Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam rá a két...

Hogyan szoktassam rá a két éves kutyusomat, hogy egy helyen végezze nagydolgát a kertben?

Figyelt kérdés

Eddig erre nem nagyon volt mód, mert mostanra sikerült normálisan kialakítani a kertet, eltakarítani az építési törmelékeket, szemetet, miegymást, így nem jelentett gondot a kutyakaka. Most viszont már a gyerkőcöknek is kellene a szép, rendezett kert és jó lenne valami megoldás.

Próbáltam, hogy a célterületre hordtam a régi kakit, de nem értem el vele eredményt.

Ja, nem tudok egész nap kint ülni a kertben vele és figyelni, mert babát várok.


2009. máj. 15. 07:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Pedig sajnos az egyetlen módszer ami működik, hogy figyeled a kutyát és amikor "készülődik", akkor áthívod arra a helyre ahová szeretnéd.

A legegyszerűbb egész kiskorától így szoktatni a kutyát, de ésőbb is meg lehet tanítani neki, csak sokkal nagyobb munkával.

Mivel a kutya csak időben közvetlenül egymás mellet lévő eseményeket tud ősszekötni nem tudod utólag elmagyarázni neki, hogy oda "kellett volna" menned.

A dolog azért megoldható. A kutyák általában (hasonlóan az emberhez) kb egyidőben ürítenek, (ezt meg kell figyelni, hogy mikor) tehát pl. az etetés után 1 órával, vagy felébredés után, vagy délutáni alvás után.

Elég csak ilyenkor készenlétben állni és a helyére szoktatni a kutyát.

2009. máj. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Így van, de jutalomról se feledkezz meg, az nagyon fontos!
2009. máj. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!