Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan nyugtassak meg egy...

Hogyan nyugtassak meg egy pörgős, szeretethiányos kutyát?

Figyelt kérdés

Az utcáról fogadtuk be, jóformán a családból csak én gondozom, és nagyon-nagyon szeretethiányos, állandóan.

2 problémám van:

1. Sokat játszok vele, napi 4-5 órát futkározunk, játszunk kergetjük egymást, stb.. és egyszerűen nem bír kifáradni. Sokszor utána félóráig vár, hiába látja, hogy én már elfáradtam, ő még mindig játszana, de nekem nincs ennyi energiám. Hétvégén is rengeteget játszok vele, szinte egész nap.. Kérdésem: hogyan lehetne kicsit lenyugtatni, hogy csak néha akarjon játszani?

2. "gond": Nagyon sokat foglalkozok vele, mint már írtam, még is mindig bújik, alig tudok mellette más dolgot csinálni mert mindig azt akarja, hogy simogassam, és ha nem csinálom, sír, meg látszik rajta, hogy szomorú. Amikor elmegyek itthonról (akár ha 5percre a boltba), úgy sír, mint akit vernek és emiatt a szívem szakad meg, olyan rossz érzéssel megyek el valahova mindig, és akárhol vagyok, azt várom, hogy érjek már haza hozzá. Hogyan lehetne megoldani, hogy ne sírjon, és tudja, hogy jövök haza?

Lehet, hülyeséget kérdezek, de szeretnék normálisan törődni vele, csak nem igazán van tapasztalatom. Nekem egy skót juhászom volt előtte, de ő nyugodtabb volt.

Egyébként vizsla/terrier keverék fiúcska:)

21L


2011. nov. 23. 21:35
 1/8 anonim válasza:
Mennyi idős kb a kutyus?:) Szerintem mivel utcáról szedtétek össze ezért van ez a helyzet hogy nagyon mozgós mert újra bízik az emberekben.:)Nagyon jó jel.Próbájl vele lenni ha nem megy esetleg tudtok befogadni még egy kutyust biztos örülni egy pajtinak.:)
2011. nov. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hű.. A vizslàknak is és a terriereknek is nagyon nagy a mozgàsigényük.. Futtasd a kutyust!

Màsodik kérdés kapcsàn: mióta van nàlad? A leírtak alapjàn simàn el tudom képzelni, hogy falkavezérségi gondok vannak..

A kergetőzésnél te kergeted őt v ő téged?

2011. nov. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

3éves, és félévesen várta, hogy kinyissuk neki a kaput:) Sajnos nagyon féltékeny típus, és mivel dolgozok, nem nagyon lenne időm azzal foglalkozni, hogy összeszoktassam egy másik kutyával. én is gondoltam már rá pedig, de nem akarom, hogy összeverekedjenek, amikor nem vagyok itthon.

Egyébként egymást kergetjük, tehát amikor a csontja nálam van akkor rohan utánam, de van hogy én kergetem, hogy adja ide:D

Szerintem tudja, hogy én vagyok a falkavezér, mert mindig megvárja, hogy én mit lépek egy "új helyzetre", és attól függetlenül, hogy ugri-bugri, ha rászólok, szépen szót fogad. Pl. ha nagyon futkos, és leültetem, simán leül, csak látom rajta, hogy futkosna tovább. Anyukámnak egyáltalán nem fogad szót, úgymond semmibe nézi, de velem nincs ilyen:)

2011. nov. 23. 22:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha igazán tudná, hogy te vagy a falkavezér, akkor nem csesztetne simogatásért ;) Ha te pedig mindig meg is adod neki, ha eleget jár a nyakadra, azzal csak rombolod a pozíciódat. Ráadásul a szeparációs stressz - a sírás, amikor elmész otthonról - is tipikusan annak a jele, hogy fél téged egyedül hagyni. Valószínű azért hallgat jobban rád, mert jobb viszonyban vagytok, jobban szeret veled együttműködni. De ettől még lelki terrorban tart téged, ami marhára nem normális, és nem így történne, ha te lennél a falkavezér :)
2011. nov. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sétálni nem is viszed...? Azt nem kéne kihagyni. Nem csoda, hogy nem fáradt, ha ingerszegény élete van. Soha nem tudom jól lefárasztani a saját kutyám, mint amikor új helyre viszem, ami kihívások elé állítja, szokatlan ingerek közé, ahol szintén teljesítenie kell. Nincs az a mozgásmennyiség, ami ilyen jól kiütné egy napra :D

És nem pörgős kutyának is a minimum a napi 1 óra séta, és nem ugyanazokon a helyeken...

2011. nov. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

De szoktam sétáltatni, kb. 2-3 naponta, ott is játszunk mert van egy kis rét szerűség a környéken, de nagyon sok választás mondjuk nincs. Játszótérre, erdőbe, nem merem vinni, az nem kutyának való hely. Se ahol sok kocsi van:S és a környékemen csak ilyenek vannak, 1-2 kisebb réttel. Hétvégenként csak simán sétálni is szoktunk, úgy kb. 1órát oda, 1-et vissza, hol lassan, hol gyorsan, bár eléggé unott szokott lenni ilyenkor:S

Ezt elfelejtettem: attól nem lehet esetleg szeretetéhsége, hogy 3éve van a kutya nálunk, 1. évben minden oké, 2-3. évben pedig kollégista voltam egy másik városban, mert csak ott volt az a szak, amire akartam menni, és lehetséges, hogy ha elindulok valahova, akkor azthiszi, hogy megint nem jövök vissza 5napig, és azért is sír? ez csak most jutott eszembe.

2011. nov. 23. 23:56
 7/8 anonim ***** válasza:
el kéne kezdeni tudatosan nevelni és napi rendszereséggel lemozgatni a kutyát-ha te nem teszel semmit és továbbra is csak a saját igényeidre fókusálsz, nem biztosítod ami ösztönei szerint a kutyának szükséges akkor ne vár sokat tőle-ha nem foglalkozol továbbra sem kutyaként vele akkor meg fogadd el, együttélsz egy hiperaktív, domináns, kicsit zavarodott kutyával....
2011. nov. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezt a szeretetéhséget felejtsd el, egyszerűen csak követelőzik, hogy az legyen, amit ő akar :) Te meg a simire vagy legkönnyebben kapható, mégpedig akkor, ha nagy szomorú bociszemekkel néz rád, ezért csinálja ilyen sűrűn. Egy kutya sem igényel napi 24 óra simogatást, de még csak 10-et sem.

Tanítgatást, agyi lefoglaltságot, azt viszont igényel, pláne ha ilyen okos és pörgős keverék. Szóval kutyaiskolát mindenképpen javaslok, meg hogy séta közben is gyakoroljatok mindent, taníts neki dolgokat, például apportírozni, vagy ha azt már tud, akkor dolgok neveit, hozasd oda vele, ami éppen kell, vagy trükköket, pacsizni, pörögni, döglöttet játszani, bármit. Csak foglald le az agyát is :)

2011. nov. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!