinek. Szálanként húzta ki a virágokat, leszedett minden ruhát a szárítóról, néha ellopott egy cipőt, lesben állt a postaládánál, és cafatokra tépte a leveleket, gödröket ásott...stb stb. Én is minden nap foglalkoztam vele, hisz nem csak dísznek vitem haza, és így is rossz volt, úgyhogy nem attól függ csak, hogy ki mennyit foglalkozik a kutyájával. Ilyen természetű. Nevelni kell, mást nem lehet vele tenni, és előbb-utóbb kinövi majd. Én semmilyen iskolába nem vittem, és nagyon okos, és jó kutya lett belőle:)
2009. máj. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát ha mozognak is, akkor nincs mese, kell nekik elkerített rész, akár kennel is éjszakára. Ja, és ne hagyjatok kint ruhát :P
2009. máj. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez megynugtató:)
2009. máj. 16. 18:44
 8/8 A kérdező kommentje:
megnyugtató:)
2009. máj. 16. 18:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!